Reklama

Jak zostać nauczycielem?

Jak zostać nauczycielem?

Jakie studia trzeba skończyć, aby zostać nauczycielem? Jakie należy spełnić warunki formalne? I czy warto wykonywać ten zawód? Każdego dnia te pytania zadaje sobie kilka osób myślących o pracy w edukacji.

TRWA REKRUTACJA NA BEZPŁATNE STUDIA 2024/25. ZOSTAