Reklama

Prawie 1100 drużyn z województwa śląskiego zgłoszonych do gry w Pucharze Tymbarku!

Prawie 1100 drużyn z województwa śląskiego zgłoszonych  do gry w Pucharze Tymbarku!

Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli rywalizację w ramach XXV edycji Pucharu Tymbarku. W województwie śląskim zapisało się aż 1097 drużyn. Czas i miejsce rozgrywek można śledzić w aplikacji PZPN – Co? Gdzie? Kiedy?.

Reklama

 

Śląskie walczy o Wielki Finał!

 

Od września do lutego szkoły w całej Polsce zgłaszały drużyny do XXV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W województwie śląskim do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się o 17 proc. więcej zespołów niż rok wcześniej. Największy wzrost odnotowano zarówno w kategorii U-8 dziewcząt, jak i chłopców (+38 proc. r/r). 

 

Cała Polska gra w Pucharze Tymbarku

 

Co trzecia szkoła podstawowa w Polsce zgłosiła drużyny do udziału w jubileuszowej XXV edycji Pucharu Tymbarku. Jak co roku, rozgrywki rozpoczynają się od etapu regionalnego – gminnego i powiatowego – rozgrywanego w marcu i kwietniu. Zwycięzcy etapu gminnego zmierzą się w finałach powiatowych, by następnie zawalczyć w maju w finale wojewódzkim. Jak w poprzednich edycjach, rywalizacja drużyn w kategorii U-8 zakończy się na etapie wojewódzkim, natomiast starsze kategorie wiekowe zmierzą się w czerwcu w Finale Ogólnopolskim, który w tym roku odbędzie się przed towarzyskim meczem reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

 

Co ważne, rodzice mają czas na zgłoszenie dzieci do drużyn zapisanych do turnieju tylko do momentu startu rozgrywek w danym regionie. W przejściu przez proces rejestracji pomagają koordynatorzy regionalni oraz wojewódzcy, a także webinar przygotowany dla rodziców: Jak zgłosić dziecko do Pucharu Tymbarku | Puchar Tymbarku.

 

Turniej, wychowujący przyszłych reprezentantów

 

O tym, że Puchar Tymbarku jest kuźnią piłkarskich talentów świadczy fakt, że aż ponad 80 reprezentantek i reprezentantów Polski pierwsze kroki stawiało w tym turnieju. Połowa seniorskich reprezentacji Polski to byli uczestnicy Pucharu Tymbarku. W kadrach młodzieżowych odsetek ten stanowi ok. 80-90 proc. Co istotne, aż 10 reprezentantek Polski, które wywalczyły historyczny awans na Euro 2025, grało w Pucharze Tymbarku. – Puchar Tymbarku to wspaniały projekt, skierowany do placówek oświaty, wspierający nasz skauting. Podczas tego turnieju mamy możliwość przyjrzenia się tysiącom piłkarek i piłkarzy, którzy nie zawsze znajdują się już w naszym systemie szkoleniowym. Podczas mistrzostw świata U-17 aż 19 z 21 piłkarek pierwsze futbolowe kroki stawiało właśnie w Pucharze Tymbarku. To wskazuje też na trafność selekcyjną piłkarek w wieku od 7 do 12 lat. Turniej jest idealnym miejscem dla osób z małych miejscowości do pokazania siebie, swoich umiejętności, swoich atutów, by zostać dostrzeżonym przez trenerów reprezentacji młodzieżowych czy skautów PZPN – mówi Marcin Kasprowicz, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet U-19. W czerwcu kolejne byłe uczestniczki turnieju będą mogły zmierzyć się w dużej imprezie międzynarodowej – mistrzostwach Europy U-19 kobiet, które zostaną rozegrane na Podkarpaciu.

 

XXV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji.

 

***

 

O TURNIEJU

Od 2000 r. Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test