Reklama

Bezpłatne Badania USG dla Dzieci – Program „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda w Gdyni

Bezpłatne Badania USG dla Dzieci – Program „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda w Gdyni

Fundacja Ronalda McDonalda, we współpracy z partnerami, serdecznie zaprasza rodziców i opiekunów na bezpłatne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Najbliższa edycja programu „NIE nowotworom u dzieci” odbędzie się 8 i 9 lutego 2025 roku w Gdyni

Badania będą towarzyszyć jednemu z największych wydarzeń zimowego pływania w Polsce – Gdynia Winter Swimming Cup (GWSC), które od 2020 roku organizuje Piotr Biankowski wraz z zespołem. Piotr, Ambasador Fundacji, medalista Mistrzostw Świata i Pucharów Świata w pływaniu zimowym, a także zdobywca Kanału La Manche. To wyjątkowe połączenie sportowej rywalizacji i działań na rzecz zdrowia dzieci tworzy niezwykłą okazję, by zadbać o profilaktykę najmłodszych.

„Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki nam i Partnerów Ambulans Fundacji ponownie zawita do Gdyni!”, mówi Piotr Biankowski. 

 

Badamy od 20 lat z myślą o najmłodszych 

W Polsce inicjatywa mobilnej kliniki Fundacji Ronalda McDonalda powstała w 2005 roku. Przez dwie dekady Fundacja przebadała już ponad 94 000 dzieci. Program „NIE nowotworom 
u dzieci” to jeden z kluczowych programów Fundacji, którego celem jest wczesne wykrywanie zmian nowotworowych u najmłodszych. Mobilny Ambulans co roku przemierza tysiące kilometrów, oferując bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne badania USG.

Każde badanie, trwa około 18 minut, pozwala na dokładną ocenę narządów wewnętrznych dziecka. Badania prowadzone są przez doświadczonych lekarzy-radiologów zgodnie                                z najwyższymi standardami medycznymi, a rodzice otrzymują wyniki na miejscu wraz z ewentualnymi zaleceniami. Dla wielu maluchów jest to pierwsza szansa na tak szczegółową diagnostykę, która może zmienić ich przyszłość.

– Wczesna diagnoza może zapobiec rozwojowi nowotworów czy przewlekłych chorób, w tym niewydolności nerek, wymagającej dializ czy przeszczepienia nerki. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego i/lub chirurgicznego. To badanie, które może uratować zdrowie i życie dziecka – mówi prof. Adam Jelonek, Honorowy Prezes Fundacji Ronalda McDonalda, który wspólnie z prof. Jerzym R. Kowalczykiem stworzył zasady programu badań przesiewowych USG, reagując na potrzebę wczesnego wykrywania zmian onkologicznych u dzieci. Dzięki ich inicjatywie program ewoluuje – od 2021 roku obejmuje kontrolę układu moczowego, a od 2025 roku rozszerzono go o badanie USG tarczycy i węzłów chłonnych szyi.

 

Razem dla zdrowia najmłodszych - zaangażowanie Ambasadorów i Partnerów

Pierwszy dzień badań możliwy jest dzięki wyjątkowej determinacji Ambasadorów Fundacji, Aleksandry Kabelis i Piotra Biankowskiego, którzy latem zeszłego roku podjęli  się niezwykle wymagających wyzwań sportowych, by zebrać środki na profilaktyczne badania USG dla dzieci z województwa pomorskiego. W sierpniu zmierzyli się z trzema próbami pływackimi: przepłynięciem 34-kilometrowego Kanału Catalina, 34-kilometrowego jeziora Tahoe oraz 44-kilometrowego jeziora Memphrémagog. Ich zaangażowanie to dowód na to, jak ogromną różnicę mogą zrobić lokalni liderzy,  którzy rozumieją wagę profilaktyki 
i zdrowia najmłodszych.

Cieszymy się, że kolejny raz udaje nam się łączyć naszą pasję jaką jest pływanie z dawaniem dobra”, mówi Aleksandra Kabelis.

Drugi dzień badań możliwy dzięki wsparciu firmy Winterhalter – rodzinnego przedsiębiorstwa od trzech pokoleń zaangażowanego w działania społeczne. Winterhalter, znana 
z profesjonalnych systemów zmywania, od lat angażuje się w działania na rzecz dzieci i ich rodzin, regularnie wspierając inicjatywy Fundacji Ronalda McDonalda. Od 2015 roku, kiedy w Polsce powstał pierwszy Dom Ronalda McDonalda, zespół Winterhalter jest niezawodnym partnerem w misji Fundacji „Aby rodzina mogła być razem”.

Wierzymy, że troska o innych to fundament odpowiedzialnego biznesu, dlatego z dumą wspieramy Fundację Ronalda McDonalda w jej niezwykle ważnej misji – zapewnianiu dzieciom dostępu do profilaktycznych badań USG. Każde badanie to szansa na wcześniejsze wykrycie chorób i szybsze wdrożenie leczenia. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu i razem działać na rzecz zdrowia najmłodszych – mówi Marcin Wajda, Dyrektor Komunikacji i Marketingu, Winterhalter Polska.

Jak się zapisać?

Aby zapisać dziecko na badanie, należy zadzwonić pod numer 880 171 046 w dniach 3 i 4 lutego 2025 roku w godzinach 11.00-16.00.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Współorganizatorzy i Partnerzy

Lokalnymi partnerami badań są: Piotr Binkowski, Aleksandra Kabelis, Winterhalter, restauracje McDonald’s Polska w Trójmieście i Hotel Kuracyjny.

Partnerami programu „NIE nowotworom u dzieci” są Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ALAB laboratoria i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerami technicznymi mobilnej kliniki jest MAN Polska i KOSMED.

 

Dlaczego to ważne?

Co roku w Polsce diagnozuje się około 1300 przypadków nowotworów u dzieci. Wczesna diagnoza daje szansę na skuteczne leczenie i wyleczenie większości z nich. Dlatego program badań przesiewowych Fundacji Ronalda McDonalda jest tak cenny i potrzebny.

Dzięki wsparciu lokalnych partnerów pomoc dociera tam, gdzie dostęp do specjalistycznych badań jest utrudniony.

Zapraszamy rodziców i opiekunów do skorzystania z okazji, by zadbać o zdrowie najmłodszych członków rodziny. Wcześnie wykryty nowotwór u dziecka może być w 100% wyleczony. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

 

O Fundacji Ronalda McDonalda:

 

„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powołanej w Polsce w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda, która jest częścią międzynarodowej organizacji Ronald McDonald House Charities, wspierającej medycynę pediatryczną w 62 krajach. Ronald McDonald House Charities (RMHC) ma już 50 lat. Została założona w 1974 r. w Filadelfii.

Poznaj programy Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce

 

Każdy może pomóc w utrzymaniu programów Fundacji, przekazując 1,5% podatku, darowiznę finansową i rzeczową lub dołączając do wolontariatu. Zapraszamy na naszą stronę www, oraz na nasze profile na LinkedInieFacebooku, Instagramiei Youtubie. Wszystkie programy Fundacji pomagają bezpłatnie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1030 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test