Reklama

Wygodna nocna podróż Baltic Expressem

Wspólne połączenia polskiego i czeskiego przewoźnika okazało się sukcesem. Podróż pociągami Baltic Express wybrało już 215 tysięcy pasażerów. Od połowy kwietnia podróż do Czech stanie się wygodniejsza, ponieważ w składzie nocnego pociągu będzie wagon sypialny.
  • Źródło: PAP MediaRoom
Wygodna nocna podróż Baltic Expressem
PKP IC (2)

Pociągi Baltic Express kursują już od trzech miesięcy. Pierwszy ruszył do Pragi pod koniec ubiegłego roku. PKP Intercity we współpracy z czeskim przewoźnikiem České Dráhy codziennie obsługuje 4 pary połączeń: trzy dzienne i jedno nocne. Pociąg pokonuje trasę Gdynia - Praga w 9 godzin. Z Poznania do stolicy Czech dojeżdża w 5 h 40 minut, a z Wrocławia 3 godziny 51 minut. Połączenie cieszy się dużą popularnością. Pociągami Baltic Express podróżowało już ponad 215 tysięcy pasażerów.

Reklama

„Połączenie ruszyło zimą, bardzo wielu pasażerów od razu wybrało podróże z PKP Intercity i Kolejami Czeskimi na nowej trasie. Spodziewamy się, że na wiosnę będziemy mieli kolejnych podróżnych, dlatego przygotowaliśmy nową usługę - wagon sypialny pozwalający jeszcze wygodniej podróżować z Czech do Polski” - podsumował Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity.

Wygodniejsza podróż nocą
 

Od 14 kwietnia w składach Baltic Express pojawi się wagon sypialny PKP Intercity. W ramach pilotażu będzie jeździł do końca wakacji. Nocny pociąg z Pragi do Gdyni odjeżdża przed 19:00, z Gdyni rusza po 23:00. Do dyspozycji podróżnych będą 24 miejsca sypialne. PKP Intercity oraz České Dráhy będą obserwować zainteresowanie podróżnych tą usługą.

Pociąg Baltic Express to nasz wspólny sukces
 

„Pociągi Baltic Express w ciągu pierwszych trzech miesięcy pokonały już prawie 640 tysięcy kilometrów, co można porównać do okrążenia globu szesnaście razy” - podkreślił Michał Krapinec, prezes zarządu, dyrektor generalny Czeskich Kolei.

W skład pociągów Baltic Express wchodzą wagony w relacji międzynarodowej oraz krajowej. Na trasie Gdynia - Praga, kursują trzy czeskie wagony drugiej klasy oraz jeden wagon PKP Intercity pierwszej klasy. Na odcinku Wrocław - Praga pociągi są prowadzone przez nowoczesne lokomotywy wielosystemowe Vectron. W relacji krajowej, na trasie Wrocław - Gdynia, oprócz wagonów międzynarodowych kursują: dodatkowy wagon pierwszej klasy, wagon restauracyjny oraz pięć zmodernizowanych wagonów drugiej klasy. Łącznie na odcinku Gdynia - Wrocław pociągi kursują w składzie 11 wagonów i są obsługiwane przez nowoczesne polskie lokomotywy EU160. W wakacje pociąg będzie mógł być wydłużany o dodatkowe wagony.

Sprzedaż już ruszyła

Już można kupować bilety na przejazd w przedziałach sypialnych w pociągach Baltic Express - przez Internet na stronie intercity.pl w aplikacji PKP Intercity i w kasach biletowych. Podróżni będą mogli kupić m.in. promocyjne bilety w ofercie międzynarodowej Super Promo International. Za bilet z Gdyni zapłacimy od 59,90 euro, z Poznania od 54,90 euro, a z Wrocławia od 44,90 euro.

Wygoda podróży i jakościowa usługa

Pasażerowie, podróżując pociągiem nocnym wagonem Baltic Express, mogą liczyć na wyjątkowy komfort i specjalnie przygotowany poczęstunek, dostosowany do rodzaju rezerwowanego miejsca:

- przedział single - sok owocowy, woda mineralna, ciasto sękacz, baton, kawa lub herbata.

- przedział double - woda mineralna, ciasto sękacz, kawa lub herbata.

W wagonie sypialnym każdy otrzymuje zestaw zawierający ręcznik, mydełko i chusteczki antybakteryjne. W już zmodernizowanych przedziałach jest umywalka, lustro i szafa, co zapewnia wygodę podczas podróży.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości dostępność komunikacyjną. Przewoźnik dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów chcąc zwiększyć liczbę dostępnych miejsc w pociągach, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru.

Źródło informacji: PKP IC


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 12°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test