Reklama

Płoty: W setną rocznicę urodzin kwiaty i upominki od burmistrza

W dniu 1 maja 2020 roku pan Edward Śmałkowski z Płotów obchodzi okrągłą, 100 rocznicę urodzin.
Płoty: W setną rocznicę urodzin kwiaty i upominki od burmistrza

Ten wyjątkowy jubileusz uhonorował burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz składając jubilatowi wizytę i przekazując kwiaty, wspaniały tort oraz upominki wraz z życzeniami w imieniu swoim i całego płotowskiego samorządu.

Szkoda, że środki ostrożności związane z pandemią nie pozwoliły na bardziej uroczyste uhonorowanie tego wyjątkowego święta.

Najważniejsza jest pamięć i uhonorowanie człowieka który prawie całe swoje dorosłe życie zwiazał z gminą Płoty.

Aby nie być gołosłownym, prezentujemy krótką prezentację sylwetki pana Edwarda.

Edward Śmiałkowski urodził się 1 maja 1920 r. w Komornikach k/ Wielunia i w wybudowanym przez rodziców domu zamieszkał wraz z nimi we wsi Motyl.

W listopadzie 1939 roku, całą rodzina zostali wywiezieni na roboty do Niemiec gdzie przebywali do stycznia 1945 roku.

Po powrocie do Polski w czerwcu 1945 roku ożenił się i wraz z żoną z Natalią w grudniu 1945 roku osiedlił się w Makowiczkach k/Płotów. Niestety, uprawiane przez nich gospodarstwo rolne wkrótce musieli oddać do powstającej spółdzielni rolnej pn."Wola Ludu.

W Spółdzielni Rolnej pracuje do śmierci swojej żony Natalii w kwietniu 1956 roku. Wkrótce żeni się z obecną żoną Florentyną i zamieszkają razem w Płotach. Rozpoczynają pracę w PGR Budziszcze (dawna nazwa), a obecnie Słudwia. W połowie 1957 roku porzuca pracę w PGR i zatrudnia się na PKP.

Tam dopracowuje do emerytury. Wspólnie z żona Florentyną wychowali 5 dzieci i mają 10 wnuków oraz 5 prawnuków.

Życiową pasją Pana Edwarda są pszczoły, którym poświęcał i nadal poświęca każdą wolną chwilę. Jak mówi Jubilat, dzięki wzajemnej symbiozie ze pszczołami i spożywaniu produktów pszczelich na co dzień , upatruje recepty na tak długie życia w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. Pomimo rodzinnych zakazów, urywa się z domu, by zasiąść za kierownicą swojego ulubionego autka.

Życzymy panu Edwardowi jeszcze wielu lat w dobrym zdrowiu zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz a także satysfakcji w spełnianiu swojej życiowej pasji jaką jest pszczelarstwo.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 991 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test