Reklama dotacje dla firm

Sadzenie dębów przy Studzience Św. Ottona z Bambergu w Cerkwicy dla upamiętnienia 95-lecia Lasów Państwowych

W 1924 r. powstało przedsiębiorstwo Polskie Lasy Państwowe, któremu prezydent Polski Stanisław Wojciechowski powierzył gospodarowanie polskimi lasami. Prawny i gospodarczy model polskiego leśnictwa ukształtował się w ciągu kilku następnych lat. Obecnie leśnicy łączą tradycję i nowoczesność. Prowadzą wielofunkcyjną, zrównoważoną gospodarkę leśną. Racjonalnie użytkują lasy, pielęgnują je i ochraniają.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Sadzenie dębów przy Studzience Św. Ottona z Bambergu w Cerkwicy dla upamiętnienia 95-lecia Lasów Państwowych

14 maja br. w Cerkwicy dla uczczenia jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe posadzonych zostanie 95 dębów,
w tym jeden wyhodowany z nasion poświęconych przez Papieża Franciszka.
Drzewka sadzone będą w pobliżu studzienki Św. Ottona z Bambergu.

Miejsce spotkania - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy, teren sadzenia dębów - „Studzienka Św. Ottona z Bambergu”

Program:
11.00 – 11.30 Przyjazd uczestników
11:50 – 12:00 Przybycie uczestników uroczystości do kościoła pw. NSPJ w Cerkwicy
12:00 – 12:20 Nabożeństwo
12:20 – 12:30 Przemarsz Gości z Kościoła pod Studzienkę Św. Ottona z Bambergu
12:30 – 12:45 Przywitanie Gości i przybliżenie wydarzenia
12:45 – 13:15 Wystąpienia Gości
13:15 – 13:20 Salut armatni
13:25 – 13:45 Sadzenie dębów
13:45 – 14:00 Podpisanie aktu okolicznościowego potwierdzającego sadzenie, który zostanie umieszczony w kapsule na wieży kościoła

Udział w sadzeniu zapowiedzieli, m.in.: Małgorzata Golińska – Wiceminister Środowiska, Czesław Hoc – Europoseł, Andrzej Konieczny – Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Andrzej Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, jak również: lokalni samorządowcy, duchowieństwo, przedstawiciele lokalnych organizacji, na czele ze Stowarzyszeniem Historia Nostra, dzieci i młodzież, w tym rodzice wraz z dziećmi nowonarodzonymi (w ramach projektu: jedno dziecko, jedno drzewko); reprezentanci pracowników terenowych (leśniczowie, podleśniczowie, strażnicy leśni) z 35 nadleśnictw szczecińskiej dyrekcji.

Leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie sadzą corocznie około 40 milionów młodych drzewek na terenach leśnych. Sadząc dęby poza lasem, wspólnie z lokalną społecznością, chcemy aby żywa pamiątka jubileuszu Lasów Państwowych pozostała również tutaj, w północno-zachodniej Polsce. Wierzymy,
iż będą one doskonale rosły w tym wyjątkowym miejscu, pod czujnym okiem miejscowej ludności, zaangażowanej w życie lokalne. Drzewa będą towarzyszyły następnym pokoleniom, mieszkającym tutaj, jak i tym które odwiedzać będą Cerkwicę.

Według tradycji w Cerkwicy znajdowało się jedno z miejsc (studzienka), gdzie biskup Otton z Bambergu dokonywał chrztu Pomorzan zamieszkujących najbliższą okolicę na początku XII wieku.
Zagospodarowanie tego obszaru to inicjatywa Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy, Urzędu Gminy w Karnicach, Stowarzyszenia Historia Nostra.

Reklama

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 32 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test