Reklama

Single w Polsce. Najnowsze dane mogę zaskoczyć

Jak wynika z najnowszych danych aplikacji randkowej meet2more 90% singli poszukujących miłość pochodzi z miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców np. Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi. Miłości przez Internet najczęściej szukają mężczyźni (ok. 70 proc.), którzy jednocześnie stanowią 90% osób decydujących się na wykupienie wersji premium aplikacji randkowej. Lajki stanowią ok. 17,5 proc. wszystkich interakcji kobiet, co oznacza, że panie zdecydowanie częściej odrzucają niż akceptują profile. Co jeszcze wiemy o osobach, które szukają miłości online?
Single w Polsce. Najnowsze dane mogę zaskoczyć

Ponad połowa Polaków cierpi na samotność, a 35 proc. nie ma nikogo, do kogo mogłaby się zwrócić o pomoc[1]. Poczucie odizolowania i braku bliskiej osoby obok spotęgowała pandemia, która wpłynęła na nasze życie społeczne i emocjonalne. W obliczu tych trudności, aplikacje randkowe stają się dla wielu osób jedną z głównych dróg do nawiązania nowych relacji i znalezienia towarzysza życia.

Reklama

Aplikacje randkowe, które pozwalają użytkownikom na szybkie przeglądanie potencjalnych partnerów i łatwiejsze nawiązywanie rozmów, stają się coraz bardziej popularne. Ponadto, wersje premium oferują dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami, które mogą być bardziej zainteresowane relacją.

Single coraz bardziej wymagający

Współczesny singiel to osoba, która coraz częściej szuka miłości i relacji za pośrednictwem aplikacji randkowych, co potwierdzają dane z aplikacji randkowej meet2more[2]. Użytkownicy spędzają średnio 8 minut dziennie na przeglądaniu profili, a największa aktywność skupia się w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Poznań czy Katowice. Zdecydowana większość użytkowników to mężczyźni, co pokazuje, że aplikacje randkowe przyciągają przede wszystkim tę płeć, choć kobiety również zaczynają korzystać z płatnych opcji premium, co wskazuje na rosnący trend wśród pań.

Dane pochodzące z meet2more wskazują, że zachowania użytkowników wykazują ciekawe różnice: mężczyźni są bardziej hojni w przyznawaniu lajków, a kobiety częściej stosują dislajki, co może wynikać z odmiennych oczekiwań i strategii randkowych. Dla współczesnego singla kluczowe funkcje to nie tylko możliwość nawiązania kontaktu, ale i śledzenie, kto się nim interesuje, co sprawia, że aplikacje randkowe stają się narzędziem do szybkiego budowania relacji i sprawdzania potencjalnych partnerów.

Inwestycja w relację?

Rosnąca popularność aplikacji randkowych w Polsce odzwierciedla nie tylko zmieniające się podejście społeczeństwa do nawiązywania relacji, ale również dynamiczny rozwój sektora technologicznego w obszarze usług online. Dane pokazują, że single coraz częściej sięgają po płatne funkcje premium, co wskazuje na ich gotowość do inwestowania w możliwość znalezienia partnera. To również sygnał dla firm działających w tej branży, że personalizacja, intuicyjność i efektywność aplikacji pozostają kluczowymi czynnikami wpływającymi na zaangażowanie użytkowników. W obliczu narastającego problemu samotności, rynek ten ma nie tylko ogromny potencjał wzrostu, ale też realny wpływ na poprawę jakości życia swoich odbiorców.

Najciekawsze dane liczbowe:

  • W aplikacji użytkownicy spędzają średnio około 8 minut dziennie.

  • Około 70 proc. użytkowników to mężczyźni, co wskazuje na wyraźną dominację jednej płci. Kobiety stanowią mniej niż 10 proc. kupujących dostęp premium. Główne motywacje użytkowników to lajkowanie oraz podgląd, kto ich polubił – co jasno wskazuje, jakie funkcje są kluczowe dla użytkowników.

  • Lajki stanowią ok. 17,5 proc. wszystkich interakcji kobiet, zaś dislajki ok. 82,5 proc. Stosunek lajków do dislajków wynosi około 1:4,7, co sugeruje, że kobiety zdecydowanie częściej odrzucają niż akceptują profile.

  • Ok. 30 proc. wszystkich interakcji mężczyzn to lajki, zaś 70 proc. wszystkich interakcji mężczyzn to dislajki. Stosunek lajków do dislajków wynosi około 1:2,3, co pokazuje, że mężczyźni, choć częściej "hojni" w dawaniu lajków, również zdecydowanie częściej dokonują dislajków niż akceptacji.

 

 

meet2more - polska aplikacja randkowa, która pomaga odnaleźć autentyczne relacje wśród osób, które mijasz na co dzień.

 


[1] Badanie „Poczucie samotności wśród dorosłych Polaków”.

[2] Dane wygenerowane na podstawie grupy 1100 osób korzystających z aplikacji randkowej meet2more


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test