Reklama

WIADOMOŚCI

Grypa. Najlepsza profilaktyka – SZCZEPIENIE
Grypa. Najlepsza profilaktyka – SZCZEPIENIE

Grypa to ostre wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych, wywoływane przez wirusy grypy. Przyczyną corocznych, sezonowych wzrostów zachorowań na grypę w okresie jesienno-zimowym są wirusy grypy typu A i B. Grypa powoduje zachorowania w każdej grupie wiekowej, Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO) szacuje, że rocznie dotyczyć może 5%-10% dorosłych i 20% -30% dzieci. Na całym świecie, szacuje się, że corocznie zachorowania na grypę są przyczyną około 3 do 5 mln przypadków ciężkich powikłań pogrypowych. W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem. Rejestruje się wtedy od kilkuset do kilku milionów zachorowań na grypę i choroby grypopodobne.

05.10.2018 12:49    1
Jedyne takie miejsce - Roman Czejarek nadaje z Maszewa
Jedyne takie miejsce - Roman Czejarek nadaje z Maszewa

Jedyne takie miejsce to audycja, która pokazuje jak piękna jest Polska. Roman Czejarek, dziennikarz radiowej jedynki, jest honorowym ambasadorem Szczecina i autorem wielu książek o tym mieście a także o walorach Pomorza Zachodniego. W programie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9 rano, żeby przekonać się jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można "zobaczyć", słuchając radia. W najbliższą sobotę audycja będzie nadawana z Maszewa.

05.10.2018 12:18
„Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy” – spotkanie z uczniami
„Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy” – spotkanie z uczniami

Policjanci z Gryfic spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym jest przemoc a także poznać swojego dzielnicowego. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy”

04.10.2018 12:27
Rajd pieszy im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego w Szczecinie z udziałem wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie
Rajd pieszy im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego w Szczecinie z udziałem wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie

Dnia 27 września wychowankowie MOS Waniorowo wzięli udział w rajdzie im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego pod hasłem: 100 lat Niepodległości. Młodzież wraz z wychowawcami złożyła wiązanki kwiatów oraz zapaliła znicze na grobie Czesława Piskorskiego patrona SOSW nr2 Szczecinie oraz przy Pomniku Braterstwa Broni na Cmentarzu Centralnym.

04.10.2018 12:15    4
Radni zabrali pieniądze na remont ulicy Zamkowej
Radni zabrali pieniądze na remont ulicy Zamkowej

Na środę, 3 października br., na wniosek burmistrza Roberta Czapli, została zwołana 68 sesja Rady Miejskiej. Radni mieli zająć się tylko jednym projektem uchwały, przenoszącym wydatki budżetowe w budżecie na rok 2018. Burmistrz zaproponował, aby po przetargowe nadwyżki przeznaczyć m. in. na : - przebudowę drogi i miejsc postojowych przy ul. Gryfitów. Po przetargu okazało się, że zabezpieczona w budżecie na ten cel kwota, jest niewystarczająca. Burmistrza więc przedstawił radnym wniosek o zwiększenie kwoty na inwestycję o dodatkowe 90.849 zł. Radni wniosek burmistrza poparli.

04.10.2018 09:08
„PRZEZ SZTUKĘ DO ŚWIADOMOŚCI”
„PRZEZ SZTUKĘ DO ŚWIADOMOŚCI”

XIII Festiwal Słońca Przegląd Teatrów Niepełnosprawnego Aktora organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną nadchodzi wielkimi krokami.

03.10.2018 17:05
Edyta Bielska z drugim tytułem Wicemistrzyni Polski !!!
Edyta Bielska z drugim tytułem Wicemistrzyni Polski !!!

Ze srebrnym medalem, tytułem Wicemistrzyni Polski i rekordem województwa w siedmioboju, wróciła z XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) zawodniczka MLUKS „Mokasyn” Płoty - Edyta Bielska.

