Reklama
Wielkanoc – czas start!

Wypieki z Mąką Tortową z Młyna Jaczkowice

Tradycyjne, świąteczne wypieki wielkanocne to prawdziwa uczta dla podniebienia. Czekają na nie wszyscy domownicy. Aby nadać im niepowtarzalny smak i aromat, kluczowe jest użycie składników najwyższej jakości – takich jak Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice.
Wypieki z Mąką Tortową z Młyna Jaczkowice

Świąteczne menu kusi biesiadników delikatnym smakiem i aromatem puszystej babki, aksamitnego sernika czy kruchego, słodkiego mazurka.  Jednak, aby tradycyjne, polskie wypieki smakowały tak dobrze, jak wyglądają, do ich wykonania należy się odpowiednio przygotować. 

Reklama

A na początek – babka piaskowa 

 

Babka piaskowa to zdecydowanie królowa polskiego stołu w trakcie Wielkanocy. To proste ciasto od dekad podbija serca Polaków, oczarowując ich swoją delikatnością i słodkością. A co najważniejsze – babka piaskowa jest dziecinnie prosta w przygotowaniu.

Jej główny składnik stanowi mąka. W tym przypadku zalecamy typ 450, której drobno przemielone zboża dodadzą wypiekowi pięknego, jasnego koloru oraz wyjątkowej lekkości. Przypominamy, że w trakcie świątecznych przygotowań, warto zaopatrzyć się w produkt najwyższej jakości, który pomoże nam zachwycić domowników i gości. Przykładem może być Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice, która powstaje z wysokiej jakości, polskich zbóż. 

Gotowa do wielkanocnych przygotowań!

Co czyni Mąkę Tortową z Młyna Jaczkowice wyjątkową? Powstaje ona na urodzajnych, dolnośląskich ziemiach pod okiem doświadczonych specjalistów. Na jej delikatność wpływa z kolei dobór ziaren. Mąki z Młyna Jaczkowice powstają z najwyższej jakości, polskiego zboża. Następnie są one drobno mielone, dzięki czemu mąka typu 450 nadaje wypiekom zarówno lekkości, jak i jasnego koloru. Dlatego też doskonale sprawdzi się w przypadku delikatnych, wielkanocnych ciast - zwłaszcza uwielbianej babki piaskowej.

 

Dolnośląska Mąka Tortowa to niezastąpiony składnik polskiej kuchni podczas świąt. Sprawdzi się nie tylko w przygotowaniu wielkanocnych wypieków, ale także jako dodatek do sosów mięsnych i grzybowych, nadając im idealną konsystencję. Wyróżniona certyfikatem „Doceń Polskie”, zachwyca lekkością i subtelnym smakiem, podkreślając wyjątkowy charakter wielkanocnych dań i tworząc z nimi ciepłą, rodzinną atmosferę świąt.

 

 

Wartość odżywcza w 100 g produktu

Tortowa typ 450

Wartość energetyczna

1481 kJ / 349 kcal

Tłuszcz 

1,2 g

W tym: kwasy tłuszczowe nasycone

0,2 g

Węglowodany 

72,1 g

W tym: cukry

0,3 g

Błonnik

1,5 g

Białko

11, 7 g

Sól

0,005 g

 

Dolnośląska Mąka Tortowa Typ 450

MŁYN JACZKOWICE

P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o. o. 

Dystrybucja: Sieci DINO, EKO, Selgros, Makro, wiele lokalnych sieci i dystrybutorów w całej Polsce.

Cena: 4 zł

 

Przepis na babkę wielkanocną

Składniki:

  • 160 g Dolnośląskiej Mąki Tortowej

  • 90 g mąki ziemniaczanej

  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia

  • 4 jajka

  • 200 g masła

  • skórka i sok z 1 cytryny

  • 1 łyżka cukru waniliowego

  • 1 szklanka cukru

Sposób przygotowania:

Masło roztapiamy w rondelku, dodajemy sok i skórkę z cytryny, a następnie studzimy. Do miski wbijamy jajka, dodajemy cukier biały oraz wanilinowy i ubijamy na gładką pianę. Do drugiej miski przesiewamy Dolnośląską Mąkę Tortową oraz mąkę ziemniaczaną i proszek do pieczenia, następnie dokładnie mieszamy. Mieszankę dodajemy do ubitych jajek i miksujemy, a następnie wlewamy wcześniej roztopione masło. Formę na babkę (z kominkiem w środku) smarujemy masłem i posypujemy bułką tartą. Gotową masę przelewamy formy i pieczemy przez około 45 minut w 170 stopniach. Po wystudzeniu możemy oprószyć babkę cukrem pudrem lub udekorować lukrem. 

 

P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o. o. MŁYN JACZKOWICE to producent mąki, który stosuje rozbudowany system kontroli jakości obejmujący każdy etap produkcji mąki i otrąb począwszy od dostawy surowca a skończywszy na gotowym produkcie. Młyn Jaczkowice położony jest wśród żyznych pól doliny Odry, które słyną z uprawy znakomitej pszenicy, wykorzystywanej do produkcji najwyższej jakości mąk. Produkty marki są wyróżniane licznymi certyfikatami przyznawanymi przez czołowych ekspertów żywienia. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test