Reklama

Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…

Ta dewiza obecnemu Prezesowi PKS Gryfice przyświeca praktycznie od zawsze. A to „od zawsze” to już kawał historii Gryfic i naszego województwa. Urodzony w Lipianach w 1972 roku – jak wspomina, przez żonę – trafił do Gryfic i do dziś jest z Gryficami związany choć przez cały czas swoją aktywnością nie ogranicza się tylko do tego miasta.
Zygmunt Dziewguć – Ważne jest to co się robi…

W 1976 roku Zygmunt Dziewguć „trafia” do gryfickiego PKS i do dzisiaj jest z tą firmą związany. Warto zauważyć, że cechuje go konsekwentna stałość uczuć. Jeżeli na początku swojej kariery zawodowej związał się z Gryficami i gryfickim PKS to stało się to działaniem na całe życie. Tu ma swoich znajomych i przyjaciół z którymi spotyka się na niwie zawodowej i prywatnej ale też tych spotykanych na ulicy, w sklepie czy w kościele.

Reklama

Podobnie jest w działalności społecznej w której mocno angażuje się w sprawy ważne dla mieszkańców i o które to sprawy potrafi skutecznie zabiegać w swojej aktywności politycznej w Sejmiku Wojewódzkim i w różnych innych formach działania na rzecz lokalnej wspólnoty. Warto tu wspomnieć aktywne i zdecydowane działania gdy pojawiła się próba likwidacji gryfickiego Muzeum Kolejnictwa.

Ta stałość uczuć to fakt, że niezależnie od politycznej koniunktury w wyborczych samorządowych szrankach kandyduje z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie jest członkiem PSL ale swoją polityczną karierę rozpoczął „pod szyldem” tej partii i też nie widzi powodów aby to zmieniać.

Szanuje swoją prywatność, wiemy, że ma żonę dzieci i wnuka i razem tworzą szczęśliwą rodzinę.

Za to dużo można powiedzieć o skuteczności w działaniu która jest wynikiem osobistych zdolności i ciężkiej pracy. Gdy w latach 90. ub. wieku zaczęły się przekształcenia własnościowe w państwowych firmach większość tzw. PKS – ów w Polsce nie wytrzymało konfrontacji w rynkową rzeczywistością. PKS Gryfice przetrwał trudne czasy i dzisiaj – mimo, że konkurencja i rynkowe uwarunkowania nadal firmy nie rozpieszczają Gryficki PKS przetrwał.

A przetrwał pod „wodzą” Zygmunta Dziewgucia który po wygranym konkursie na Prezesa Zarządu Spółki rozpoczyna batalię o utrzymanie firmy. "Nawet musiałem zacząć zdobywać nową wiedzę w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu – mówi – przedstawiłem swoją wizję rozwoju firmy i pracownicy mi zaufali i aktualnie firma się nadal rozwija".

Skuteczność w działaniu to także działalność społeczna i polityczna. Obecnie po raz kolejny ubiega się o mandat radnego w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i dotychczasowa działalność oraz zdobyte przez kolejne lata doświadczenie daje szansę, że nasze sprawy nadal będą znajdowały skuteczne rozwiązania w pracach wojewódzkich gremiów. Praca w Sejmiku to gra zespołowa jak przy każdej okazji podkreśla pan Zygmunt. Tam nic się „nie załatwia” trzeba umieć zdobyć poparcie dla prezentowanych przez siebie potrzeb, przekonać innych radnych, że nasza sprawa jest ważna i sejmik powinien się także i nią zająć. Ten głos, upór i umiejętność zdobycia poparcia dla ważnych dla naszych mieszkańców spraw to zewnętrzne pieniądze na wiele ważnych i potrzebnych inwestycji głównie drogowych i infrastrukturalnych bo te są najbardziej ważne dla rozwoju regionu i naszych miejscowości.

Skuteczny i doświadczony przedstawiciel w Sejmiku to szansa dla rozwoju naszego regionu – Zygmunt Dziewguć spełnia te warunki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

oovoyoatuwiq 09.03.2019 06:57
Komentarz usunięty

Reklama
upeltqiz 09.03.2019 06:15
Komentarz usunięty

outaceyafin 09.03.2019 05:39
Komentarz usunięty

dezrodaxagau 09.03.2019 05:30
Komentarz usunięty

egakizaleg 01.03.2019 22:42
Komentarz usunięty

zachmurzenie małe

Temperatura: 16°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test