Reklama

Dzień Niepodległości w Bibliotece w Nowogardzie

11 listopada w Dzień Niepodległości Biblioteka tętniła życiem. Mieszkańcy Nowogardu bardzo chętnie spędzili wiele godzin w bibliotece na intelektualnej uczcie. O godz. 13:00 na przybyłych gości czekała załoga Biblioteki wraz z Dyrektor Anetą Wysoszyńską.

Na początek zebrani goście mogli obejrzeć przygotowane wystawy oraz ekspozycje. W holu bibliotecznym czekała ekspozycja "100 lat niepodległości na monetach i banknotach", którą mogliśmy zaprezentować dzięki Nowogardzkiemu Kołu Numizmatycznemu. Kolejno zebrani mogli obejrzeć: "Ojcowie Niepodległości" - wystawę Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego z Dziwnowa oraz Zarządu Głównego Związku Polskich Spadochroniarzy, "Tak powstała niepodległa" - biuletyn informacyjny wydany na 11 planszach, który powstała z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”, autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się "Schody do Niepodległości", które prowadzą na piętro biblioteczne.

Od godz. 12:30 w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się patriotyczne warsztaty dla najmłodszych. Dzieci wysłuchały opowiadania Z. Staneckiej “O niepodległą bazę ! ”, własnoręcznie wykonały flagi Polski, rozwiązywały quizy I zagadki. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

Dla uczestników „11 listopada w Bibliotece” zostały również otwarte wypożyczalnia oraz czytelnia gdzie dostępne były wystawy “100 książek na 100 lat Niepodległości” oraz “Kobiety niepodległe”.

Należy nie zapominać, że 11 listopada to także, dzień nadania praw wyborczych kobietom w Polsce.

O godz. 15.30 ze swoją prelekcją zagościł Pan Jacek Stróżyński, który również znalazł swoje grono odbiorców. Tematem historycznego wykładu były “Kobiety w walce o niepodległość”. Następnie miała miejsce prezentacja Generała Broni SZ RP w st. spocz. Zdzisława Gorala na temat niepodległości. Po wystąpieniach Panowie prelegenci otrzymali od pracowników Biblioteki bukiet biało-czerwonych kwiatów.

11 listopada w Bibliotece jak zwykle nasi goście mogli napić się kawy, herbaty a także zjeść coś słodkiego. W tym roku dodatkowo Pan Dawid Szewc przygotował barszcz i paszteciki. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem. Dziękujemy!

Dziękujemy za bardzo liczne uczestnictwo w tym jakże ważnym dla nas dniu.

Dyrektor i Pracownicy MBP



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test