Reklama

Bezproblemowe gotowanie na gazie

Gotowanie to sztuka, która wykracza poza samą konieczność przygotowywania posiłków. To nie tylko proces łączenia składników w potrawy, ale również wyraz kreatywności, pasji i zaangażowania. Dla niektórych to codzienna rutyna, dla innych zaś prawdziwa przyjemność, pełna inspiracji i satysfakcji. Co sprawia, że gotowanie staje się ulubioną czynnością? A co można uczynić, by – w innym przypadku – przygotowywanie posiłków było jak najmniej kłopotliwe? Z odpowiedzią na oba pytania przychodzi nowoczesna technologia i wyjątkowe, opatentowane sposoby, które sprawiają, że gotowanie jest bezproblemowe!
Bezproblemowe gotowanie na gazie
DYNACOOK: bezproblemowe gotowanie na gazie

Przygotowanie posiłków może być dla nas więcej niż tylko sposobem na zaspokojenie głodu. To czas, który spędzamy sami ze sobą lub z bliskimi. To możliwość wyrażenia siebie poprzez smaki i aromaty. To także okazja do nauki i odkrywania nowych umiejętności. Jednakże, aby osiągnąć pełną satysfakcję z gotowania, musimy poznać sekrety, które sprawią, że proces ten stanie się dla nas przyjemnością.

Co sprawia, że gotowanie staje się czymś więcej niż tylko zadaniem do wykonania? Dlaczego dla niektórych jest to źródło radości, relaksu i spełnienia, podczas gdy inni traktują to jedynie jako konieczność? 

Radość z gotowania = rozwój technologii

Wraz z postępem technologii, gotowanie stało się bardziej dostępne i fascynujące niż kiedykolwiek wcześniej. Opatentowane sposoby i innowacyjne rozwiązania technologiczne wprowadziły nowe możliwości do naszych kuchni, sprawiając, że proces przygotowywania posiłków stał się jeszcze bardziej efektywny i satysfakcjonujący.

- Innowacje kuchenne nie tylko ułatwiają nam pracę, ale także inspirują do eksperymentowania i tworzenia nowych smaków. Opatentowane urządzenia, takie jak wielofunkcyjne piece do gotowania sous-vide, ceramiczne noże o precyzyjnym ostrzu, blender kuchenny z technologią mikroprocesorową czy inteligentne garnki elektryczne z funkcją kontrolowania temperatury pozwalają nam na osiągnięcie idealnego stopnia dopieczenia czy gotowania, co przekłada się na wyjątkowy smak i konsystencję potraw – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK. 

Rozwój technologiczny wpływający na bezproblemowość gotowania widać także w przypadku kuchni gazowych. Co ciekawe, jest to w Polsce najczęstsza opcja spotykana w domostwach – szacunki mówią o ponad 86% kuchni, w których to właśnie gaz jest podstawą gotowania. Z tego względu polska firma Dynaxo, producent gazowych płyt ceramicznych DYNACOOK, od lat prowadzi badania nad udoskonaleniem technologii „gaz pod szkłem”. Koncept gazowych płyt ceramicznych DYNACOOK jest nie tylko alternatywą dla zwykłych kuchenek, ale również daje szereg dodatkowych zalet, na które warto zwrócić uwagę.

Bezproblemowe gotowanie „pod szkłem”

Czym właściwie jest technologia „gaz pod szkłem”? Polega ona na umiejscowieniu pól grzewczych pod powierzchnią płyty ceramicznej, podobny zabieg jak w przypadku płyt elektrycznych, gdzie żarniku umieszczane wewnątrz urządzenia. Tym sposobem zyskujemy kuchenkę wyglądem przypominającą płyty indukcyjne, ale wciąż zasilaną ciepłem, które pochodzi z gazu. Brak otwartego płomienia, jak w przypadku zwykłych kuchenek płomienicowych, to gwarancja bezpieczeństwa. Nie ma tutaj mowy o przypadkowym jego podpaleniu gorącego oleju czy materiałów znajdujących się blisko kuchenki, zgaszeniu czy niekontrolowanym ulatnianiu się gazu – cały proces jest pod ścisłą kontrolą sterowników, a nawet gdyby doszło do nieoczekiwanej awarii, dostęp do gazu jest od razu zamykany przez elektrozawory. 

- Bezpieczeństwo użytkowania płyty jest bezsprzeczne. Działa tutaj zaawansowana technologia, czyli dodatkowe systemy mikroprocesorowe, które czuwają nad poprawnym działaniem płyty. Brak otwartego ognia ma także dodatkową zaletę. Jeśli przypadkiem coś rozleje się nam na płytę, a cały system znajduje się pod ceramiką, to nie dojdzie do żadnych przypadkowych uszkodzeń – wyjaśnia ekspert DYNACOOK. 

Brak otwartego ognia sprawia, że ciepło nakierowywane jest bezpośrednio na pole grzewcze na płycie, a co za tym idzie, nie musimy obawiać się jego strat. Ciepło na polu grzewczym przekazywane jest od razu do garnka, w którym gotujemy, to zaś powoduje, że wydajnie przygotujemy swoje potrawy. Takie działanie płyty pozwala na mniejsze zużycie gazu, a więc również na oszczędności dla naszego portfela. Sama płyta daje nam również wyjątkowo szerokie spektrum działania, jeśli chodzi o dobór temperatury i mocy grzania. Płyty gazowe, takie jak DYNACOOK, posiadają najszersze na rynku spektrum mocy grzania - dając użytkownikom aż 18 stopni mocy, co pozwala na precyzyjne dopasowanie go do gotowanych przez nas dań. 

- Ceramiczna płyta to również wielka zaleta, jeśli chodzi o czystość w kuchni. W przypadku klasycznych kuchenek, usuwanie brudu, szczególnie między wystającymi rusztami, potrafi być kłopotliwe i uciążliwe. Gładka powierzchnia płyty ceramicznej jest łatwa w czyszczeniu i zachowaniu jej w odpowiednim stanie. Na zimnej płycie wystarczy wykorzystać skrobak, by pozbyć się zabrudzenia. Później przyda nam się ściereczka i typowe mleczko do czyszczenia, które delikatnie usunie ewentualne resztki zanieczyszczeń. Dodatkowo taka wyczyszczona płyta dzięki gładkiej ceramicznej powierzchni doda elegancji i stylu w każdej kuchni   – dodaje Stanisław Szyling z DYNACOOK. 

Radość z gotowania jest nie tylko efektem pasji i zaangażowania, ale także rezultatem rozwiązań technologicznych rozwijanych od 2005 roku. Sprawiają one, że proces przygotowywania posiłków staje się bezproblemowy i satysfakcjonujący. Współczesne płyty gazowe w technologii "gaz pod szkłem" DYNACOOK, nie tylko ułatwiają pracę, ale również inspirują do eksperymentowania z nowymi smakami i potrawami. Dzięki opatentowanym sposobom oraz nowoczesnym urządzeniom kuchennym, gotowanie staje się nie tylko codzienną rutyną, lecz także prawdziwą przyjemnością, pełną możliwości twórczych i smakowych. 


Dynaxo to polska firma rodzinna, która w produkcji płyt DYNACOOK stawia na innowacyjne rozwiązania i komponenty najwyżej jakości, które przekładają się na bezawaryjność płyt. Technologia „gaz pod szkłem” służy komfortowemu i łatwemu gotowaniu, dzięki czemu możemy skupić się na tym, co kochamy najbardziej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklamadotacje rpo
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test