Reklama
Śladami Caspara Davida Friedricha

NOC BARDZO ROMANTYCZNA

NOC BARDZO ROMANTYCZNA

Zapraszamy na NOC BARDZO ROMANTYCZNĄ czyli wieczorne spotkanie w Muzeum Narodowym w Szczecinie poświęcone najwybitniejszemu artyście romantyzmu, pochodzącemu z Pomorza – Casparowi Davidowi Friedrichowi.

Reklama

Spotykamy się w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego w sobotę, 15 lutego 2025 roku. Z uwagi na kameralny charakter wystawy i tym samym ograniczoną liczbę miejsc zaplanowaliśmy dwa spotkania - o godzinie 19.00 i 21.00. Czas trwania każdego z nich to około 2 godziny. 

Wstęp: 5zł (bilet edukacyjny).  

W programie wydarzenia mi.in. spacer kuratorski po wystawie „Figura odwrócona” oraz projekcje dwóch filmów. Pierwszy z nich to „Szkice z Karkonoszy. Śladami Caspara Davida Friedricha i Georga Friedricha Kerstinga” w reżyserii Olivera Spatza. Drugi to animacja poklatkowa malowana na szkle „Latający klasztor” autorstwa Konik Studio. Inspiracją dla twórców był obraz CDF „Ruiny Eldeny w Karkonoszach”. Oba filmy zostały wyprodukowane przez Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie, czyli mieście rodzinnym bohatera spotkania. Dopełnieniem będzie praktyczny przewodnik po miejscach związanych z malarzem.

Gospodarzem wieczoru będzie Daniel Źródlewski – miłośnik i badacz twórczości Friedricha, od 15 lat podążający jego śladami.

 

Uwaga! Wydarzenie odbędzie się poza godzinami otwarcia Muzeum ze specjalnym zasadami bezpieczeństwa.

 

NOC BARDZO ROMANTYCZNA
Śladami Caspara Davida Friedricha 

15 LUTEGO 2025 | SOBOTA
godzina 19.00 oraz 21.00
czas trwania: ok 2h
wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny)
Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 30 osób na każdym spotkaniu)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test