Reklama
Szczecin

XVII Konkurs ZFF Pomerania Film - 600 tysięcy złotych na produkcje filmowe!

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film ogłosił nabór do XVII edycji konkursu na wsparcie produkcji filmowej. Do rozdysponowania jest aż 600 tysięcy złotych! Aplikacje można składać do 23 kwietnia 2025 roku. Sprawdź szczegóły i zgłoś swój projekt!
XVII Konkurs ZFF Pomerania Film - 600 tysięcy złotych na produkcje filmowe!

Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, etiud, seriali oraz innego rodzaju produkcji filmowej. Regulamin konkursu, formularz aplikacyjny oraz wszystkie niezbędne dokumenty znaleźć można na nowej stronie internetowej ZFF Pomerania Film pod adresem www.pomeraniafilm.pl. Donatorami konkursu są Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i Miasto Koszalin. W składzie Rady Programowej XVII Konkursu znaleźli się Joanna Pieciukiewicz, Marek Osajda i Paweł Strojek.

Reklama

 

Wnioski aplikacyjne należy składać do 23 kwietnia 2025 roku. W puli konkursu znajduje się w tym roku 600 tysięcy złotych. Wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej powinien zostać przesłany na adres zff@zamek.szczecin.pl. Wyniki XVII Konkursu ogłoszone zostaną do 25 czerwca 2025 r.

 

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film utworzono w 2009 roku dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiego, Miasta Szczecin i Miasta Koszalin.Celem funduszu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem zachodniopomorskim, które mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Miast Szczecin i Koszalin. 

 

Do 2024 roku Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dofinansował blisko 150 produkcji na kwotę ponad 7 milionów złotych. Wiele z nich odniosło sukcesy w kraju i poza jego granicami.

 

W ostatnich edycjach konkursu ZFF Pomerania Film wsparł tak głośne produkcje, jak m.in. „Portret Suzanne” i „Joko” w reżyserii Izabeli Plucińskiej, „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei, „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy, „Fucking Bornholm” Anny Kazejak, „Wiarołom” Piotra Złotorowicza, „Wielka podróż Bogusława X” Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego, „Apolonia, Apolonia” w reżyserii Lei Glob. Dzięki działalności Funduszu powstało wiele interesujących filmów o sprawach regionu, w tym ostatnio m.in. „Babska sprawa”, „Mechaniczne ZOO”, „Ińskie lata”, „Kaskada. Moje życie, moja historia”, „Polonez. Powrót legendy”. Wśród projektów, które czekają na swoje premiery są m.in.: „Rzeźnik z Niebuszewa – historia prawdziwa” Pawła Lewandowskiego, „Requiem dla stoczni”, którego autorem jest Piotr Biniek, „Poniedziałek” Adama Zielińskiego oraz „Bielik – władca nieba” Krystiana Matyska.

 

Szczegółowe informacje na temat XVII Konkursu i całego Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film znaleźć można na www.pomeraniafilm.pl oraz na stronie funduszu na Facebooku.

 

HARMONOGRAM XVII KONKURSU ZFF POMERANIA FILM 2025 r:

Ogłoszenie rozpoczęcia XVII Konkursu: 18 marca 2025 r.

Nabór wniosków: 18 marca - 23 kwietnia 2025 r.

Ocena formalno-rachunkowa nadesłanych wniosków: 24 kwietnia - 23 maja 2025 r.

Ocena merytoryczna przez Radę Programową ZFF: 28 maja - 24 czerwca 2025 r.

Ogłoszenie wyników XVII Konkursu: do 26 czerwca 2025 r.

 

Kontakt do organizatorów XVII Konkursu ZFF Pomerania Film:

ZACHODNIOPOMORSKI FUNDUSZ FILMOWY POMERANIA FILM

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34

70-540 Szczecin

+48 91 434 83 52 | +41 91 434 83 34

zff@zamek.szczecin.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test