Reklama dotacje dla firm

Zamek zaprasza na spotkania i wykłady

Spotkania i wykłady w styczniu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapowiadają się bardzo ciekawie. Wśród nich m.in. czytanie poezji z Adamem Opatowiczem i rozmowa z dr. Jerzym Pobochą.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Zamek zaprasza na spotkania i wykłady
Zamkowe Wieczory Książęce - dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski

Styczniowy cykl spotkań rozpocznie się 17 stycznia (wtorek o godz. 17:30) od Zamkowych Spotkań z Psychologią i SztukąTematem będzie autonegatywizm Polaków. Razem z ekspertem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ mają doświadczenia historyczne i indywidualne na psychikę wielu pokoleń. Na to spotkanie zaproszono wyjątkowego gościa, specjalistę w dziedzinie psychiatrii, biegłego sądowego, wykładowcę, dydaktyka, autora artykułów naukowych i podręczników dr. nauk med. Jerzego Pobochę.

Reklama

 

„Srebro i krew, czyli najdłuższy zryw” - to temat najbliższego Zamkowego Wieczoru Książęcego. Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia (niedziela), godz. 16:00 w 160. rocznicę wybuchu jednego z najtragiczniejszych polskich powstań – styczniowego. O historii zrywu, odbiciu powstania w muzyce, dziełach plastycznych, literackich i filmowych opowiedzą dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski.

 

W styczniu nie zabranie też cyklu pt. Szczeciński Salon Poezji. Twórczość Roberta Frosta, Thomasa Hardy’ego, Wystana H. Audena, Charlesa Simica i innych zaprezentuje Adam Opatowicz, aktor i dyrektor Teatru Polskiego w Szczecinie. Spotkanie odbędzie się pn. „Poeci języka angielskiego XX wieku w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka”. Początek o godz. 17:30 w czwartek 26 stycznia.

 

Bilety na zamkowe spotkania i wykłady można kupić na stronie https://bilety.zamek.szczecin.pl/ oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego).

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test