Reklama

Ponad 100 koncertów w 15 lokalizacjach, 6 paneli dyskusyjnych, 2 warsztaty i kilkanaście wydarzeń towarzyszących. Znamy szczegółowy rozkład jazdy NEXT FEST Music Showcase & Conference.

Ponad 100 koncertów w 15 lokalizacjach, 6 paneli dyskusyjnych, 2 warsztaty i kilkanaście wydarzeń towarzyszących. Znamy szczegółowy rozkład jazdy NEXT FEST Music Showcase & Conference.
NEXT FEST 2023 fot.Daria Klimczuk

Już za niecały miesiąc Poznań dozna wiosennego, muzycznego ożywienia. Następca Spring Breaka NEXT FEST Music Showcase & Conference – rozpocznie się już 20 kwietnia. Przez trzy dni miłośnicy muzyki będą mieli szansę na spotkanie z muzycznymi nowościami i posłuchanie topowych muzycznych nazwisk. Let’s make spring great again! Karnety są dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl/nextfest23.

Wśród headlinerów festiwalu znalazły się czołowe postacie polskiej sceny muzycznej – niewyczerpane źródło muzycznej energii Mrozu, artysta wielowymiarowy Ralph Kaminski czy niepokorna Margaret. W Poznaniu premierowy materiał zagrają też Nosowska i Julia Pietrucha. Tłumy porwie odmieniony Jamal, funkowy Bartek Królik i jedyna w swoim rodzaju – Mery Spolsky. Na NEXT FEST zagrają też Igor Herbut z solowym materiałem, promujący album Piotr Zioła i Marissa. Do elektronicznego bujania zaproszą Kamp! i zapowiadający nadchodzący krążek Tomasz Makowiecki. Poprockowi Sorry Boys zahipnotyzują publiczność głosem Beli, a wizualnie rozpieści Arek Kłusowski. Cały program festiwalu na www.nextfest.pl.

KONFERENCJA

NEXT FEST to jedno z największych wydarzeń przeznaczonych dla szeroko rozumianej branży muzycznej. Część konferencyjna obejmuje spotkania, panele dyskusyjne i warsztaty. 

Panelem rozpoczynającym blok konferencyjny NEXT FEST w czwartek będzie rozmowa z zespołem Kwiat Jabłoni. Zespół długo szukał własnej drogi, która nierzadko była kręta i trudna. Dziś może śmiało powiedzieć, że sukces zawdzięcza własnym wyborom i ciężkiej pracy. 

Budowanie relacji między artystą a managementem i wytwórnią to często trudne i pokrętne zadanie. Dobry manager/-ka wie, jak ważne jest znalezienie złotego środka w tym układzie. 
Jak to osiągnąć? Jakie pułapki i przeszkody stoją na drodze managerów? O tym na panelu Artysta – manager – wytwórnia – trójca święta czy trójkąt bermudzki? opowiedzą osoby, które znają doskonale branżę i jej tajniki. Gośćmi panelu będą Olga Tuszewska (Kayax), Marta Nizio-Siara (Bashesh Agencja Artystyczna), Jakub Kaczmarek (Universal Music Polska), Maciej Niewiadomski (Siryo).

Jak globalizacja, rozwój technologii, a także profesjonalizacja lokalnej sceny wpłynęły na pracę i status managera? Czy artyście jest dziś trudniej, czy łatwiej niż kiedykolwiek być „sobie sterem, żeglarzem i okrętem” i tym samym – jak bardzo potrzebuje odpowiedniego nawigatora? Panel Jak zmieniał się rynek managerski, począwszy od przemian ustrojowych w Polsce? odbędzie się w sobotę.

Czy w dobie TikToka, który codziennie kreuje nowe trendy i gwiazdy, radio wciąż ma pozycję, dzięki której początkujący artyści mają szansę wypłynąć na szerokie wody? Czy przenosiny popularnych radiostacji do internetu osłabiły, czy może wzmocniły ich opiniotwórczą rolę, zwłaszcza wśród młodszych odbiorców? O tym podebatują uczestnicy panelu Czy radio nadal może wypromować artystów? Wśród gości panelu znaleźli się Marcin Bąkiewicz (Antyradio), Marcelina Słomian (Radio Nowy Świat), Łukasz Pieter (Radio Zet), Mariusz Maurycy (Fource.pl).

Ostatnie lata obfitowały w wiele wyzwań dla organizatorów koncertów oraz firm wspierających ich procesy sprzedażowe. Jakie są obecnie największe wyzwania stojące przed polską branżą biletową? Jak lokalne problemy wpisują się w trendy globalne? Odpowiedzi poszukamy podczas panelu Bilet w jedną stronę – przyszłość ticketingu wraz ze specjalistami reprezentującymi ticketing z Eventimu, Going. i TicketSwap.

Czy NFT faktycznie jest szansą dla artystów i artystek? Czy i jak może mieć wpływ na promocję ich twórczości i – co najważniejsze – jej monetyzację? Czy NFT i blockchain mogą być game changerem, który sprawi, że nawet niszowi twórcy i twórczynie będą godnie zarabiać niezależnie od dyktatu algorytmów, liczby wyświetleń w serwisach streamingowych, czy wielkości fanbase’u w mediach społecznościowych? Debata odbędzie się podczas panelu The Future Forum: NFT, blockchain, metaverse i technologia Web 3.0, czyli o romansie sztuki z przyszłością. 

