Marka specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie wysokościowych konstrukcji betonowych w technologii form ślizgowych.
Oferta firmy w szczególności jest kierowana na potrzeby energetyki wiatrowej, przemysłu czy drogownictwa. Jest jedną z nielicznych firm w Polsce i na świecie, która zajmuje się tą zaawansowaną technologią.
Nasz Partner zakresem swoich działań wspiera wiele specjalności budowlanych. Firma posiada własną pracownię projektową, park maszynowy oraz grupy wykonawcze.
Firma ma za sobą realizację wielu imponujących przedsięwzięć. Między innymi projekt i budowę wielu wież radarowych o wysokości dochodzącej do 45 m dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, budowę dwóch komór zasuw o wysokości 38 m dla KGHM.
Z okazji zawarcia porozumienia porozmawialiśmy z Edwardem Mroczkiem, Prezesem Zarządu firmy SLIPFORM Sp. z o.o.
Od kiedy kibicuje Pan Pogoni Szczecin?
Od kiedy zamieszkałem w Szczecinie, czyli od 2004 roku.
Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?
Widzimy w tym nie tylko sport, ale także możliwość budowy wspólnoty wokół idei sportu i rywalizacji. Biznesowa Duma Pomorza to także niepowtarzalna okazja do budowy wzajemnych relacji pomiędzy przedsiębiorcami z całego Pomorza Zachodniego.
Jak i gdzie można skorzystać z Państwa usług?
Jesteśmy firmą specjalizującą się w projektowaniu i wznoszeniu wysokościowych konstrukcji betonowych w technologii form ślizgowych t.zw. slipformingu. To dość rzadka specjalizacja - na świecie jest bardzo niewiele firm, które się nią zajmują, choć jest wykorzystywana głównie w dość popularnej branży budowlanej. My zaś skupiliśmy się na energetyce odnawialnej. W szczególności na budowie pylonów hybrydowych wież dla farm wiatrowych na lądzie oraz fundamentów grawitacyjnych i platform pływających dla farm wiatrowych instalowanych na morzu.
Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?
Już sama technologia slipformingu wyróżnia nas od pozostałych przedsiębiorstw. W całej Północnej i Środkowej Polsce nie ma drugiej takiej firmy zajmującej się tą technologią. W całej Polsce jest ich zaledwie cztery, niewiele więcej na świecie. Dodatkowo w odróżnieniu od naszej konkurencji cały czas stawiamy na rozwój - prowadzimy liczne projekty B+R wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i innymi uczelniami Pomorza Zachodniego. Dzięki którym udało nam się zaprojektować i wdrożyć innowacyjne szalunki ślizgowe, do których sterowania wykorzystujemy sztuczną inteligencję.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej to >>KLIKNIJ TUTAJ<<
Napisz komentarz
Komentarze