Patchwork zwykle kojarzy się z pewną formą recyklingu. Z kawałków tkanin, które straciły praktycznie funkcję użytkową zszywa się większe płaty tkaniny, które mogą już stanowić materiał do dalszego wykorzystania w pracach krawieckich. Umiejętny dobór kolorów, faktury i ciekawego ich zestawienia daje pewien efekt nie tylko praktyczny, ale i estetyczny.
Na wystawie mogliśmy się przekonać, że patchwork to może być coś znacznie więcej niż tylko twórcze zagospodarowanie tkanin. Misterne ściegi, precyzyjnie scalane kompozycje powodują, że poszczególne prace istne arcydziełka – obrazy tkaniną malowane. Patchwork to nie tylko obrazy to także wspaniałe przedmioty zarówno użytkowe jak i dekoracyjne – ale najlepiej to samemu zobaczyć.
A może? Dostępność materiału i trochę inwencji może pozwoli trochę osobistego szaleństwa dzięki któremu nie tylko będziemy podziwiać efekty pracy pań z grupy szyjącej patchwork ale może stworzymy własne niepowtarzalne kompozycje które wniosą odrobinę radości do naszych wnętrz.
Zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej i fascynującej wystawy jeszcze w grudniu br.
Żeby nie być gołosłownym – zacytujemy jeszcze twórczynie tej prezentacji:
To już 7 lat szyjemy Patchwork w Gryfickim Domu Kultury!
Jolanta Gliwa - Łucja Dybińska - Bogumiła Bakalarska
Patchwork to wielka pasja szycia, ale i wspólne spotkania z tkaniną. Grupa szyjąca Patchwork przedstawia różne techniki i pomysły na tkaninę, wpisując się w trendy ekologii – upcyklingu. To już trzeci raz zagości Patchwork w Gryficach. Tym razem w niespodziewanej formie. Patchwork zazwyczaj kojarzony tylko ze zszytymi kwadratami, potrafi zaskoczyć przy art quiltach i nowoczesnym spojrzeniu na tkaninę.
Grupa szyjąca Patchwork współtworzy Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych, mający miejsce w miesiącu czerwcu.
Napisz komentarz
Komentarze