Reklama

PRZEPISY - Dania główne

PRZEPISY - Dania główne
Świąteczny karp z serowo – pieczarkowym farszem

 

 

 

Kotlety mielone z ryżem i żółtym serem

 

Reklama
Składniki:

- około 1/2 kg piersi z kurczaka

- 1 szklanka ugotowanego ryżu

- 8 plastrów sera żółtego Gouda MSM Mońki

- jajko

- bułka tarta

  • sól ziołowa, czosnek granulowany, pieprz kolorowy
  •  

Przygotowanie:

Mięso drobiowe zmielić z ugotowanym ryżem, dodać jajko, przyprawy i dokładnie wyrobić. Uformować okrągłe, niewielkie placki, na środku każdego umieścić ser żółty zrolowany w kształcie palucha. Całość zawinąć jak roladę, obtoczyć w bułce tartej i smażyć na gorącym oleju, na małym ogniu do zarumienienia. Podawać ciepłe, kiedy ser jeszcze się ciągnie.

 

 

 

Kotlet schabowy po szwajcarsku

 

Składniki:

- 4 kotlety po 120 g ze schabu bez kości

- 80 g masła

- 12 plasterków sera żółtego Aldamer MSM Mońki

- sól, pieprz

- mąka, jajka, bułka tarta

 

Przygotowanie:

Kotlety schabowe cienko rozbić tłuczkiem, posolić i doprawić pieprzem do smaku. 20 g masła ugnieść, położyć na kotleta wraz z trzema plasterkami sera. Tak samo zrobić z pozostałymi. Zwinąć schabowe z serem i masłem tak, żeby ser był całkowicie schowany. Następnie uformować w dłoniach, na kształt oscypka. Panierować w mące, jajku, bułce i ponownie w jajku i bułce. Przygotowane szwajcary usmażyć na złoty kolor w głębokim oleju.

 

Polędwiczki duszone w winie z sosem serowo-kaparowym

 

Składniki:

- 2 średniej wielkości polędwiczki wieprzowe

- 1 łyżka oleju

- 150 ml wina białego wytrawnego

- 200 g (2 opakowania) serka topionego kremowego MSM Mońki

- 2 łyżki kaparów z zalewy

- sól, pieprz kolorowy

 

Przygotowanie:

Polędwiczkę oczyścić z błon, doprawić solą oraz pieprzem i podsmażyć na oleju na złoty kolor z obu stron. Następnie podlać winem i poddusić na wolnym ogniu 7-8 min. Ser rozpuścić w śmietance podgrzewając na wolnym ogniu. Doprawić solą i kolorowym pieprzem do smaku, a pod koniec dodać kapary. Na talerz wyłożyć pokrojoną w dwucentymetrowe plastry polędwiczkę, polać pozostałym po duszeniu winem i sosem serowo-kaparowym. Można podawać z gotowanymi na parze warzywami: zielonym groszkiem i marchewką.

 

 

Świąteczny karp z serowo – pieczarkowym farszem

Składniki:

- świeży karp

- 500 g świeżych pieczarek

- 1 średni pęczek natki pietruszki

- 1 cebula

- 150 g sera Gouda MSM Mońki w plastrach

- 3 ząbki czosnku

Wykonanie:

Pieczarki pokroić w cząstki, cebulę w kostkę i podsmażyć na oleju. Odstawić do wystygnięcia, a karpia doprawić solą i pieprzem. Do wystudzonych pieczarek dodać pokrojoną natkę, 80 gramów pokrojonego sera, oraz sól i pieprz do smaku. Całość dokładnie wymieszać i nafaszerować karpia, następnie natłuścić rybę odrobiną oleju. Piec w temperaturze 180°C przez godzinę. Piętnaście minut przed końcem pieczenia, na karpia położyć pozostałe

 

Krem z grzybów leśnych zapiekany z serem żółtym

Składniki:

- 2 łyżki oleju rzepakowego

- 1 mała cebula

- 300 g świeżych podgrzybków

- 100 g świeżych kurek

- 200 g serka topionego kremowego MSM Mońki

- 500 ml mleka

- 1 łyżka ciemnego sosu sojowego

- 100 g sera Gouda MSM Mońki

- sól, pieprz ziołowy, pieprz czarny do smaku

Wykonanie:

Kurki i podgrzybki oczyścić, pokroić w średnie kawałki i podsmażyć na oleju razem z cebulą pokrojoną w kostkę. Dodać mleko, serek topiony i całość zagotować. Następnie zmiksować i doprawić do smaku sosem sojowym, pieprzami i solą. Przelać do miseczek żaroodpornych, posypać startym na tarce serem żółtym i zapiec od góry w piekarniku. Udekorować listkami natki pietruszki.

