Reklama

Minione wakacje - intensywna praca nad talentem

Już rozpoczęła się nauka w szkole, ale wspomnienia letnich przygód pozostają świeże. Dla wielu osób okres wakacyjny jest doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu i rozwoju artystycznego. Możliwości są ogromne – od warsztatów muzycznych i wokalnych, po obozy artystyczne za granicą czy półkolonie organizowane w rodzimym mieście. Program może obejmować zajęcia z różnych dziedzin sztuki – od muzyki, przez taniec, po plastykę i aktorstwo.
Minione wakacje - intensywna praca nad talentem

Te kilkudniowe lub kilkutygodniowe warsztaty dają możliwość intensywnej pracy nad swoimi umiejętnościami pod okiem doświadczonych instruktorów. Program zazwyczaj proponuje zarówno indywidualne lekcje śpiewu czy gry na instrumentach, jak i grupowe próby zespołowe. To świetna okazja, by poznać nowych ludzi, którzy dzielą te same zainteresowania i pasje. 

Warsztaty często kończą się koncertem finałowym, podczas którego uczestnicy prezentują efekty swojej pracy. Dla wielu jest to pierwszy występ przed większą publicznością, co stanowi cenne doświadczenie na dalszej drodze artystycznej. Takie koncerty z przyjemnością oglądają rodzice i bliscy.

Każdy występ podczas finałowego koncertu może być nie tylko wspaniałą pamiątką, ale także trampoliną do dalszego rozwoju. W dobie Internetu wiele konkursów talentów odbywa się online. Wystarczy nagrać swój występ i wysłać zgłoszenie do wybranego konkursu. Tego typu inicjatywy dają ogromne możliwości – uczestnicy mogą zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością, a także zostać zauważonymi przez profesjonalistów z branży. Konkursy online pozwalają także na budowanie własnej marki artystycznej, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne, zwłaszcza dla młodych talentów.

 

W sezonie letnim do internetowych konkursów "Fundacji Benefis" - "Digi-Form-Art of Culture Caravan" oraz "Star Bridge of the Islands Worldwide" zgłosiło się 593 uczestników z 34 krajów: Armenia, Azerbejdżan, Bahrajn, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Cypr, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Indie, Irlandia, Włochy, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Litwa, Malezja, Malta, Mołdawia, Nigeria, Macedonia Północna, Norwegia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowenia, Republika Południowej Afryki, Hiszpania, Tajlandia, Trynidad i Tobago, USA. 

Polskę tym razem reprezentowało 56 miast i miejscowości: Batorz, Białystok, Bielawa, Bolesławiec, Bytom, Cedynia, Chełm, Ciechanów, Elbląg, Janów Podlaski, Jasło, Katowice, Kłomnice, Kołobrzeg, Koryta, Kozienice, Kraków, Kruszyna, Legnica, Lublin, Łapy, Łęczna, Łuków, Łupianka Stara, Mikołów, Moryń, Nowy Targ, Nysa, Odolanów, Opole, Opole Lubelskie, Ostrów Wielkopolski, Piotrowice Wielkie, Polanica-Zdrój, Poznań, Pruszków, Przerąb, Puchaczów, Puławy, Puńsk, Radłów, Sejny, Słodków Trzeci, Sosnowica, Stargard, Strzegom, Szczecin, Tarnów, Tomaszowice, Tomaszów Lubelski, Ustronie Morskie, Wolin, Wrocław, Zawiercie, Zgorzelec, Żarnowiec.

Jury oceniało uczestników indywidualnie w zależności od wieku. Brane pod uwagę dobór repertuaru, umiejętności wykonawców, artyzm, dobór strojów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny. 

Po obejrzeniu nagrań specjalną decyzją Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Jury postanowiono przyznać Grand-Prix w kilku nominacjach osobno.

 

Konkurs "Digi-Form-Art" ("Karawana Kultury"):

 

GRAND-PRIX MUSIC, 13-15 y.o. (Junior III)

Sultanova Aysun (Ganun)

Nauczyciel Kamala Jahangirova

11-letnia Szkoła Muzyczna nr 20 im. Sz.Alekperowej, Azerbejdżan, Baku

 

GRAND-PRIX PIANO, 13-15 y.o. (Junior III)

Mateusz Niewiadomski

Nauczyciel Hanna Urbańska

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie, Polska

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, 10-12 y.o. (Junior II)

Kalina Zatyka

Nauczyciel Agnieszka Zdrodowska-Karkosz

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach, Polska

 

GRAND-PRIX VOCAL STUDIO, 10-12 y.o. (Junior II)

Gracjana Górka

Instruktor Aneta Dąbska

Aneta Dąbska - Studio Muzyki Rozrywkowej w Lublinie, Polska

 

GRAND-PRIX VOCAL LIVE, 13-15 y.o. (Junior III)

Alicja Dzik

Nauczyciel Katarzyna Klukowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kołobrzegu, Polska, Ustronie Morskie

 

Konkurs "Star Bridge" ("Wyspy Cały Świat" – Wolin – wyspy Borneo, Malezja):

 

GRAND-PRIX MUSIC, 20-25 y.o. (Senior I)

Szymon Lizak (Saksofon)

Nauczyciel Bartłomiej Duś

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Polska

 

GRAND-PRIX PIANO, 13-15 y.o. (Junior III)

Julia Kulińska

Nauczyciel Małgorzata Powrósło

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F.Chopina w Opolu, Polska

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, 7-9 y.o. (Junior I)

Irina Kozachenko

Nauczyciel Marika Zurba

Art Class in Cork, Irlandia

 

GRAND-PRIX VOCAL STUDIO, 10-12 y.o. (Junior II)

Pola Zawadzka

Instruktor Aneta Dąbska

Aneta Dąbska - Studio Muzyki Rozrywkowej w Lublinie, Polska

 

GRAND-PRIX VOCAL LIVE, 10-12 y.o. (Junior II)

Nainaphat Thinsaku

Nauczyciel Pathnitharn Sreeiams

Pitchasilapha Music School, Tajlandia, Nonthaburi

 

 

Oprócz dyplomów i podziękowań najlepsi uczestnicy otrzymali dodatkowe nagrody od współorganizatorów, partnerów i sponsorów projektów artystycznych "Karawana Kultury" i "Wyspy Cały Świat". Są to specjalne certyfikaty i zaproszenia do nieodpłatnego bądź ulgowego udziału w konkursach międzynarodowych online i na żywo w Serbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Izraelu, Bahrajnie, Rumunii, Kosowie, Portugalii, Danii, Bułgarii, Estonii i Polsce.

"Fundacja Benefis" dziękuje jurorom, partnerom, współorganizatorom i patronom za pomoc i wsparcie letniej edycji konkursów "Digi-Form-Art of Culture Caravan" oraz "Star Bridge of the Islands Worldwide".

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów twórczych i mamy nadzieję, że się zobaczymy w konkursach edycji jesiennej. Nie zapominajcie, że osiągnięcia artystyczne mogą mieć wymierne korzyści w postaci stypendiów. Wielu uczniów, którzy wyróżniają się na polu sztuki, może ubiegać się o stypendia artystyczne, które nie tylko wspierają ich dalszy rozwój, ale także stanowią dodatkowy atut przy aplikacji do wymarzonej szkoły czy na studia. Aby ubiegać się o stypendium artystyczne, uczniowie powinni zgromadzić dokumentację swoich osiągnięć, w tym dyplomy, certyfikaty oraz portfolio swoich prac.

Fundacja Benefis, Wolin



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test