Reklama

The Shire Beyond Coworking wkracza na szczyt. Nowa przestrzeń biur serwisowanych w Unity Tower

The Shire Beyond Coworking wkracza na szczyt. Nowa przestrzeń biur serwisowanych w Unity Tower
Unity Tower

The Shire-Beyond Coworking, intensywnie rozwijająca się marka, oferująca profesjonalne przestrzenie biur serwisowanych typu premium, wynajęła około 1800 mkw. powierzchni w Unity Tower, ikonicznej, górującej nad Krakowem wieży biurowej, będącej częścią nowoczesnego kompleksu Unity Centre. Przedmiotem transakcji, przy której najemcy doradzała firma Walter Herz, była powierzchnia biurowa mieszcząca się na 22, 23 i 24 piętrze, trzech najwyższych kondygnacjach biurowych w budynku.

Reklama

Biura coworkingowe spod znaku The Shire oferowane są w kilku lokalizacjach w Warszawie, między innymi w Warsaw Spire, Małachowski Square i kompleksie Wilanów Office Park. W marcu br. operator udostępni kolejne przestrzenie premium w zmodernizowanej kamienicy przy ul. Poznańskiej 37 w Warszawie. Firma obecna jest również w Krakowie i we Wrocławiu.       

Elastyczne biura The Shire wyróżnia wyjątkowa jakość. Firma stawia na najwyższy standard. Operator zapewnia najemcom pełny serwis, a także rozwiązania marketplace, umożliwiające dostęp do usług z obszaru IT, HR, rekrutacji, pomocy prawnej czy marketingu. Oferuje również szerokie możliwości w sferze networkingu poprzez organizację różnorodnych wydarzeń, integrujących lokalny biznes, pozwalających rozwijać kontakty.        

Unity Centre staje się coraz ważniejszym punktem na mapie Krakowa. Dzięki dwóm otwartym już restauracjom, 4-gwiazdkowemu Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments, a także wkrótce otwierającemu się skybarowi na dwóch najwyższych piętrach Unity Tower, barowi Arcade BEE i kawiarni MINERS, oferuje szeroką gamę najlepszych atrakcji życia miejskiego. Nowa przestrzeń coworkingowa Shire Beyond Coworking doskonale wkomponuje się w tę ekscytującą mieszankę lifestylowych atrakcji i wysokiej klasy biur międzynarodowych korporacji.          

Miejsce pracy z szeroką perspektywą 

– Unity Tower to miejsce o wyjątkowej symbolice i doskonałej lokalizacji. Naszym celem było znalezienie przestrzeni, która wyróżniałaby się na konkurencyjnym rynku biur serwisowanych w Krakowie. Powierzchnia trzech najwyższych pięter biurowych Unity Tower z zapierającymi dech w piersiach widokami to przestrzeń, która świetnie wpisała się w nasze potrzeby – informuje Rafał Pisklewicz, Managing Partner w The Shire Beyond Coworking. 

– Dzięki tej transakcji mamy możliwość stworzenia jednych z najbardziej prestiżowych przestrzeni flex w mieście. Wierzymy, że nasza oferta przyciągnie, zarówno rodzimych  przedsiębiorców, jak i międzynarodowe firmy, które poszukują na krakowskim rynku nowoczesnych rozwiązań o wyjątkowym designie – przyznaje Oskar Odziemczyk oraz Managing Partner w The Shire Beyond Coworking.       

Unity Centre to jedno z największych, wielofunkcyjnych centrów biznesowych w Krakowie, zlokalizowane przy ulicy Lubomirskiego. Kompleks składa się z pięciu budynków o różnym charakterze i skali. Tworzy go Unity Tower - budynek biurowy klasy AA o wysokości 102,5 m., dwa niższe biurowce, czterogwiazdkowy hotel oraz luksusowy apartamentowiec.     

Obiekt oferuje 50 000 mkw. powierzchni, w tym budynek Unity Tower ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Centralnym punktem na terenie inwestycji jest obsadzony zielenią plac Unity Square, zaprojektowany jako miejsce spotkań i relaksu, z przestrzeniami dla wydarzeń kulturalnych. Kompleks wyróżnia się lokalizacją w ścisłym centrum Krakowa. Usytuowany jest około 5 minut od Dworca Centralnego oraz Galerii Krakowskiej. Budynki są przyjazne dla środowisku, co potwierdza certyfikat ekologiczny LEED. 

Proces najmu powierzchni w Unity Centre sfinalizowany został przy wsparciu doradców z firmy Walter Herz, która reprezentowała najemcę - The Shire Beyond Coworking oraz firmy JLL, reprezentującej wynajmującego – podmiot kontrolowany przez UNIQA Real Estate wraz z lokalnym partnerem – GD&K.            