Podczas NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędą się też dwa warsztaty. Spotify for Artists Masterclass, kierowany do artystów, managerów oraz przedstawicieli szeroko rozumianej branży muzycznej, mający na celu zaprezentowanie oraz wyjaśnienie narzędzi i funkcji, a także podzielenie się najlepszymi praktykami. 

Na otwarty warsztat Twoja kariera na Twoich zasadach zaprasza emuze.me. W pierwszej części spotkania odbędzie się wykład o kondycji i charakterystyce polskiego rynku muzycznego, szeroko pojętym marketingu muzycznym i naturze self-publishingu. W części praktycznej zostanie zaprezentowana platforma emuze.me oraz najlepsze praktyki związane z samodzielnym wydawaniem utworów.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE 

W ramach NEXT FEST na mapie Poznania pojawiły się dwie kolejne sceny. Na Wolnym Dziedzińcu przy pl. Kolegiackim partner strategiczny festiwalu Estrada Poznańska zaprasza na Estrada Stage. Wystąpią Sarsa, Ana Andrzejewska i Cowboy Bebop. Do wydarzenia dołącza też Barak Kultury. W ramach Music Saves UA Showcase wystąpią Yuliia Vyzha, Morphom, Monoconda, Dub Head. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

To jeszcze nie koniec atrakcji i wydarzeń towarzyszących NEXT FEST. Na publiczność czekają specjalne oferty i zniżki w zaprzyjaźnionych punktach gastronomicznych, after parties i inne aktywności, o których będzie głośno niebawem w mediach społecznościowych organizatora. 

FB: www.facebook.com/nextfestmusicshowcase 

IG: www.instagram.com/nextfestmusicshowcase/

 

Harmonogram konferencji: 

Harmonogram konferencji:   

Panel inaugurujący. Rozmowa z zespołem Kwiat Jabłoni / 20.04 / g. 16.00  
Prowadzący Piotr Stelmach (Radio 357)   
Goście: Kasia Sienkiewicz, Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni)  

Artysta – Manager – Wytwórnia – trójca święta czy trójkąt bermudzki? 21.04 / g. 10.30   
Prowadzący: Artur Rawicz  
Goście: Olga Tuszewska (Kayax), Marta Nizio-Siara (Bashesh Agencja Artystyczna), Jakub Kaczmarek (Universal Music Polska), Maciej Niewiadomski (SIRYO) 

Jak zmieniał się rynek managerski począwszy od przemian ustrojowych w Polsce? /  21.04 / 12.15  
Prowadzący: Łukasz Kamiński (Gazeta Wyborcza)  
Goście: Tomik Grewiński (Kayax), Krzysztof Dominik (ARTGRUPA), Maciej Pilarczyk (New Chaos Management)   

Czy radio nadal może wypromować artystów? / 21.04 / g.14.30  

Prowadzący: Hubert Grupa (Time For Friends)   

Goście Marcin Bąkiewicz (Antyradio), Marcelina Słomian (Radio Nowy Świat), Łukasz Pieter (Radio Zet), Mariusz Maurycy (Fource.pl)   

Bilet w jedną stronę – przyszłość ticketingu 21.04 / g. 16.00  
Prowadzący: Michał Wieczorek  
Goście: Katarzyna Nalepińska (Eventim), Anna Maria Żurek (Going.), Martyna Plewka (Ticketswap)   

Warsztat Spotify – Spotify for Artists Masterclass / 22.04 / g. 11.00  
Prowadzący: Katarzyna Czechowska (Spotify),  Mateusz Smółka (Spotify), Olga Szmigielska (Spotify) 

The Future Forum: NFT, Blockchain, Metaverse i technologia Web 3.0, czyli o romansie sztuki z przyszłością / 22.04 / g. 12.45 
Prowadzący: Artur Rawicz (Rozmowy Rawicza)    
Goście: SWIERNALIS, Rafał Konieczny (Delphy Records), Bartosz Bilicki (InfluVerum)  

emuze.me Twoja kariera na Twoich zasadach / 22.04 / g. 14.30  
Prowadzący: Maciek Rytmik Albigowski (emuze.me)  

 

Więcej informacji: www.nextfest.pl 

Playlista NEXT FEST: Spotify – Next Fest 2023 

Materiały do pobrania: https://we.tl/t-QXmkkuRO2a 

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl/nextfest23. Liczba karnetów w określonych pulach jest ograniczona (II pula – 199 zł, III pula – 229 zł). 

Organizatorem wydarzenia są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków miasta Poznania. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Partnerami strategicznymi są Teatr Muzyczny w Poznaniu, Estrada Poznańska, CK Zamek. Partnerami wydarzenia są Eventim, Tama, Blue Note, Dragon, Dubliner, W Starym Kinie, Pod Minogą, Lokum, Schron, Muchos. Partnerami medialnymi są Radio Nowy Świat, Radio Afera, Rytmy, „Gazeta Wyborcza”, cgm.pl, Interia, Meloradio, Antyradio.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?Autor komentarza: kxkshopTreść komentarza: Discover the perfect blend of style and performance at kxkshop.com. Our premium sportswear redefines the game with quality craftsmanship and cutting-edge design. Elevate your athletic journey with KXKShop and experience excellence like never before. Your success, our style!Data dodania komentarza: 31.10.2023, 03:49Źródło komentarza: Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą? STORM podpowiada!
Reklama
test