Gdzie pojechać? Dziwnów? Niechorze? Gryfice? Trzcińsko-Zdrój? Zgorzelec? Boguszów Gorce? Możliwości jest dużo. Warto zaplanować bezpieczny przejazd. W czasie wyjazdu samochodem często towarzyszy nam zdenerwowanie, bo trzeba być w kilku miejscach w ciągu jednego dnia. Kierowca zdenerwowany to zły i niebezpieczny człowiek na drodze.
– Warto zaplanować drogę dzień wcześniej. Dla osób jadących w dalszą trasę warto rozważyć zatrzymanie się w hotelu. To pozwoli na uniknięcie stresu z powodu korków lub zmieniających się warunków na drodze. Warto zadbać o komfort podróży dla całej rodziny – mówi Krzysztof Targoński, ekspert bezpieczeństwa drogowego.
Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest miasto na pograniczu polsko - niemieckim. Po czasie zimnej wojny to wspólne miasto Zgorzelec i Gorlitz. Miasto wielu tajemnic światowych produkcji filmowych. Warto tu zatrzymać się w hotelu Alt Gorlitz. Rodzinna atmosfera i obsługa w języku polskim to dobre miejsce do startu na zwiedzanie tego miejsca. Fanom motoryzacji zdradzimy, że tu powstał prototyp polskiego dostawczego samochodu elektrycznego Evan.
Pomorze Zachodnie i Dolny Śląsk to wspólna historia trudnych czasów po 1945. - Dziś możemy zwiedzać piękne miejsca jak: Dolina Miłości w Zatoni Dolnej, Muzeum Kolejnictwa w Gryficach, Park Miniatur Latarni i Kolejek w Dziwnowie oraz Kołobrzeg aspirujący do Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Będąc na Pomorzu Zachodnim warto rozważyć pobyt nad morzem lub jeziorem - mówi Damian Simiński z portalu Wodociagowiec.pl. Pomorze Zachodnie to miejsce dobre dla spragnionych odpoczynku i dobrej kuchni. Pomorze Zachodnie to winnice, jak ta nowo postała w okolicach Łobza - De Lewin.
Dziś do planowania przejazdu można wykorzystać nowoczesne technologie oferowane przez operatorów sieci komórkowych lub portale internetowe. Warunki na drodze można też sprawdzić na stronach internetowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Warto rozważyć kupno mapy drogowej, na wypadek gdyby telefonia komórkowa przestała działać. Postój można zaplanować na parkingach leśnych.
- Zbudowane drogi ekspresowe zachęcają do odwiedzania Dolnego Śląska. Przejazd pomiędzy miejscowościami nadmorskimi Pomorza Zachodniego a Wałbrzychem zajmuje około 5 godzin. Pociąg jedzie niewiele dłużej. To są argumenty za wypoczynkiem w malowniczych terenach Wałbrzycha - mówi Joanna Tokarczuk, wiceprezes Wałbrzyskiego Klastra Energii i Wodoru Wklaster.
Tak malowniczym miejscem na Dolnym Śląsku są Bogusze Gorców. Tu można zwiedzić między m.in. muzeum kopalni, w którym funkcjonuje biblioteka. Na strudzonych wędrówkami czekają hotele. Basen, widok na góry, bliskość Czech to argumenty za wypoczynkiem w tym regionie.
Nie róbmy pokazów swoich wytrzymałości na siłę przed współpodróżnymi. Warto zaplanować postoje co 2 godziny na kwadrans i wymianę pomiędzy kierowcami, jeśli jest taka możliwość. W czasie drogi warto zadbać o posiłki. Jedzenie w czasie jazdy może być niebezpieczne: od oblania się gorącym napojem po kapiącą musztardę.
- Częste spożycie kawy czy napojów energetycznych, pomoże lecz tylko krótkotrwale. Zbyt duże spożycie ich może powodować odwodnienie, objawiające się zaburzeniem koncentracji, bólami głowy czy rozkojarzeniem. Dlatego należy pamiętać o kilku zasadach: na śniadanie warto zjeść omlet, na drogę zabrać wodę do picia, po drodze zjeść lekkostrawny obiad. Warto pomyśleć o małych przekąskach w postaci orzechów lub owoców – mówi Natalia Podlaszczak - Malak, dietetyk sportowy, ekspert w programie edukacyjnym „Zdrowa Woda” organizowanym przez Wodociągi Zachodniopomorskie. Akcja “Zdrowa Woda” promuje picie wody z kranu.
Do szkół w Stepnicy, Mierzynie, Baniach, Brzesku koło Pyrzyc i Grzedzicach k. Stargardu trafiły poidełka.
-Dzięki nim zmniejszyła się ilość zużywanych plastikowych butelek po napojach - mówi Bartosz Okoń, prezes Wodociągów Zachodniopomorskich.
Napisz komentarz
Komentarze