Reklama

Kolekcjoner ciał obserwuje wszystkich…

Warszawą zawładnęła zamieć śnieżna. Komisarz Robert Foks zostaje wezwany do centrum miasta, gdzie zostało odkryte brutalnie okaleczone i zamrożone ciało mężczyzny. A to, jak ma się okazać, dopiero początek wyjątkowo brutalnych zabójstw.… Komisarz Foks rozpoczyna śledztwo, którego rozwiązania będzie musiał szukać w opuszczonej ubojni na odludziu. „Skowyt” Macieja Kaźmierczaka, jednego z najpoczytniejszych autorów 2022 roku, w księgarniach od 4 października!
Kolekcjoner ciał obserwuje wszystkich…

Niecodzienna „rzeźba” w okolicach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie początkowo wydaje się formą sztuki ulicznej. Szybko jednak okazuje się, że postać w dziwnej pozycji to zamrożone ciało mężczyzny, pozbawione języka, oczu i wnętrzności. Niedługo później na peronie metra zostaje odnaleziona torba wypełniona ludzkimi narządami. A to dopiero preludium do spektaklu, jaki szykuje morderca, okrzyknięty „Kolekcjonerem ciał”.

Reklama

 

Sprawą zaczyna interesować się prokurator Eliza Kowalczyk, która od kilku lat próbuje rozpracować grupę odpowiedzialną za niecodzienne napaści. Szybko zauważa, że jej śledztwo wiąże się z tym prowadzonym przez Foksa. Postanawiają połączyć siły. Wspólnie trafiają na ślad opuszczonej ubojni na odludziu…

 

Maciej Kaźmierczak dostarcza czytelnikom historię, w której bohaterowie stronią od ludzkich odruchów, a doznane przed laty krzywdy napędzają umysł mordercy do opracowania wyjątkowo okrutnej zemsty. Jak wiele okaleczonych ciał zostawi po sobie morderca? Jakie tajemnice skrywa mały podwarszawski zakład rzeźniczy? I skąd dochodzi przerażający, złowieszczy skowyt? 

 

„Skowyt” jest drugim po „Pomście” tomem serii kryminalnej z komisarzem Robertem Foksem. Obie historie można czytać samodzielnie. Kolejny tom w przygotowaniu!

 

Maciej Kaźmierczak – autor thrillerów i kryminałów, który trafił na listę 30 najpoczytniejszych autorów w raporcie Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa książek w Polsce w 2022 roku. W swoim dorobku ma takie tytuły jak: „Dziennikarz” (2020), „To mnie zabije” (2023) oraz serię łódzkich kryminałów: „Martwy ptak” (2021), „Nikt” (2022), „Porzuceni” (2022), a także „Pomstę” (2023), pierwszy tom serii kryminalnej z komisarzem Robertem Foksem. Prowadzi popularne w mediach społecznościowych strony Lepiej nie będzie i Poważny Postczłowiek, na których publikuje pesymistyczne teksty i grafiki. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Mieszka w Łodzi. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test