Reklama dotacje rpo

ZUT będzie kształcił w zakresie Transformacji Energetycznej

ZUT z Politechniką Śląską i firmą ENERGO-COMPLEX powołały pierwsze takie w Polsce konsorcjum i otwierają studia podyplomowe z Transformacji Energetycznej.
ZUT będzie kształcił w zakresie Transformacji Energetycznej

Przejście na bardziej zrównoważone źródła energii, takie jak energia odnawialna; słoneczna i wiatrowa przyczyni się ograniczenia emisji przede wszystkim dwutlenku węgla, a także do zmniejszenia zapotrzebowania na energię ze źródeł kopalnych, co jest zgodne z polityką klimatyczną, której celem jest zmniejszenie śladu węglowego. 



 

Transformacja energetyczna to globalny trend, który oprócz korzyści przynosi takie wyzwania jak zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i redukcja ubóstwa energetycznego, realizacja celów klimatycznych czy konieczność odpowiadania na potrzeby zmieniającej się gospodarki. To łatwo wpisuje się w politykę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – Uczelni, która przygotowuje kadry dla Zielonego Przemysłu.



 

Nowe studia ZUT i PŚ to propozycja dla tych, którzy chcą być na bieżąco z transformacją energetyczną. Zajęcia rozpoczną się jesienią.



 

– Oferta pozwoli studentom podyplomowym zwiększyć wartość na rynku pracy i zdobyć przewagę konkurencyjną w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Dodatkowo będą mogli poszerzyć swoje horyzonty i zrozumieć złożoność i znaczenie procesu transformacji energetycznej dla współczesnego świata. Wierzymy, że absolwenci przyczynią się do budowania zrównoważonej, efektywnej i bezpiecznej gospodarki, a także stworzą innowacje, które będą służyć dobru społecznemu i ochronie środowiska – mówi dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT, dziekan Wydziału Elektrycznego.



 

Studia są adresowane do osób, które chcą pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie transformacji energetycznej, zarówno z perspektywy technicznej, ekonomicznej, prawnej, jak i społecznej.



 

– Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: energetyka odnawialna, efektywność energetyczna, magazynowanie energii, inteligentne sieci, elektromobilność, polityka energetyczna, ekonomia i finansowanie transformacji energetycznej, aspekty prawne i społeczne transformacji energetycznej, zarządzanie projektami i zmianą w transformacji energetycznej – zapowiada prof. dr hab. inż. Marian Kampik, dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.



 

Studia podyplomowe Transformacja Energetyczna to dwusemestralny program, który obejmuje 220 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców z firmy ENERGO-COMPLEX, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Politechniki Śląskiej.



 

Na fotografii (autor: Akademia Transformacji Energetycznej) od lewej: dziekan WE ZUT, prof. Krzysztof Okarma, prezes firmy ENERGO-COMPLEX Sp. z o.o., dr inż. Marek Szrot oraz dziekan WE PŚ prof. Marian Kampik.



 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklamadotacje rpo
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test