Reklama

Trzebiatów

Pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej w trzebiatowskim „Herbercie”
Pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej w trzebiatowskim „Herbercie”

Klasa Ia mundurowa ZSP im. Z. Herberta została zakwalifikowana do II edycji pilotażowego „Programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”, który rozpocznie się w roku szkolnym 2018/2019 i będzie realizowany przez dwa lata. Program ma charakter ogólnopolski. Jego celem jest kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych, ale przede wszystkim przygotowanie młodzieży do służby wojskowej.

05.06.2018 23:29
Święto 3. Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie
Święto 3. Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie

W środę 30 maja na Rynku w Trzebiatowie odbyły się uroczystości święta 3. Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: poseł na sejm RP i szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek Wojska Polskiego, kombatanci, byli żołnierze trzebiatowskiej jednostki, przedstawiciele władz samorządowych i organizacji społecznych oraz mieszkańcy gminy Trzebiatów.

31.05.2018 14:58
Niezwykła noc w Muzeum
Niezwykła noc w Muzeum

Pałac nad Młynówką był sobotniego wieczora (19.05.) miejscem szczególnego wydarzenia. Kolejny już raz zawitała do nas Europejska Noc Muzeów. Tym razem pod hasłem ,,Dzień i noc w Muzeum”.

23.05.2018 00:24
ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie odebrał dyplom „Mistrza promocji Czytelnictwa 2017”!
ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie odebrał dyplom „Mistrza promocji Czytelnictwa 2017”!
22.05.2018 23:41
Święto Polskiej Niezapominajki
Święto Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest 15 maja i ma na celu promowanie walorów ochrony środowiska i zachowanie różnorodności biologicznej Polski. Polska Niezapominajka jest także zachętą do budowania silnych więzi z najbliższymi, przyjaźni z ludźmi, przypomina o szacunku do przyrody i ojczyzny. Akcję zapoczątkował w 2002 r. redaktor radiowej „Jedynki” prowadzący Ekoradio – Andrzej Zalewski

17.05.2018 13:01    3
Uczniowie „Herberta na Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
Uczniowie „Herberta na Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
15.05.2018 22:58
By pisać, trzeba obserwować
By pisać, trzeba obserwować

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, Renata Teresa Korek została przyjęta do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W oficjalnym piśmie poinformowała o tym Prezes SPP Anna Nasiłowska. W Komisji Kwalifikacyjnej zasiada dziesięciu wybitnych, znanych twórców, którzy wnikliwie oceniają kandydaturę i w wyniku głosowania podejmują decyzję.

14.05.2018 16:31
Wystawa ilustracji Stanisława Mrowińskiego
Wystawa ilustracji Stanisława Mrowińskiego

W pałacowej Galerii Feininger otwarta została wystawa rysunków Stanisława Mrowińskiego – polskiego grafika, rysownika, karykaturzysty, ilustratora, malarza, scenografa, kolekcjonera, rzeźbiarza, projektanta ekslibrisów, znaczków, fresków, szyldów, dyplomów, logo oraz przez wiele lat wystroju stoisk na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gośćmi wystawy byli żona Irena Rychły- Mrowińska oraz przyjaciel rodziny dr Jan Śmiełowski.

13.05.2018 09:14
Dotacja na zakup nowości wydawniczych
Dotacja na zakup nowości wydawniczych
08.05.2018 10:31
Kwietniowi Antypiraci w Herbercie!
Kwietniowi Antypiraci w Herbercie!

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, ZSP im. Z. Herberta dołączył do ogólnopolskiego projektu Kwietniowi Antypiraci, mającego na celu zwrócenie uwagi na legalne korzystanie z publikowanych utworów (książek, filmów, muzyki, grafiki) objętych prawami autorskimi. Jego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

26.04.2018 21:50
Jesteśmy za Życiem!
Jesteśmy za Życiem!
18.04.2018 18:26
Akademia Kulinarna 2, czyli warsztaty z młodym Mistrzem Kuchni w trzebiatowskim „Herbercie”
Akademia Kulinarna 2, czyli warsztaty z młodym Mistrzem Kuchni w trzebiatowskim „Herbercie”

Po raz drugi w ZSP im. Z. Herberta odbyły się warsztaty kulinarne poprowadzone przez absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej z „Herberta” Tomasza Grzelakowskiego. Na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach ustawiło się pięć drużyn z trzebiatowskich szkół: uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego, uczniowie „Herberta” z klasy Ib oraz profesorowie – Maria Akida oraz Zbigniew Kupczyk.

16.04.2018 22:46
 Pałacowe spotkanie z kulturą romską
Pałacowe spotkanie z kulturą romską

8 kwietnia 1971r. w Orpington niedaleko Londynu po raz pierwszy spotkali się Romowie z wielu krajów, aby zaznaczyć swoją obecność w Europie i upomnieć o swoje prawa. Podczas tego spotkania zaprezentowano pierwszy hymn romski oraz flagę, które stały się symbolami wiecznego ruchu i słońca.

16.04.2018 13:54
Sarny, jeże, zające, dziki….
Sarny, jeże, zające, dziki….

10 kwietnia 2018 r. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Zwierzęta naszych pól i lasów”, ogłoszony przez KOŁA ŁOWIECKIE z powiatu gryfickiego i Trzebiatowski Ośrodek Kultury.

13.04.2018 09:46
Zmiana dowódcy 3 Batalionu Legii Akademickiej w Trzebiatowie
Zmiana dowódcy 3 Batalionu Legii Akademickiej w Trzebiatowie

W środę 4 kwietnia w Sali Tradycji 3 Batalionu Legii Akademickiej w Trzebiatowie odbyła się uroczysta zmiana na stanowisku dowódcy batalionu. Obowiązki dowódcy od ppłk Radosława Stachowiaka przejął ppłk Sylwester Kowalski.

04.04.2018 19:42
Wielkanocne tradycje. Pisanki, palmy…
Wielkanocne tradycje. Pisanki, palmy…

Wielkanoc wiąże się z wieloma tradycjami. Jest nie tylko ważna ze względu na duchowy wymiar. Jest to bowiem czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia.

30.03.2018 19:03
Wystawa „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach”
Wystawa „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach”

Wystawa czasowa „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach” dotarła 16 marca 2018 r. do Pałacu nad Młynówką, i stała się ciekawym zwieńczeniem uroczystości powołania do życia Komandorii Północnej Konfraterii Mazowieckiej odznaki św. Floriana.

19.03.2018 23:57
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test