03.10.2018 13:26
Perspektywy rozwoju skandynawskich firm – rynek pracy i centra usług biznesowych na Pomorzu Zachodnim
Perspektywy rozwoju skandynawskich firm – rynek pracy i centra usług biznesowych na Pomorzu Zachodnim

25 września 2018 roku Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowała w Szczecinie debatę pt. „Skandynawskie Firmy na Pomorzu Zachodnim – stare dobre małżeństwo z perspektywami na przyszłość” na temat perspektyw rozwoju firm skandynawskich na Pomorzu Zachodnim. Kluczowymi tematami poruszanymi podczas debaty z udziałem skandynawskich inwestorów i władz lokalnych były zachodniopomorski rynek pracy oraz sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Skandynawskie inwestycje bezpośrednie stanowią bowiem blisko połowę wszystkich inwestycji zagranicznych w Zachodniopomorskiem. Uczestnicy spotkania dyskutowali także o najczęstszych problemach związanych z transportem i logistyką w regionie. W debacie udział wzięli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Ambasador Królestwa Danii Ole Mikkelsen, Ambasador Królestwa Szwecji Stefan Gullgren, Prezes SPCC Carsten Nilsen oraz skandynawscy przedsiębiorcy zrzeszeni w SPCC.

03.10.2018 13:11
Bez dowodu rejestracyjnego i OC – co warto wiedzieć
Bez dowodu rejestracyjnego i OC – co warto wiedzieć

Od pierwszego października kierowcy samochodów nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC. Policjanci dane będą sprawdzać w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dowody nadal będą potrzebne podczas wizyty na badaniu technicznym, przy sprzedaży auta oraz podczas wyjazdu za granicę. Aby bezproblemowo jechać autem trzeba mieć uprawnienia do kierowania pojazdem.

03.10.2018 12:06
Wolfgang Makowiecki wyróżniony Statuetką pomnika ks. dr Jana Dzierżona
Wolfgang Makowiecki wyróżniony Statuetką pomnika ks. dr Jana Dzierżona

Podczas X Wojewódzkich Dni Pszczelarza, które w tym roku odbyły się w Pyrzycach honorowym wyróżnieniem nadawanym przez Polski Związek Pszczelarski za szczególnie wybitne zasługi w pracy i działalności – Statuetką pomnika ks. dr Jana Dzierżona uhonorowany został Wolfgang Makowiecki z Płotów.

03.10.2018 00:37
Nowogardzki Bal Seniora
Nowogardzki Bal Seniora

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku w celu zwrócenia uwagi na problemy dotyczące stricte tej rosnącej w nieznanym dotychczas tempie grupy ludzi oraz podkreślenia znaczenia wkładu wnoszonego przez osoby dojrzałe w kształt i sposób życia społeczeństw. Specjalny dzień, w którym celebruje się jesień życia, ma propagować starzenie się jako normalny, naturalny proces, który nie musi wiązać się z niemożnością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji.

03.10.2018 00:28
„W gotyckim kręgu historii”
„W gotyckim kręgu historii”

W czwartkowe popołudnie w Pałacu nad Młynówką odbyło się spotkanie „W gotyckim kręgu historii”, które realizowane jest w ramach projektu „Ceglane historie”. Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury. na realizację zadania publicznego otrzymało dofinansowane ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie. „Ceglane historie” odwołują się do zachowanych reliktów bogatej gotyckiej architektury Trzebiatowa, powstałej między początkiem XIV a pierwszą ćwiercią XVI wieku. Działania podjęte przez członków TTK skupiły się na promocji i ochronie zachowanych obiektów zabytkowych powstałych w stylu gotyckim, zwiększenie społecznej świadomości mieszkańców Trzebiatowa na temat średniowiecznej architektury miasta, upowszechnienie wiedzy na temat dziedzictwa historyczno-kulturowego oraz promocja Trzebiatowa, jako cennego przykładu nadbałtyckiego, hanzeatyckiego miasta z zachowanym, pierwotnym układem urbanistycznym.

