Reklama

ArmaComfort – komfort akustyczny bez kompromisów

ArmaComfort to system izolacji akustycznych przeznaczonych do stosowania na rurach deszczowych i kanalizacyjnych oraz na kanałach wentylacyjnych i urządzeniach w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Już kilkunastomilimetrowa warstwa izolacji zapewnia wysoce skuteczną ochronę i redukcję dźwięków materiałowych aż o 24.5 dB(A). W wersji ArmaComfort Barrier zapewnia poprawę komfortu już przy 1 mm grubości.
ArmaComfort – komfort akustyczny bez kompromisów

Poziom komfortu akustycznego zależy między innymi od rozkładu budynku czy mieszkania, zastosowanych materiałów budowlanych, rodzaju rur, z których wykonana jest instalacja czy wreszcie samego sposobu użytkowania pomieszczeń. 

 

Standardy w tym zakresie określa m.in. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku, norma PN-B-02151-2:2018-0 (dopuszczalny poziom hałasu z podziałem na porę dzienną i nocną) oraz norma PN-B-02151-3:2015-10, określająca wymagania izolacyjności akustycznej dla przegród wewnętrznych i zewnętrznych 
w budynkach.

W spełnieniu rygorystycznych regulacji i zapewnieniu użytkownikom cichego i przyjaznego 
w użytkowaniu otoczenia pomaga zastosowanie materiałów akustycznych ArmaComfort fimy Armacell. To rodzina nowoczesnych produktów do izolacji opartych na elastomerowej piance Armaflex z elastyczną barierą akustyczną oraz o piankę poliuretanową z barierą EPDM/EVA. 
W wariantach Alu także z dodatkową powłoką z foli aluminiowej.

Akustyka na plusie

 

Podstawową jednostką miary w akustyce jest decybel (dB). Decybel (A) uwzględnia wrażliwość ucha ludzkiego na różne częstotliwości. Natężenie na poziomie 30 dB jest przyjemne, 50 dB akceptowalne. Redukcja hałasu o 10 dB (A) oznacza zmniejszenie poziomu głośności o połowę.

 

Poprawa komfortu akustycznego związanego z przepływem wody w instalacjach związana jest z eliminacją odczuwalności dźwięków zarówno przenoszonych przez powietrze, jak 
i strukturalnych, czyli przekazywanym przez konstrukcję budynku. Izolacja ArmaComfort 
AB składająca się z warstwy o wysokiej gęstości oraz elementu elastycznego stanowi skuteczną barierę dla hałasu, co potwierdziły badania przeprowadzone zgodnie z normą EN14366 
w Center Scientifique et Technique du Bȃtiment (CSTB).

 

W wersjach ArmaComfort AB Alu i Alu Plus izolacja wyposażona jest dodatkowo 
w zewnętrzną aluminiową powłokę, która nie tylko stanowi barierę przed przenikaniem wilgoci, ale także w przypadku odsłoniętych systemów, np. w obiektach użyteczności publicznej czy przestrzeniach biurowych, stanowi estetyczną i łatwą do utrzymania w czystości zewnętrzną osłonę warstw ochronnych. Dodatkowo jej klasa reakcji na ogień wynosi B-s1,d0 dzięki czemu nie rozprzestrzenia ognia. Dzięki połączeniu bariery z absorberem dźwięków materiałowych pozwala na znaczną redukcję hałasu generowanego przez rury, kanały wentylacyjne, urządzenia klimatyzacyjne - klimakonwektory wentylatorowe czy pompy ciepła.

 

Skuteczność właściwości izolacji ArmaComfort AB Alu Plus potwierdzają pomiary akustyczne wykonane na zaizolowanym klimawektorze i przeprowadzone w laboratorium akustycznym ITC w Łodzi - wykazały one redukcję hałasu 6 dB dla najwyższego biegu urządzenia.

 

W przypadku potrzeby poprawy wskazań mieszczących się w normie urządzenia zabezpieczyć można dodatkowo specjalistycznymi matami ArmaComfort Barrier, zapobiegającymi transmisji hałasu. Mogą być one również wykorzystane do zabezpieczenia ścian przed przedostawaniem się różnego typu dźwięków pochodzących z sąsiedztwa. Dostępne są 
w postaci samoprzylepnych arkuszy o grubości od 1 do 5 mm, a w wersji P posiadają od zewnątrz perłowo białe wykończenie, które może zostać również poddane pracom wykończeniowym.

 

Rozwiązania z rodziny ArmaComfort można z łatwością dopasować do kształtów instalacji co ogranicza ryzyko powstania mostków akustycznych.

 

 

 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.


Izolacja ArmaComfort Barrier pozwala ograniczyć poziom hałasu już przy grubości 1mm. Fot. Armacell


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 996 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test