Reklama

V edycja programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni” - termin składania prac konkursowych przedłużony do 20 maja

Trwa V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. - Misją tegorocznej edycji pt. „Rozumiemy podatki” jest uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. - W tym roku program jest kierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (6.,7. i 8. klasy). - Z uwagi na prośby szkół, Ministerstwo Finansów przedłuża termin przesyłania zgłoszeń do konkursu „Tropem podatków w mojej okolicy”, organizowanego w ramach programu edukacyjnego Finansoaktywni. - Nauczyciele mają czas na przesłanie filmów do 20 maja.
V edycja programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni” - termin składania prac konkursowych przedłużony do 20 maja

To już piąta odsłona programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Cztery poprzednie edycje udowodniły, że szkoły chętnie angażują się w tego typu projekty i są zainteresowane tematyką podatków i finansów. W ciągu 4 lat materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu trafiły do prawie 3000 szkół.

Tegoroczna misja ma pomóc w odpowiedzi na takie pytania jak: czym są podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego je płacimy. Materiały dydaktyczne opracowane przez specjalistów pomogą uczniom zrozumieć tę tematykę.

„Skąd nastolatkowie mają wiedzieć dlaczego płacenie podatków jest ważne i że podatki budują ich przyszłość? To dla nich odległe i skomplikowane tematy. Tymczasem efekty płacenia podatków mogą dostrzec na każdym kroku. Mało tego – z efektów tych korzystają na co dzień. To ważne, aby mieli świadomość z czego finansowane są drogi, szkoły, obiekty sportowe, parki, place zabaw czy oświetlenie ulic. Dlatego zapraszamy szkoły do przyłączenia się do pełnej wyzwań misji „Finansoaktywni”. Udział w programie to dostęp do bezpłatnego zestawu edukacyjnego, dzięki któremu nauczyciel może przeprowadzić ciekawą i nietypową lekcję oraz możliwość udziału w konkursie z nagrodami. Zadbajmy o edukację finansową młodego pokolenia, to zaprocentuje w przyszłości” – zachęca do udziału w programie zastępca dyrektora Biura Komunikacji i Promocji Magdalena Swoboda-Młynarczyk.

Zadanie konkursowe to stworzenie filmu „Tropem podatków w mojej okolicy”. W materiale, wykorzystując dowolną formę (reportaż, talk show, sonda uliczna, itp.), uczniowie mają za zadanie pokazać, jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w ich otoczeniu i codziennym życiu oraz co dodatkowego zyskaliby, gdyby wszyscy płacili podatki. Zwycięży 10 zespołów, które przygotują najciekawsze filmy. Nagrodą dla nich będzie dwudniowa wycieczka do Warszawy oraz smartwatche i słuchawki bezprzewodowe. Ich nauczyciele, opiekunowie grup, otrzymają tablety.

 

 

Jak wziąć udział w programie

Do programu mogą się zgłaszać nauczyciele szkół podstawowych (6., 7. i 8. klasy) z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie). W ciągu kilku dni na adres szkoły zostanie przesłany zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych, opracowanych przez grono specjalistów. Dostępnych jest 525 zestawów. W razie wyczerpania zapasów będzie można pobrać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.

Zestaw zawiera: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, film edukacyjny i prezentację Power Point (materiały są w formie drukowanej i elektronicznej na płycie CD dołączonej do zestawu) oraz materiały pomocnicze: plakat, zestaw karteczek post-it, teczki na materiały i długopisy.

Wydłużenie terminu

Wydłużenie terminu to szansa dla wszystkich szkół, które chcą wziąć udział w programie. Dzięki temu mają czas na zamówienie pakietu bezpłatnych materiałów edukacyjnych z dostawą do szkoły i przeprowadzenie na ich podstawie lekcji. Tylko wtedy szkoła zyskuje szansę wzięcia udziału w konkursie i zawalczenia o atrakcyjne nagrody.

Aby zamówić zestaw, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: https://finansoaktywni.pl.

Warto zaangażować uczniów i przygotować krótki film, który pokaże jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w ich okolicy. W konkursie wygrywa aż 10 zespołów z całej Polski, najlepsze otrzymają cenne nagrody: smartwatche i słuchawki bezprzewodowe dla uczniów oraz tablet dla nauczyciela.

Czekamy na zgłoszenia prac konkursowych do 20 maja. Wyniki ogłosimy do 30 maja.

Etapy konkursu

W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu. Następnie uczniowie, w maksymalnie trzyosobowych zespołach, przygotują film konkursowy. Zgłoszenie do konkursu następuje przez wypełnienie formularza konkursowego na stronie programu: www.finansoaktywni.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

W II etapie komisja konkursowa wybiera 10 najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski. Zwycięzcy przyjeżdżają do Warszawy, gdzie 13 czerwca odbędzie się uroczysty finał, podczas którego zaprezentują swoje prace i otrzymają nagrody rzeczowe, a także spotkają się z youtuberem Maciejem „Sheo” Ejsmontem.

Więcej informacji o programie i konkursie na stronie www.finansoaktywni.pl.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

cafe rule 21.05.2019 07:27
Komentarz usunięty

scr888 tips 20.05.2019 22:23
Komentarz usunięty

sky777 casino 20.05.2019 22:20
Komentarz usunięty

sky777 download 20.05.2019 22:19
Komentarz usunięty

best live dealer blackjack usa 20.05.2019 22:09
Komentarz usunięty

live 22 20.05.2019 22:06
Komentarz usunięty

scr m.scr888.com 20.05.2019 22:00
Komentarz usunięty

ace333 download 20.05.2019 21:57
Komentarz usunięty

seo service 20.05.2019 21:57
Komentarz usunięty

scr8888 download 20.05.2019 21:55
Komentarz usunięty

helleborus x ballardiae candy love 20.05.2019 21:54
Komentarz usunięty

play8oy download ios 20.05.2019 21:52
Komentarz usunięty

rollex11 download 20.05.2019 21:48
Komentarz usunięty

download lucky palace for ios 20.05.2019 21:42
Komentarz usunięty

play8oy ios 20.05.2019 21:40
Komentarz usunięty

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test