Reklama dotacje dla firm

Wystawa „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach”

Wystawa czasowa „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach” dotarła 16 marca 2018 r. do Pałacu nad Młynówką, i stała się ciekawym zwieńczeniem uroczystości powołania do życia Komandorii Północnej Konfraterii Mazowieckiej odznaki św. Floriana.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Wystawa „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach”

Wprowadzenia do wystawy dokonał dyrektor ds. logistyki KG PSP st. bryg. Edward Pruski.

Reklama dotacje unijne dla firm

Zanim jednak przeszdł do zaprezentowania wystawy przekazał mieszkańcom powiatu gryfickiego dobrą wiadomość, rozpoczęta już i oczekujaca na kontynuację ważna dla stanu  bezpieczeństwa regionu nowa Remiza PSP uzyskała wreszcie rządowe gwarancje sfinansowania całości inwestycji i już w 2020 roku powinna zostać oddana do eksploatacji.

Wracając do wystawy, st. bryg. Edward Pruski ma w swojej zawodowej karierze, wprawdzie niezbyt długi ale efektywny, okres pełnienia funkcji dyrektora Muzeum Pożarnictwa. To z jego inspiracji powstała mobilna wersja przygotowywanych w Muzeum wystawowych prezentacji. Wystawa „Historia polskiego pożarnictwa na Kresach” to właśnie taka prezentacja i dzięki swej mobilności mogła dotrzeć do Trzebiatowa skąd trafi też do Choszczna a potem do Lublińca, Jasła, Lwowa i Kielc.

Podczas wernisażu referat wygłosił Michał Malisz, paajonat historii pożarnictwa, do tego wspaniały gawędziarz w którym  omówił kresowe pożarnictwo na podstawie zebranych zbiorów kolekcjonerskich. Drugi referat wygłosił Dariusz Falecki na temat polskich producentów sprzętu pożarniczego we Lwowie.  

Unikatowe fotografie i mało znane pamiątki które z przyczyn politycznych przez długie powojenne lata były raczej ukrywane w polskiej rzeczywistości wzbudzały duże zainteresowanie zwiedzających.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test