Reklama

SYLWETKI

Marzena Stępień
Marzena Stępień
21.01.2024 18:27    2
Anna Pawlak, działaczka społeczna, startująca do Sejmu RP
Anna Pawlak, działaczka społeczna, startująca do Sejmu RP
16.10.2023 09:16
Edyta Podgórska - Kobieta wszechstronna i zaangażowana
Edyta Podgórska - Kobieta wszechstronna i zaangażowana

W dzisiejszym wydaniu chcielibyśmy przedstawić Państwu wyjątkową postać z naszej lokalnej społeczności panią Edytę Podgórską - żonę, matkę, samorządowczyni, ekonomistkę, społeczniczkę – kobietę, która jest prawdziwym przykładem siły, determinacji i poświęcenia. Jej życiowa droga i różnorodne role, jakie pełniła i pełni, są inspiracją dla wielu.

16.10.2023 09:07    2
Halina Szymańska z poparciem Solidarności do Senatu RP
Halina Szymańska z poparciem Solidarności do Senatu RP

Solidarność poparła w wyborach do Senatu RP Halinę Szymańską. Ekspertka w sprawach miast i wsi zbierała doświadczenie zawodowe pracując w "sanepidzie", jako burmistrz Łobza czy zasłynęła z popierania blokad pociągów na trasie Szczecin - Gdańsk w Łobzie by utworzyć Powiat Łobeski.

16.10.2023 06:35
ALEKSANDER MAJERSKI RZEŹBA-MALARSTWO-RYSUNEK
ALEKSANDER MAJERSKI RZEŹBA-MALARSTWO-RYSUNEK

Absolwent WSP w Krakowie, mgr kierunku mechanicznego. Po rocznym pobycie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu uzyskał stopień ppor. rezerwy. Następnie przez 30 lat był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Limanowej. Od 40 lat jako rzeźbiarz zmaga się z drewnem i kamieniem. Oprócz tego jest rysownikiem, malarzem, zajmuje się poezją, aktorstwem i fotografią. Współzałożyciel Międzynarodowej Grupy Twórców Różnych "ZŁOTA LINIA". Od roku 2012 należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików /oddz.w Rzeszowie/. Prezentował swoje prace na kilkunastu indywidualnych i zbiorowych wystawach zagranicznych (Nowy York, Heidelberg, Mannheim, Praga, Ostrawa, Lwów, Łuck, Dolny Kubin).

07.10.2022 18:03
Dariusz Bienek
Dariusz Bienek

- absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach (1982), studiował prawo na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim. Pracował w Szczecińskich Zakładach Graficznych i Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach. Aktualnie w Sądzie Rejonowym w Gryficach.

12.07.2020 08:38
„Nauczycielki na medal” - kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”
„Nauczycielki na medal” - kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”

15 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia” - ze względu na datę, poświęcone zostało wspomnieniom o nowogardzkich pedagogach.

19.10.2019 08:18
Krzysztof Tokarczyk - Potrzebna jest Zgoda i Współpraca wszystkich samorządowców
Krzysztof Tokarczyk - Potrzebna jest Zgoda i Współpraca wszystkich samorządowców

Mieszka w Gryficach, wykształcenie wyższe, od pięciu kadencji w Radzie Miejskiej w Gryficach. w tym w latach 2010-2014 i 2014-2018 Przewodniczący Rady Miejskiej. Jest też aktywnym działaczem różnych organizacji społecznych jak Rada Osiedla, Zarząd Ogródków Działkowych czy Liga Ochrony Przyrody, gdzie ogniskują się potrzeby i poglądy wielu naszych mieszkańców i lokalnego środowiska.

17.10.2018 09:58
Dorota Augustynek - Uwielbiam pomagać ludziom…
Dorota Augustynek - Uwielbiam pomagać ludziom…

Wraz z mężem i dziećmi mieszkam w Górzycy. Zawód fizjoterapeutki wybrałam nieprzypadkowo – uwielbiam pomagać ludziom i w ten sposób mogę się na co dzień realizować w pracy. Aktualnie jestem na urlopie wychowawczym, ale jak tylko będzie to możliwe powrócę do pracy.

