Reklama

Upcycling na ZUT, czyli Uczelnia dla Zielonego Przemysłu to nie ściema

„ZUTylizowani, czyli wielka radość z odzysku" – to hasło akcji upcyclingowej, stworzonej z inicjatywy Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, w ramach której pozostałości po promocyjnych działaniach Uczelni zyskały drugie życie.
Upcycling na ZUT, czyli Uczelnia dla Zielonego Przemysłu to nie ściema

Upcycling oznacza przetwarzanie zużytych i niepotrzebnych przedmiotów w produkty o wyższej jakości. W tym przypadku – ponad 60 kg materiałów po-promocyjnych (winylowe banery, flagi, proporczyki) przerobiono na woreczki, pokrowce na garnitury, nerki, teczki na dokumenty, torby czy organizery. W sumie ponad 700 przedmiotów powstało z rzeczy, które nie nadawały się już do użycia. Ich drobne elementy, takie jak uchwyty zamków czy przelotki na słuchawki stworzono z zużytych dętek rowerów Szczecińskiego Roweru Miejskiego. Naszyte metki z logo ZUT drukowane były na materiale z recyclingu (butelki PET).

Produkty powstały w zakładach pracy chronionej, gdzie panie dążyły do optymalizacji i maksymalnego wykorzystania danego materiału, tak aby odpadów zostało jak najmniej. Szycie trwało kilka tygodni.

Wystawę zdjęć Aurelii Kołodziej, na których powstałe produkty prezentują nasi studenci oraz pracownicy (władze uczelni – JM Rektor ZUT, prof. Jacek Wróbel, Pan Rektor-elekt prof. Arkadiusz Terman i Pani Kanclerz mgr Adrianna Gudzowska oraz Pani Dyrektor RCIiTT Joanna Niemcewicz) można zobaczyć w RCIiTT przy ul. Jagiellońskiej 21-22 w Szczecinie.

Trzy z nich - dla naszych czytelników.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe opady deszczu

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test