W tym roku firma rozpoczęła również bezpośrednią współpracę z architektami poprzez seminaria organizowane w różnych częściach kraju. Pierwsze ze spotkań z architektami odbyło się 12 marca w Warszawie w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre. Kolejne seminaria, na których Knelsen Polska będzie przybliżać swoje produkty, odbędą się jeszcze w tym roku w kilku miastach, między innymi w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.
Szkolenia teoretyczno-praktyczne
Od marca startują również szkolenia teoretyczno-praktyczne w siedzibie Knelsen Polska w Wielkim Konopacie. Pierwsze szkolenie z cyklu odbędzie się już 28 marca, a zapisy nadal trwają. Szkolenia te pozwalają uczestnikom na zdobycie praktycznych umiejętności oraz teoretycznej wiedzy niezbędnej do efektywnego wykorzystania rozwiązań Knelsen.
- W ramach szkoleń omawiane są aktualne wymagania prawne, różne rodzaje montaży oraz dobór optymalnych metod i materiałów do montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia. Uczestnicy zdobywają również umiejętności w zakresie uszczelniania połączenia okno-mur, parametryzacji tego połączenia oraz kosztorysowania montażu. Program obejmuje także praktyczne ćwiczenia na stanowiskach montażowych – wymienia Michał Michałowicz z firmy Knelsen Polska.
Certyfikacja montażystów
Od tego roku Knelsen Polska wprowadza certyfikaty dla montażystów. Będą one potwierdzały fachową wiedzę i umiejętności.
- Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku – wielu inwestorów pyta, czy firma może wskazać im grupy montażowe, które potrafią w odpowiedni sposób pracować z produktami Knelsen. Certyfikacja została podzielona na trzy stopnie, a każdy z nich pozwala na uwierzytelnienie jakości wykonywanych prac – mówi ekspert z firmy Knelsen Polska.
Stopnie certyfikacji
Certyfikat I stopnia obejmuje szkolenie z zakresu montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia. W ramach tego szkolenia uczestnicy poznają aktualne wymagania prawne, różne rodzaje montaży i ich optymalny dobór, a także metody uszczelniania połączenia okno-mur oraz parametry tego połączenia. Nauczą się również kosztorysowania montażu oraz biorą udział w ćwiczeniach praktycznych.
- Certyfikat II stopnia posiada dodatkowo audyt montażu przeprowadzony na placu budowy, co pozwala na weryfikację umiejętności w warunkach rzeczywistych. Natomiast III stopień, jako najwyższy poziom certyfikacji, zawiera pełen zakres tematów z poprzednich stopni oraz dodatkowo przeprowadzenie próby szczelności n50 z wynikiem maksymalnie 0,6 krotności wymiany powietrza i zapewnienie braku ubytków ciśnienia w ramach szczeliny montażowej – wyjaśnia Michał Michałowicz z firmy Knelsen Polska.
Indywidualne podejście do uczestników
Każde szkolenie jest ograniczone do maksymalnie 14 uczestników, co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta i optymalizuje efektywność nauki. Zarówno część merytoryczna, jak i praktyczna prowadzona na ściankach montażowych i materiałach budowlanych stosowanych na realizowanych budowach, odbywa się w nowo oddanym biurowcu, gdzie kursanci mają do dyspozycji odpowiednio wyposażoną salę szkoleniową.
- Szkolenia organizowane przez Knelsen Polska to nie tylko okazja do zdobycia fachowej wiedzy, ale także doskonała sposobność do nawiązania relacji biznesowych i poznania najlepszych praktyk montażowych – podsumowuje Michał Michałowicz z firmy Knelsen Polska.
Zapisy na szkolenia i rezerwacja miejsc: biuro@knelsen.eu.
Knelsen Polska oferuje nowoczesne konsole montażowe do okien oraz drzwi, które ułatwiają instalację stolarki aluminiowej, PCV i drewnianej w obiektach energooszczędnych oraz pasywnych. Konsole zapewniają przede wszystkim szybką i prostą instalację oraz eliminację ryzyka powstawania mostków cieplnych. Akcesoria zostały wielokrotnie przebadane pod kątem ich wytrzymałości na obciążenie wiatrem, a także odporności na włamanie.
Napisz komentarz
Komentarze