 

Rolada drobiowa z brokułami i aldamerem

Składniki:

- 2 filety z kurczaka

- ½ świeżego brokułu

- 200 g sera Aldamer MSM Mońki

- 2 łyżki oleju rzepakowego

- sól i pieprz do smaku

Wykonanie:

Filety rozbić tłuczkiem i ułożyć ze sobą tak, żeby uzyskać jeden duży płat. Doprawić solą i pieprzem. Brokuły porozdzielać na różyczki i wymieszać z serem utartym na grubych oczkach. Następnie wyłożyć na filety z kurczaka. W miarę ciasno zrolować i położyć łączeniem do dołu na natłuszczonej blaszce. Roladę natłuścić olejem i piec w piekarniku w temp. 200oC przez ok. 30 minut. Podawać jako ciepłe danie lub na zimno w plastrach, jako przekąskę.

 

Wołowina wolno pieczona z sosem serowo-chrzanowym

Składniki:

- 1,5 kg wołowiny pieczeniowej (udziec)

- 1 łyżka ziół prowansalskich

- ¼ łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu

- 2 gałązki rozmarynu

- 4 ząbki czosnku

- 3 łyżki oleju rzepakowego

Wykonanie:

W mięso dokładnie wetrzeć zioła, pieprz, igiełki rozmarynu i rozdrobniony czosnek. Zawinąć w folię spożywczą i odstawić na noc do lodówki.
Kolejnego dnia odwinąć z folii i delikatnie obsmażyć na złoty kolor ze wszystkich stron. Następnie szczelnie zawinąć podwójnie w folię spożywczą, potem w aluminiową i piec w piekarniku, w 80oC przez 2,5 godziny. Aby mięso było mniej krwiste, wydłużyć czas pieczenia do 3 godzin. Po wyciągnięciu z piekarnika odczekać 10 minut, a następnie odwinąć z folii i pokroić na porcje. Podawać na ciepło lub zimno z sosem chrzanowo-serowym.

Sos chrzanowo-serowy:

400 g serka topionego kremowego MSM Mońki

300 g chrzanu ze słoika

100 ml słodkiej śmietany 18%

100 ml mleka

sok z jednej limonki

sól i cukier do smaku

Wykonanie:Wszystkie składniki przełożyć do rondelka i podgrzewać często mieszając, aż do zagotowania. Gdyby sos za bardzo zgęstniał, dodać mleka. Podawać na ciepło lub zimno.

 

Pierogi z ziemniakami, serem Gouda i czarnuszką

Składniki:

- Ciasto na pierogi:

- - 300 g mąki pszennej

- - 125 ml wrzącej wody

- - jajko

- - szczypta soli

- - 20 g masła

- Nadzienie:

- - 500 g ziemniaków

- - 300 g sera gouda w kostce MSM Mońki

- - 100 g cebuli

- - sól, pieprz

- - czarnuszka

 

Cebulę pokrój w kostkę i przesmaż na maśle na złoty kolor. Ugotuj ziemniaki w osolonej wodzie. Zmiel ugotowane ziemniaki z cebulką w maszynce do mięsa i zetrzyj ser na tarce. Dodaj sól, pieprz i czarnuszkę. Dokładnie wymieszaj.

 

Wszystkie składniki ciasta na pierogi wymieszaj razem i zagnieć aż ciasto stanie się gładkie. Możesz to zrobić ręcznie lub używając robota kuchennego.

 

Ciasto podziel na 4 części i rozwałkuj na cienki placek, możesz delikatnie podsypać stół mąką.

Wytnij kółka szklanką lub pierścieniem kucharskim. Delikatnie rozciągnij ciasto w palcach i nałóż łyżkę farszu. Złóż na pół i dokładnie zlep brzegi. Układaj na stolnicy podsypanej mąką.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test