Wymagający projekt   

– Zawarta właśnie transakcja to owoc intensywnych rozmów i negocjacji. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie w branży udało nam się wynegocjować atrakcyjne warunki umowy. Wspieraliśmy klienta także w wyborze generalnego wykonawcy prac fit-out’owych w organizowanym przez wynajmującego przetargu. Mamy ogromną satysfakcję, patrząc na efekt naszej pracy, którym będzie wyjątkowa przestrzeń biznesowa w jednym z najbardziej prestiżowych kompleksów w Krakowie. Biorąc pod uwagę standard powierzchni oferowanych przez The Shire ta niesamowita lokalizacja wzbogaci ofertę krakowskiego rynku i poszerzy możliwości wyboru firmom, poszukującym w mieście wysokiej klasy biur – mówi Mateusz Strzelecki, Partner i Head of Tenant Representation w Walter Herz.      

– Przyznam, że transakcja była wymagająca i przygotowywana przez długi czas, by mogły być uwzględnione wszystkie, nawet najdrobniejsze aspekty z nią związane. Proces najmu został zakończony sukcesem, zapewniając optymalne warunki obu stronom. Unity Tower jest historycznie nasyconą lokalizacją, oferującą powierzchnie biurowe klasy A oraz dostęp do rozbudowanej infrastruktury usług i udogodnień. Położenie budynku w centralnej części Krakowa dodatkowo wzmacnia popularność tego projektu wśród najemców – zaznacza Kamil Kowalewski, Associate Director w Walter Herz. 

Wisienka na torcie      

Włodzimierz Jędruszak, Leasing and Marketing Director at GD&K Consulting, przyznaje, że kontraktacja powierzchni na najwyższych, dostępnych piętrach biurowych Unity Tower to moment przełomowy dla firmy. – Unity Tower jest budynkiem powszechnie znanym w Krakowie, który dziś jest symbolem sukcesu i nowoczesności. Współpraca z firmą The Shire Beyond Coworking otwiera nowy rozdział w jego historii. Przestrzeń coworkingowa z urzekającym widokiem na panoramę miasta, która stanowi wartość dodaną dla najemców to znakomite dopełnienie naszej oferty – podsumowuje.    

– Biura serwisowane oferowane przez The Shire Beyond Coworking będą najwyżej położoną powierzchnią do pracy w Krakowie. Z uwagi na usytuowanie budynku w samym centrum miasta, tuż przy rondzie Mogilskim, największym węźle komunikacyjnym w mieście będzie to naprawdę wyjątkowy produkt w sektorze biur serwisowanych. Szczególnie, że użytkownicy tej przestrzeni mogą w ramach Unity Centre korzystać również z hotelu i apartamentów na wynajem oraz centrum konferencyjnego Radisson Red i świetnej oferty gastronomicznej dostępnej na terenie kompleksu – mówi Agnieszka Majka-Pietruszka, New Clients Director, JLL.   

 

o Walter Herz

 

Walter Herz jest wiodącym na rynku, polskim podmiotem prowadzącym działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych na terenie Polski. Od 11 lat firma świadczy w całym kraju kompleksowe i strategiczne usługi doradcze. Eksperci Walter Herz doradzają inwestorom, właścicielom nieruchomości i najemcom. Zapewniają pełną obsługę, zarówno firmom z sektora prywatnego, jak i publicznego. 

Doradcy Walter Herz wspierają klientów w poszukiwaniu i wynajmie powierzchni biurowych oraz świadczą usługi doradcze przy realizacji projektów inwestycyjnych w sektorze magazynowym, biurowym, handlowym i hotelowym. 

Firma ma siedzibę w Warszawie i prowadzi oddziały regionalne w Krakowie i Trójmieście. Walter Herz jest twórcą Akademii Najemcy, pierwszego w Polsce projektu, który wspiera i edukuje najemców powierzchni komercyjnych z całej Polski poprzez organizację specjalistycznych spotkań szkoleniowych. W trosce o najwyższy poziom etyczny świadczonych usług wprowadziła Kodeks Dobrych Praktyk. 

W 2016 roku firma Walter Herz zdobyła nagrodę CIJ EUROPE w kategorii Rising Star of the Year. Zyskała też tytuł Najlepszej Lokalnej Agencji Roku 2022 w konkursie CIJ AWARDS organizowanym w Polsce, a następnie zwyciężyła na poziomie regionalnym w Europie Środkowej i Wschodniej w konkursie podczas 8. edycji HOF Awards zdobywając tytuł Best of the Best Local Real Estate Agency of the Year. W 2024 roku po raz drugi zdobyła nagrodę Best Local Real Estate Agency of the Year.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test