Reklama

WARIANT ZEROWY Jakub Ritter, Piotr Sieńko

Pierwsza część szpiegowskiego thrillera osadzonego w realiach politycznych ostatnich lat. Kapitan Klara Klinger i grupa oficerów polskiego wywiadu wojskowego szukają wyjaśnienia serii zagadkowych śmierci kilku naukowców. Tropy wiodą od Warszawy przez Rotterdam, Hanower, Kopenhagę, Chicago po Kijów, Iwano-Frankowsk i Odessę… Grupa musi znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego GRU interesuje się tą sprawą, komu zależy na wyeliminowaniu tajemniczej doktor Kruk i kto w kraju sabotuje ich operację? Gdy nowa zimna wojna staje się faktem, na europejskiej szachownicy zaczyna się niewidzialna gra. Klara Klinger i jej przyjaciele z SWW trafiają w sam środek szpiegowskiej rozgrywki.
WARIANT ZEROWY   Jakub Ritter, Piotr Sieńko

 

 

Kulisy walki wywiadów w której nawet wróg 
może okazać się  sojusznikiem…

Jakub Ritter – dziennikarz od zawsze. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim i od tego czasu bez przerwy szwenda się po redakcjach bo „atmosfera newsroomu jest bardziej ekscytujące niż gazeta następnego dnia”. W dziennikarstwie zaczynał od robienia kawy dla kolegów. Ale najlepiej się czuje przed pustą kartką papieru. Przeczytał chyba wszystkie książki na temat wywiadu, jakie się pojawiły, i uważa, że John le Carré jest absolutnym geniuszem, a Tom Clancy wygrał zimną wojnę. Uwielbia podróżować, gdzie się tylko da – od Chicago, poprzez Hanower, Moskwę, Cavtat, po Jezioro Ochrydzkie – i ślady owych podróży znajdziecie na kartach tej i następnych książek.

 

Piotr Sieńko – były dziennikarz, który w swoim dawnym reporterskim życiu opisywał gangsterskie historie kryminalnej stolicy i nie tylko. Odszedł z zawodu, ale nie porzucił pisania. Z wykształcenia jest politologiem. Ukończył również bezpieczeństwo narodowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzanie bezpieczeństwem ękonomicznym państwa w Collegium Civitas w Warszawie. Kiedy go zapytać, co najbardziej lubi, odpowie, że chodzić po górach. Może właśnie dlatego jest ratownikiem górskim Grupy Jurajskiej GOPR.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 16°CMiasto: Gryfice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test