17.10.2018 07:38    1
Jestem Gryficzaninem... Eugeniusz Rozbicki
Jestem Gryficzaninem... Eugeniusz Rozbicki
16.10.2018 23:30    1    1
Wojciech Pietrzak - Zamiłowanie do przyrody, praca z ludźmi i skuteczność…
Wojciech Pietrzak - Zamiłowanie do przyrody, praca z ludźmi i skuteczność…

Wielu chłopców zawodowe marzenia rozpoczyna od chęci bycia, strażakiem, policjantem czy żołnierzem… Ja już od dzieciństwa myślałem o tym, aby zostać leśnikiem. Jak pamiętam z dzieciństwa, mnóstwo czasu spędzałem nad jeziorami i w lesie. Bardzo interesowało mnie to, po czym w lesie stąpam, jakie są gatunki drzew. W efekcie swoją zawodową edukację powiązałem z lasem, nauka w technikum leśnym oraz później na studiach gdzie profesjonalnie nauczono mnie odkrywania tajemnic przyrody. Ale leśnictwo to nie tylko odkrywanie tajemnic przyrody, to także gospodarka i praca z ludźmi.

16.10.2018 08:38
Współpraca i skuteczność w działaniu... Lilia Przybysławska
Współpraca i skuteczność w działaniu... Lilia Przybysławska

Od 1966 roku jestem mieszkanką Dargosławia i nie mam zamiaru tego zmieniać. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jestem „stąd”, a losy Gminy i jej mieszkańców są mi znane i są dla mnie najważniejsze.

15.10.2018 22:53
Trzeba mieć świadomość jaka jest skala i zakres działania wojewódzkiego samorządu...
Trzeba mieć świadomość jaka jest skala i zakres działania wojewódzkiego samorządu...

Zapraszam do zapoznania się z drugą częścią rozmowy z Zygmuntem Dziewguciem, radnym Sejmiku Zachodniopomorskiego i prezesem Zarządu PKS Gryfice.

12.10.2018 17:07
Marian Maliński
Marian Maliński

Samorządowiec, to jest ciężka praca i służba dla mieszkańców…

10.10.2018 21:47
Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…
Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…

Ta dewiza obecnemu Prezesowi PKS Gryfice przyświeca praktycznie od zawsze. A to „od zawsze” to już kawał historii Gryfic i naszego województwa. Urodzony w Lipianach w 1972 roku – jak wspomina, przez żonę – trafił do Gryfic i do dziś jest z Gryficami związany choć przez cały czas swoją aktywnością nie ogranicza się tylko do tego miasta.

28.09.2018 12:14
Pasja i rodzinne tradycje wojskowe – Jerzy Dąbrowski
Pasja i rodzinne tradycje wojskowe – Jerzy Dąbrowski

Jerzy Dąbrowski urodził się 01.04.1956 w Bartoszycach. Ojciec był Żołnierzem Zawodowym i służył w Bartoszycach, Olsztynie, Bemowie Piskim, Mrzeżynie i Gryficach. Jerzy skończył Szkołę Podstawową w Mrzeżynie, a szkołę średnią w Szczecinie. Tam też podjął pierwszą pracę. 27.04.1976 r. został powołany do Zasadniczej Służby Wojskowej i wcielony do JW 4126 w Pobierowie. Po zakończeniu szkolenia podstawowego kontynuował służbę wojskową w Gryficach w dywizjonie dowodzenia JW 3692.

06.07.2018 02:03    1    1
Ryszard Witkowski uzyskał status działacza opozycji antykomunistycznej
Ryszard Witkowski uzyskał status działacza opozycji antykomunistycznej

To pierwszy taki przypadek w naszym powiecie. Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób represjonowanych mieszkaniec Gryfic Ryszard Witkowski uzyskał potwierdzony urzędowo status działacza opozycji antykomunistycznej. Wymierne atrybuty tej decyzji to specjalna legitymacja, oznaka honorowa Działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych i… 400 złotych dodatku do emerytury.

02.02.2018 02:07
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test