02.10.2018 23:41
„Trzebiatów - spotkania pomorskie”
„Trzebiatów - spotkania pomorskie”

Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury rozpoczęło realizację kolejnego zadania publicznego pn. „Trzebiatów - spotkania pomorskie”, na które otrzymało dofinansowanie ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Zadanie poświęcone jest historii i kulturze Pomorza, jego zabytkom, architekturze, sztuce, archeologii, przyrodzie, słynnym postaciom. Celem zadania jest odkrywanie i popularyzowanie nieznanych lub mało znanych dotychczas tematów związanych z historią, kulturą i sztuką Pomorza w jego historycznych granicach na przestrzeni dziejów (od wczesnego średniowiecza po czasy najnowsze). Wiele zjawisk, procesów, zabytków, wydarzeń i postaci związanych z Pomorzem nie doczekało się jeszcze rzetelnej i obiektywnej analizy, dlatego projekt obfituje w szereg różnorodnych działań nawiązujących do przed i powojennej historii regionu, które pozwolą uzupełnić lukę w badaniach pomorzoznawczych.

02.10.2018 23:28    2
Zaproszenie na spektakl do Świnoujścia: "Dwie połówki pomarańczy"
Zaproszenie na spektakl do Świnoujścia: "Dwie połówki pomarańczy"

12 października 2018 g. 19:00 Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za córkę zmarłego.

02.10.2018 23:13
Od 1 października 2018 r. nowe obowiązki w SENT
Od 1 października 2018 r. nowe obowiązki w SENT

• Zmiany w systemie monitorowania przewozu towarów SENT w zakresie przekazywania aktualnych danych geolokalizacyjnych. • Ministerstwo Finansów udostępnia darmową aplikację SENT GEO.

02.10.2018 23:05
Pomniki do wyburzenia - Senator i radni się sprzeciwiają
Pomniki do wyburzenia - Senator i radni się sprzeciwiają

Senator Grzegorz Napieralski, wiceprzewodniczący Zespołu Parlamentarnego Pomorza Zachodniego zorganizował w w czwartek przed Pomnikiem Czynu Polaków w Szczecinie konferencję, w trakcie której poinformował o swoim sprzeciwie wobec planów usunięcia pomnika tzw. Mieczy Grunwaldzkich na terenie m.in. Powiatu Wałeckiego.

02.10.2018 17:11
Międzynarodowy dzień bez przemocy w województwie zachodniopomorskim
Międzynarodowy dzień bez przemocy w województwie zachodniopomorskim

Doświadczanie przemocy domowej jest złożonym problemem i często do wyjścia z przemocy potrzebna jest pomoc innych osób a nawet wsparcie wielu służb. W sytuacji, w której doświadczamy jakiejkolwiek formy przemocy wskazane jest wsparcie z zewnątrz, które pomoże podjąć działania służące ochronie. Ta pomoc może przyjść ze strony przedstawicieli różnych służb - psychologa, prawnika, policjanta, lekarza, pracownika socjalnego. Czasem aby sprawnie udzielić pomocy potrzebni są oni wszyscy naraz.

02.10.2018 11:58
Kurs carvingu w Herbercie
Kurs carvingu w Herbercie
01.10.2018 23:18
Kampania KAS - „HAZARD? Nie, dziękuję”
Kampania KAS - „HAZARD? Nie, dziękuję”

Dostrzegając zagrożenie uzależnienia młodzieży od hazardu Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno- edukacyjną „HAZARD? Nie, dziękuję!”.

01.10.2018 23:08
Mieszkańcy w końcu będą mieli swoją świetlicę
Mieszkańcy w końcu będą mieli swoją świetlicę

Od lat spotykają się w salce kościelnej. W niedalekiej przyszłości nareszcie będą mieli swoją świetlicę. W niej znajdzie się miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i zawodników LZS Lotnik Czarne.

