Reklama

10 trendów w eventach firmowych na 2025 rok

10 trendów w eventach firmowych na 2025 rok

Plany sprzedażowe zrobione, czas na kolejne działania – zaplanowanie eventów firmowych. A te przeszły długą drogę od nudnych wykładów i „integracji” przy kawie i ciastkach. W 2025 roku zespoły oczekują wydarzeń, które pobudzą kreatywność, dostarczą emocji i sprawią, że będą o nich mówić jeszcze długo po powrocie do biura. Gotowi na trendy, które rozgrzeją firmowe kalendarze? Oto, co będzie na topie!

Reklama

1. Eventy immersyjne – wciągnijmy ludzi w akcję

Zapomnijcie o statycznych konferencjach, gdzie wszyscy ukradkiem scrollują telefony. Teraz liczy się akcja! VR, AR, escape roomy na żywo – firmy serwują pracownikom prawdziwe przygody, w których mogą się poczuć jak bohaterowie gier. Mogą być tajnymi agentami rozwiązującymi skomplikowaną zagadkę, eksploratorami na Marsie lub uczestnikami symulacji lotu – wszystko po to, by event stał się niezapomnianym przeżyciem.

2. Wellbeing i regeneracja – bo stresu mamy dość

Czasy, gdy integracja oznaczała drinki do rana, odchodzą do lamusa. Teraz firmy inwestują w warsztaty mindfulness, jogę w plenerze i sesje oddechowe. Zmęczeni korporacyjnym pędem pracownicy z ulgą przyjmują eventy, które pozwalają im się wyciszyć i złapać równowagę. „Widzimy, że pracownicy coraz chętniej wybierają eventy, które dają im chwilę oddechu od codziennego chaosu” – mówi Joanna Hoc-Kopiej, Dwór Korona Karkonoszy. –  Relaksujące dźwięki mis tybetańskich, lasoterapia czy masaże na świeżym powietrzu – to wszystko sprawia, że ludzie wracają do pracy pełni energii.” – dodaje. 

3. Personalizacja – koniec z nudą

Czas na eventy skrojone na miarę! Chcesz warsztat kreatywny? Masz! A może survival w lesie? Proszę bardzo! W 2025 roku firmy dostosowują wydarzenia do realnych potrzeb zespołów. Organizatorzy odchodzą od jednego szablonu dla wszystkich – zamiast tego, wydarzenia są tworzone na podstawie indywidualnych preferencji uczestników. "Ludzie chcą czuć, że event jest dla nich, a nie oni dla eventu. Personalizacja to klucz do udanego spotkania – liczy się nie tylko format, ale także tematyka, atrakcje i charakter wydarzenia" – podkreśla Joanna Hoc-Kopiej, Dwór Korona Karkonoszy. Od indywidualnych pakietów aktywności po dopasowane warsztaty rozwojowe – personalizacja sprawia, że eventy są bardziej angażujące i efektywne.

4. Eventy hybrydowe 

Zespoły rozproszone po całym świecie? Żaden problem! Streaming na żywo, aplikacje networkingowe i interaktywne panele – technologia sprawia, że każdy może być częścią wydarzenia, nawet jeśli siedzi w pidżamie na kanapie. Dzięki zaawansowanym platformom online uczestnicy mogą nie tylko oglądać prezentacje, ale też brać aktywny udział w dyskusjach, zadaniach zespołowych i grach integracyjnych.

5. Ekologia na pierwszym planie

Nie ma już miejsca na plastikowe kubki i marnowanie jedzenia. Firmy organizują eventy z poszanowaniem środowiska – wybierają lokalne produkty, ekologiczne gadżety i dbają o minimalizowanie śladu węglowego. Transport zbiorowy zamiast samochodów, cateringi oparte na produktach sezonowych i biodegradowalne dekoracje to już standard.

6. Team building na „sterydach”

Zapomnijcie o oklepanych grach integracyjnych. Teraz liczą się ekstremalne wyzwania – survival, parkour, a nawet wspólne pieczenie chleba w głuszy (bo nic tak nie łączy jak walka o ostatni kawałek ciabatty). Team building nabiera nowego wymiaru – zespoły uczą się współpracy, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i odkrywają swoje mocne strony w zupełnie nowym środowisku.

7. Gamifikacja – bo wszyscy lubimy wygrywać

Rywalizacja to klucz do angażujących eventów. Punkty za aktywność, turnieje firmowe, escape roomy z zagadkami dotyczącymi strategii firmy – jeśli coś można przekształcić w grę, to czemu nie? Pracownicy czują większą motywację do działania, gdy mogą zdobywać nagrody, osiągać poziomy i rywalizować w przyjaznej atmosferze.

8. Networking bez spiny

Nie każdy lubi small talk przy stoliku z przekąskami. Teraz networking to wspólne gotowanie, gry scenariuszowe, a nawet… spacery! Organizatorzy eventów coraz częściej sięgają po kreatywne metody łączenia ludzi – od losowych spotkań "speed networking" po wspólne projekty charytatywne, które naturalnie budują relacje.

9. Eventy z misją – więcej niż zabawa

Firmy chcą czegoś więcej niż integracji – wydarzenia mają podkreślać wartości i misję organizacji. Charytatywne hackathony, ekologiczne akcje czy warsztaty dla lokalnych społeczności – tak dzisiaj wygląda wiele eventów. To nie tylko budowanie marki pracodawcy, ale także realna wartość dodana, która wpływa na zaangażowanie pracowników.

10. Powrót do natury

Firmowe eventy coraz częściej odbywają się w urokliwych miejscach z dala od miejskiego zgiełku. „Ludzie są spragnieni kontaktu z naturą – widzimy, że wyjazdy w góry cieszą się ogromnym powodzeniem” – mówi Joanna Hoc-Kopiej, Dwór korona Karkonoszy. Las, góry, jezioro – te miejsca sprzyjają refleksji, relaksowi i lepszemu poznaniu siebie nawzajem.

Eventy firmowe w 2025 roku będą bardziej angażujące, kreatywne i dostosowane do rzeczywistych potrzeb pracowników. Jeśli chcesz, by Twój zespół poczuł prawdziwą moc integracji – postaw na trendy, które naprawdę robią różnicę!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test