Reklama

SZCZECIŃSKIE KRYMINAŁY PODBIJAJĄ MIASTO

Zapraszamy w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00 do Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy na spotkanie ze szczecińskimi pisarzami pt. „Szczecin zdobyty przez upiory – szczecińskie kryminały podbijają miasto”.
SZCZECIŃSKIE KRYMINAŁY PODBIJAJĄ MIASTO

W rozmowie prowadzonej przez dr Igę Ranoszek-Bieńkowską wezmą udział popularni i cenieni przez czytelników autorzy powieści kryminalnych: Diana Brzezińska, Leszek Herman oraz Przemysław Kowalewski.

Punktem wyjścia do debaty będzie pytanie o to, dlaczego Szczecin jest tak dobrym tłem dla akcji krwawych kryminałów i mrocznych thrillerów.

 

Diana Brzezińska – pisarka, prawniczka, mediatorka, asystentka w Katedrze Studiów nad Bezpieczeństwem Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego. Autorka, która sprzedała już ponad 100 tys. egzemplarzy książek. Miłośniczka wszelkich zagadnień kryminalistycznych. Od lat bywa w sądach, budynkach prokuratur, komisariatach i zakładach karnych, zgłębiając niezliczone śledztwa i badając popełnione w Polsce zabójstwa. W 2019 roku zadebiutowała książką „Będziesz moja”, kolejne trzy tomy ukazywały się do 2021 roku. Jej najnowsza powieść pt. „Wizjoner” będzie miała premierę już 24 kwietnia 2024 roku.

Leszek Herman – szczecinianin, pisarz i architekt. Zadebiutował w 2015 roku powieścią „Sedinum. Wiadomości z podziemi”, która następnie doczekała się kontynuacji w trzech tomach: „Latarnia umarłych”, „Biblia diabła” i „Sieci widma”. Od 2020 roku ukazywały się jego kolejne książki: „Zbawiciel”, „Krzyż pański”, „Szachownica” i „Galeon”. W 2016 roku przyznano mu nagrodę Szczecin Business Awards w kategorii Osobowość Regionu, natomiast w 2017 roku otrzymał tytuł honorowego Ambasadora Szczecina. Jako architekt zajmuje się m.in. projektami konserwacji, renowacji i rekonstrukcji zabytków. Wraz z bratem prowadzi pracownię architektoniczną Herman Studio Projektowe.

Przemysław Kowalewski – szczecinianin, dziennikarz, samorządowiec, nauczyciel akademicki. Autor debiutanckiego „Kozła” (nominowanego do Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego jako Kryminalny Debiut Roku 2023) oraz kolejnych powieści „Szóstka” i „Sierociniec”, rozgrywających się w powojennym Szczecinie. Otrzymał nagrodę BETON 2023 w kategorii Szczeciński Twórca Popkultury. Współpracował z „Kurierem Szczecińskim”, był redaktorem naczelnym miesięcznika „Nowy Kurier” i wydawcą portalu informacyjnego „Rega24.pl”. Angażuje się w sprawy publiczne, m.in piastował urząd wiceburmistrza Gryfic.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe opady śniegu

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 994 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test