Reklama

Targi edukacyjne w Szczecinie. Studenci zapraszają do jedynego na Pomorzu Zachodnim uniwersyteckiego zespołu folklorystycznego

Czas po studniówkach to dla uczniów szkół średnich jeden z ostatnich momentów na wybór przyszłej drogi życiowej. Z tej okazji studenci z Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają swoich młodszych kolegów na Targi Edukacyjne, które odbędą się w Szczecinie i regionie w drugiej połowie lutego.
Targi edukacyjne w Szczecinie. Studenci zapraszają do jedynego na Pomorzu Zachodnim uniwersyteckiego zespołu folklorystycznego

Członkowie ZPiT PZ PUM zapraszają na lutowe wydarzenia dla uczniów szkół średnich, na których będzie można spotkać przedstawicieli jedynego na Pomorzu Zachodnim zespołu folklorystycznego:

Reklama

 

  • 19 i 20 lutego w godz. 9:00-13:00 - Dni Otwarte Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie 
    Miejsce: Centrum Symulacji Medycznej PUM, ul. Sebastiana Klonowica 50
  • 26 lutego w godz. 9:00-13:00 - Targi Edukacyjne Edu Day w Stargardzie 
    Miejsce: Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie, Os. Zachód B15a
  • 27 lutego w godz. 9:00-13:00 - Targi Edukacyjne Edu Day w Szczecinie
    Miejsce: Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, ul. Racibora 60/61

Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM to żywa akademicka społeczność artystyczna, która udowadnia, że zamiłowanie do folkloru i studiowanie stanowią idealne połączenie. Stowarzyszenie tworzą studenci ze wszystkich szczecińskich uczelni, wykładowcy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i uczniowie szkół średnich, którzy oprócz kultywowania polskich tańców, pieśni i tradycji, tworzą również doskonałą przestrzeń do wszechstronnego rozwoju. Dni Otwarte i Targi to niepowtarzalna okazja, by spotkać się z członkami Zespołu i porozmawiać o jego działalności, ale także otrzymać wiele cennych rad, dotyczących przyszłych ścieżek edukacyjnych. Nabór zimowy do Zespołu trwa i dołączyć można w każdym momencie - zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:30 (więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/zpitpzpum/)

 

O ZPiT PZ PUM:

 

Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powstał w październiku 2021 r. dzięki inicjatywie Pani dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Beaty Karakiewicz, a kierowniczką Zespołu jest dr n. zdr. Anna Knyszyńska 

Jest to obecnie jedyny uniwersytecki zespół folklorystyczny na Pomorzu Zachodnim. Utworzony początkowo jako zaplecze warsztatowe dla studentów kierunków terapeutycznych, w ciągu kilku lat rozrósł się do kilkudziesięciu osób – licealistów oraz studentów i absolwentów ze wszystkich największych szczecińskich uczelni, których połączyła pasja do folkloru i misja popularyzowania kultury ludowej na Pomorzu Zachodnim. Członkowie Zespołu poza świetną zabawą podczas zajęć, szlifują swoje umiejętności taneczne i wokalne uczestnicząc w różnych wydarzeniach kulturalnych, koncertach, obozach szkoleniowych i warsztatach tanecznych.

Szybki rozwój Zespołu to zasługa wsparcia władz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki którym ta nowa inicjatywa staje się nie tylko wizytówką PUM-u, ale także Szczecina oraz całego regionu. Ten rozwój wart jest podkreślenia. Dzięki zaangażowaniu i dużej ambicji członków udało się w krótkim czasie stworzyć repertuar tańców i pieśni, który z dumą prezentowany jest na wielu scenach w Polsce.

Do sukcesów Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM można zaliczyć wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Oblicza Tradycji" 2024 w Zielonej Górze za wykonanie suity z regionu Beskidu Żywieckiego, a także nagrodę dla najlepszego artysty podczas Festiwalu Muzyki Ludowej "Zachodniopomorskie Folkowisko"

Fot. Karol Sowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test