Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa międzynarodowa, która od 2008 roku jednoczy miliony uczestników w ponad 200 krajach. W Polsce wydarzenie organizowane jest przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i przyciąga wszystkich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie, jak i doświadczonych przedsiębiorców oraz liderów wielu branż.
Młodzi ludzie stawiają na samorozwój i chcą zakładać swoje firmy – to wnioski z tegorocznego raportu badającego „Pokolenie Z”. W Gryficach inspirację jak zrobić ten pierwszy krok – zyskać wiedzę i umiejętności do prowadzenia własnego biznesu w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości przygotowała Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych.
W siedzibie Wydziału ZPSB-ANS w Gryficach odbyły się warsztaty, w trakcie których młodzież z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego i Liceum Sztuk Plastycznych w Gryficach oraz Zespołu Szkół w Płotach mogła znaleźć odpowiedzi na pytania związane z możliwością efektywnego uczestnictwa w swoim rozwoju zawodowym.
Zajęcia realizowane w ramach warsztatów to:
- „Nietypowe zawody dla lubiących głębokie wody” poprowadziła dr inż. Dorota Dżega-Pietruszkiewicz.
- „Chłopska gra biznesu” prowadzącą dr Grażyna maniak.
- „Autoprezentacja, czyli jak pokazać się z dobrej strony’ – prowadząca dr Agnieszka Jankowska.
- „Marketing w hotelarstwie” prowadząca Olga Bujanowska.
- „Marketing w turystyce” prowadząca dr Justyna Osuch-Mallett, prof. ZPSB.
- „Jak zacząć zarabiać na streamingu” prowadzący Jakub Gibowski.
Dla młodych uczestników warsztatów przygotowano też prezentację autobusu elektryczno-wodorowego PILEA jako efekt współpracy uczelni z polską spółką ARP E-Vehicles.
Znaczenie podejmowania takich działań edukacyjnych może zilustrować raport „Zetki o Zetkach. Jakie jest pokolenie Zet w Polsce przygotowany przez SWPS i agencję They.pl. z którego wynika, że dla młodych ludzi praca w korporacji nie jest marzeniem. Tylko dla 7% badanych etat w dużej międzynarodowej firmie jest najbardziej pożądaną formą zatrudnienia. Zdecydowanie więcej osób chce założyć własną firmę lub prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą (43%).
Przedsiębiorczość jest bardzo ważna, ale chcemy podkreślić, że można robić biznes w sposób zrównoważony i z korzyścią dla środowiska – podsumowała warsztaty dziekan Wydziału dr Grażyna Maniak.
Napisz komentarz
Komentarze