Reklama

27. Festiwal „Lato z Muzami” dobiegł końca

Szybko upłynęło 7 dni Festiwalu. Festiwal „Lato z Muzami” to nie tylko filmy, koncerty, spotkania z reżyserami, czy aktorami. Festiwal to widownia widzowie i uczestnicy spotkań. Festiwalowe przeżycia i artystyczna ekspresja pozostanie z nami jeszcze na długo. I to jest chyba najważniejsze dokonanie tego wspaniałego kulturalnego wydarzenia.
27. Festiwal „Lato z Muzami” dobiegł końca

Dom Kultury przepełniał śmiech i ta czysta, dziecięca radość, którą najmłodsi chętnie się z nami dzieli. Później było już coraz poważniej. Rozmawialiśmy na trudne tematy, oglądaliśmy starannie wybrane przez Dyrektora Artystycznego Festiwalu Krzysztofa Spóra, filmy, które poruszały do głębi. Zdarzały się oczywiście momenty, w których cała sala wybuchała salwami śmiechu, ale prezentowany repertuar w znacznej większości powodował refleksje. I, tak jak już wspominaliśmy o tym wielokrotnie, takie właśnie jest zadanie Festiwalu. O swoich przemyśleniach mieliśmy okazję porozmawiać z twórcami filmów, którzy chętnie dzielili się z nami swoim punktem widzenia, odpowiadali na liczne pytania i swoimi opowieściami jeszcze bardziej przybliżali nam te historie. Podczas tegorocznego, 27. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa Lato z Muzami, mieliśmy również okazję wysłuchać koncertu Urszuli Dudziak, z akompaniamentem wyśmienitego muzyka Grzegorza Piotrowskiego, a także recitalu Magdaleny Smalary. Pierwszego dnia Festiwalu odbył się również wernisaż wystawy „Wyśniona historia kina na Podlasiu”, którą do końca lipca możemy podziwiać w foyer Nowogardzkiego Domu Kultury. Festiwalowi towarzyszył 23. Plener Malarski oraz 10. Konkurs Filmowa Młoda Polska, w którym nagrodę Grand Prix, za film Polish Dream, otrzymała Małgorzata Suwała. Podczas oficjalnej części zamknięcia Festiwalu odbyło się wręczenie nagród. Cieszymy się, że reżyserka filmu mogła być z nami osobiście. Po części oficjalnej mieliśmy okazję wysłuchać smacznego recitalu Magdaleny Smalary, która nie tylko zachwyciła widownię swoim głosem oraz niesamowitą interpretacją utworów literackich, ale również piękną mową i historiami o… jedzeniu, z którymi każdy na sali mógł się utożsamić. W tworzenie Festiwalu zaangażowanych jest wiele osób, nie obyłoby się więc bez podziękowań. Szczególne podziękowania na scenie padły oczywiście dla Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury i Dyrektor Festiwalu Anety Drążewskiej, Dyrektora Artystycznego Festiwalu Krzysztofa Spóra, całej, wspaniałej ekipy Nowogardzkiego Domu Kultury oraz dla: Dominiki Odrowąż, Ani Serdiukow, Dagmary Romanowskiej, Cezarego Komisarza, Pani ppłk Andżeliki Gołaszewskiej Dyrektor ZK, Magdaleny Sułkowskiej, Dominiki Rasińskiej-Peczeniuk oraz naszego kinooperatora Dominika Zapłaty. Gospodarzem tegorocznego festiwalu była Dyrektor NDK Aneta Drążewska

Organizatorzy:

- Nowogardzki Dom Kultury

- Urząd Miejski w Nowogardzie, wraz z burmistrzem Michałem Wiatrem na czele.

Patronat Honorowy nad festiwalem sprawował:

Marszałek Wojew. Zachodniop. Olgierd Geblewicz

Patroni medialni festiwalu to:

Kurier Szczeciński, Radio Szczecin, Tygodnik Regionalny „Echo”, infoNowogardzkie, Wiadomości Samorządowe.pl

Sponsorzy festiwalu to:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie, KDI Nowogard, PUWiS Nowogard, Domir Parts – Anna i Dominik Wulkiewicz, Metalzbyt II Jarosław Świątczak, Bogito Nowogard, Haga Nowogard Agnieszka Pawlik Łukasz Sawicki, Ubezpieczenia Diesel, Servis Agnieszka i Grzegorz Irzymscy, Firma Usługowo-Handlowa Adam Fedeńczak, Restauracja Okrąglak, Dworek Kulice Dawid Szewc Pizzeria Neptun Edyta i Sławomir Wencel,  Kwiaciarnia Majcherka, Piekarnia Karsk Bogumiła i Jerzy Lisiewicz

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie włożone w tworzenie festiwalu. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Obszerne relacje z festiwalowych wydarzeń oraz oraz obszerną dokumentację  fotograficzną  znajdziecie tu: https://www.festiwal.ndk.pl/ - polecamy.

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 996 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test