Reklama

70 lat WKŚiR ZUT - zaproszenie

70 lat WKŚiR ZUT - zaproszenie

W dniu 28 czerwca 2024 r. w Auditorium Maximum im. Profesora Mariana Lityńskiego, przy ul. Juliusza Słowackiego 17 (WKŚiR ZUT), odbędzie się Jubileuszowa Konferencja, w trakcie której oprócz wystąpień JM Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr. hab. inż. Jacka Wróbla, prof. ZUT, Dziekana Wydziału prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Telesińskiego oraz zaproszonych gości, zaplanowano m. in. uhonorowanie medalami pracowników zasłużonych dla Wydziału oraz nadanie jednej z sal wykładowych imienia prof. dr. hab. inż. Mariana Piecha – rektora Akademii Rolniczej w Szczecinie w latach 1993-1996.  

Obchody jubileuszu uświetni koncert Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej-Salamon. 

Myśl utworzenia w Szczecinie uczelni rolniczej zrodziła się pod koniec lat czterdziestych ubiegłego wieku. Realizacja tego pomysłu nastąpiła jednak dopiero w 1954 roku. 17 lipca 1954 roku Prezydium Rządu podjęło Uchwałę o utworzeniu Wyższej Szkoły Rolniczej w Szczecinie z jednym Wydziałem Rolnym, który następnie przemianowano na Wydział Rolniczy, a obecnie nosi nazwę Wydziału Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Przez te 70 lat Wydział nie tylko zmieniał nazwę, ale również i przynależność. Początkowo funkcjonował w ramach Wyższej Szkoły Rolniczej w Szczecinie, od 1972 roku Akademii Rolniczej w Szczecinie, a obecnie, od 2009 roku, jest jednym z 11 wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.  

Aktualnie na Wydziale zatrudnionych jest 69 nauczycieli akademickich oraz 57 pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, w tym 26 pracowników inżynieryjno-technicznych, 10 pracowników administracji oraz 21 pracowników obsługi. W ofercie dydaktycznej Wydziału znajduje się 7 kierunków studiów: agrobioinżynieria, architektura krajobrazu, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, ogrodnictwo, rolnictwo oraz uprawa winorośli i winiarstwo. Około 17 tysięcy absolwentów Wydziału to ogromne bogactwo oraz znaczące osiągnięcie w kształceniu kadr dla regionu oraz kraju. Obchody 70-lecia będa okazją do wspólnego spotkania pracowników, absolwentów oraz aktualnych studentów Wydziału. 

Nasze wydarzenie honorowym patronatem objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr. hab. inż. Jacek Wróbel oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Kolegium Dziekańskie 

serdecznie zaprasza na Jubileusz 70-lecia 

Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego 

w Szczecinie

 

28 czerwca 2024 r.

 

Program uroczystości

 

Budynek Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT, ul. J. Słowackiego 17

8.30-10.00 – rejestracja uczestników

10.00-11.30 – część oficjalna uroczystości (Auditorium Maximum im. Profesora Mariana Lityńskiego)

  • Wejście Władz Uczelni i Wydziału przy dźwiękach pieśni chóralnej Breve regnum erigitur
  • Hymn państwowy
  • Otwarcie uroczystości
  • Przemówienie JM Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr. hab. inż. Jacka Wróbla, prof. ZUT
  • Przywitanie zaproszonych gości
  • Przemówienie Dziekana Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Telesińskiego
  • Wręczenie medali Primo Loco 
  • Wystąpienia zaproszonych gości 
  • Gaudeamus igitur

11.30-12.15 – przerwa kawowa i sesja posterowa

12.15-12.45 – prezentacja filmu o Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa (Auditorium Maximum im. Profesora Mariana Lityńskiego)

13.00 – nadanie Sali wykładowej nr 14 imienia prof. dr. hab. inż. Mariana Piecha

13.30 – spotkania w Katedrach – zapoznanie się z problematyką badawczą i dorobkiem pracowników

15.00 – Jubileuszowy Koncert Chóru Kameralnego ZUT pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej-Salamon

 

FOT: ZUT



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 996 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test