01.10.2018 21:50
Smog jest wszędzie...     Dni Spirometrii 2018
Smog jest wszędzie... Dni Spirometrii 2018

1 października startuje druga odsłona kampanii Avivy „Wiem, czym oddycham”. Dzięki niej w Polsce przybędzie kolejnych 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza. Po pierwszej edycji konkursu w województwie śląskim pojawiło się 17 dodatkowych urządzeń. Do 27 października mieszkańcy regionu mogą zgłaszać kolejne lokalizacje czujników.

01.10.2018 21:33
Drodzy czytelnicy…
Drodzy czytelnicy…

Zbliżają się wielkimi krokami wybory samorządowe w naszym kraju, wyborcza kampania nabiera tempa i z radością ale też z niepokojem obserwuję, że na listach wyborczych pojawia się wielu kandydatów, reprezentujących różne poglądy, opcje polityczne i środowiska.

01.10.2018 13:04
Ogólnopolski policyjny „Dzień Odblasków”
Ogólnopolski policyjny „Dzień Odblasków”

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2018 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

01.10.2018 09:47
Nowogard: Mistrzostwa Motocross Quad
Nowogard: Mistrzostwa Motocross Quad

Przyjechali z całej Polski. W niedzielę 30 września na torze w Nowogardzie 21 zawodników seniorów i kilkunastu juniorów startuje w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej Cross Quad.

30.09.2018 14:39
Sejmik to gra zespołowa…
Sejmik to gra zespołowa…

Rozmowa z Zygmuntem Dziewguciem - zawodowo Prezesem Zarządu PKS Gryfice i od pierwszej kadencji (1998 r) nieprzerwanie radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

30.09.2018 11:59
Nowogard: „Miłość w czasach zarazy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki
Nowogard: „Miłość w czasach zarazy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki

26 września odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawianą lekturą było dzieło Gabriela Garcíę Márqueza pt. Miłość w czasach zarazy.

28.09.2018 22:31
Dzielnicowi z Rewala zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku.
Dzielnicowi z Rewala zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku.

W niedzielę dzielnicowi z Rewala zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do jednego z lokali gastronomicznych w Niechorzu. 22-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

28.09.2018 22:11
Dni Spirometrii 2018
Dni Spirometrii 2018

Od 1 do 6 października potrwają Dni Spirometrii 2018, których głównych elementem jest akcja bezpłatnych badań płuc w całej Polsce.

26.09.2018 23:29
Zredukuj hałas w swoim domu. Zacznij od podłogi!
Zredukuj hałas w swoim domu. Zacznij od podłogi!

Panele laminowane są obecnie najczęściej wybieranym rodzajem podłogi. Rzadko jednak zastanawiamy się nad wyborem podkładu do nich. Warto jednak dobrze przemyśleć temat zakupu podkładu. Odpowiednio dobrany pomoże znacznie poprawić komfort akustyczny podłogi, a co za tym idzie wyciszyć pomieszczenie. Wybór odpowiedniego podkładu jest tak samo ważny jak wybór paneli. Z jednej strony zastosowanie właściwego podkładu to warunek konieczny zachowania gwarancji na podłogę, z drugiej - podkład zapewnia komfort użytkowania podłogi i jej trwałość na długie lata.

26.09.2018 22:28
„Strefa wyobraźni” w pałacowej galerii
„Strefa wyobraźni” w pałacowej galerii

W Galerii Feininger w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa Cezarego Dubiela „Strefa wyobraźni”. Wernisaż otworzyła Renata Teresa Korek – dyrektor TOK, która wprowadziła nas w świat ponad dwudziestu wielkoformatowych kolaży. Punktem wyjścia dla artysty jest fotografia - materiałem do przetworzeń, przeobrażeń zmieniający lub uzupełniający pierwotny obraz.

26.09.2018 21:52
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test