Reklama

„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” – klienci Maxi Zoo przekazali blisko milion złotych na wsparcie psów ratowniczych GOPR!

Prawdziwa przyjaźń łączy i daje realną pomoc – po raz ósmy klienci Maxi Zoo oraz miłośnicy zwierząt okazali swoje wielkie serca, wspierając psy ratownicze GOPR. Jubileuszowa X edycja akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” pozwoliła zebrać 150 000 złotych, które zostały przekazane na rzecz Fundacji GOPR. Łącznie z poprzednimi edycjami wsparcie dla psich ratowników wyniosło już ponad 980 000 złotych. Na tę imponującą kwotę złożyły się środki pochodzące ze sprzedaży specjalnych toreb, zawieszek i bransoletek oraz dodatkowe darowizny od Maxi Zoo.
„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” – klienci Maxi Zoo przekazali blisko milion złotych na wsparcie psów ratowniczych GOPR!

Najnowsza edycja akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla zwierząt” miała wyjątkowy charakter, ponieważ zbiegła się z 50-leciem wprowadzenia psów do służby ratowniczej w GOPR. Pierwsze czworonogi rozpoczęły swoją misję ratowania ludzi w Grupie Karkonoskiej w 1974 roku. Od tego czasu psy GOPR stały się niezastąpionym wsparciem ratowników, uczestnicząc w poszukiwaniach osób zaginionych w górach, 
na lawiniskach, gruzowiskach, a nawet pod ziemią i w wodzie. Dziś w GOPR szkoli się i pracuje 30 psów ratowniczych, które tylko w ciągu ostatniego roku brały udział w ponad 80 akcjach poszukiwawczych.

Reklama

„Psy ratownicze GOPR to prawdziwi bohaterowie na czterech łapach. Od 50 lat wspierają nasze zespoły 
w najtrudniejszych i najbardziej wymagających akcjach. Ich doskonały węch, sprawność i wytrzymałość sprawiają, że potrafią odnaleźć osoby w skrajnie trudnych warunkach, tam gdzie sprzęt i ludzie mają ograniczone możliwości działania. Każde szkolenie, każda akcja i każda uratowana osoba to dowód na ich niezwykłą wartość w naszej służbie.” – mówi Patryk Czermak, Szef Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.

Nieocenione wsparcie dla psich ratowników

Środki zebrane dzięki Klientom Maxi Zoo w ramach X edycji akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” zostaną przeznaczone na szeroki wachlarz działań wspierających nasze psy ratownicze.” – mówi Jan Wysocki , Prezes Fundacji GOPR – „Dzięki wielkim sercom miłośników zwierząt możliwe jest finansowanie specjalistycznych szkoleń, które są kluczowe dla podnoszenia umiejętności psów i ich przewodników. Tylko w 2024 roku zrealizowaliśmy 900 godzin treningów, które znacząco podniosły skuteczność psich ratowników zarówno w górach, jak i w akcjach na terenach zalewowych czy podziemnych.” – dodaje. 

Zebrane środki pozwalają także na zakup i modernizację sprzętu, który jest niezbędny w codziennej pracy psów ratowniczych. Uprzęże, specjalistyczne kamizelki, odzież ochronna oraz wyposażenie placów szkoleniowych to tylko część kosztów, które muszą zostać pokryte, aby psy mogły bezpiecznie i skutecznie pracować.

Równie istotna jest opieka weterynaryjna, bez której czworonożni ratownicy nie mogliby funkcjonować na najwyższym poziomie. Intensywna praca i trudne warunki, w jakich działają, niosą ryzyko kontuzji, dlatego regularne badania, rehabilitacja i specjalistyczna dieta to absolutna konieczność. W minionych latach  środki z poprzednich edycji pozwoliły m.in. na sfinansowanie kosztownej operacji kręgosłupa dla psa 
z Grupy Karkonoskiej, wykonanie badań tomograficznych oraz zakup niezbędnych leków.

 

„Cieszymy się, że po raz ósmy mogliśmy wspólnie z naszymi klientami wesprzeć psy GOPR, które każdego dnia ratują ludzkie życie. To niezwykle ważna inicjatywa, która realnie wpływa na rozwój i codzienną pracę ratowników przyczyniając się do rzeczywistej pomocy ludziom, którzy znaleźli się w potrzebie. Akcja „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” jest dowodem na to, jak wielką społeczność miłośników zwierząt udało nam się stworzyć wokół Maxi Zoo. Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tego wsparcia.” – mówi Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo Polska.

Przekazanie symbolicznego czeku 

Zwieńczeniem jubileuszowej edycji akcji było uroczyste przekazanie czeku na kwotę 150 000 zł, które odbyło się 5 lutego w sklepie Maxi Zoo w Mysiadle. Była to idealna okazja do podsumowania efektów dotychczasowej współpracy i podkreślenia, jak wielką rolę pełnią psy ratownicze GOPR w zapewnianiu bezpieczeństwa w górach i innych trudnych terenach oraz jak ważne jest wsparcie jakie psim ratownikom okazują klienci Maxi Zoo. 

W ciągu ośmiu lat Maxi Zoo wspólnie z klientami przekazało już 981 000 złotych na rzecz Fundacji GOPR. Na tegoroczną wpłatę w wysokości 150 000 złotych złożyły się środki pochodzące ze sprzedaży specjalnych toreb, zawieszek i bransoletek w kwocie 144 000 złotych oraz dodatkowa darowizna od Maxi Zoo – 6000 złotych. Organizatorzy nie kryją nadziei, że w kolejnych latach uda się pobić kolejny rekord!

Dziękujemy za każde wsparcie!

Akcja „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” po raz kolejny pokazała, jak wielką siłę ma wspólne działanie. Każda zakupiona przez klientów Maxi Zoo torba, zawieszka czy bransoletka to realna pomoc dla psów ratowniczych GOPR. To dzięki tej inicjatywie czworonożni bohaterowie mogą liczyć na najlepszą opiekę, szkolenia i sprzęt, które pomagają im skutecznie ratować ludzkie życie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej wyjątkowej inicjatywy – razem zmieniamy świat 
na lepsze!

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt 
w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 145 sklepów 
w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl.  W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami, a w listopadzie 2024 roku usługę Click&Collect we wszystkich sklepach na terenie kraju. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 15 krajach europejskich. Obecnie do grupy należy około 2 600 sklepów Fressnapf i Maxi Zoo zatrudniających ponad 20 000 pracowników 
z ponad 50 krajów. Od 2024 mniejszościowy udział w Grupie posiada Międzynarodowa firma inwestycyjna Cinven. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2022”, “Brylant Polskiej Gospodarki 2022”, “Gepard Biznesu 2022”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022, nagroda “Złoty Laur Klienta 2023-2024", nagroda “e-Laur Klienta 2010-2022", wyróżnienie w rankingu „Gazele Biznesu” 2023 i 2024 oraz wyróżnienia “Diamenty Forbes’a 2023-2024”, a także “Innowacyjna Sieć Roku” oraz “Promocja Roku”, które zostały przyznane w plebiscycie BLIX AWARDS. Sieć Maxi Zoo została także uhonorowana prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z pracownikami i budowanie przyjaznego środowiska pracy. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. 

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci zostały oparte na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji czy współpraca z GOPR to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.  na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 5°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test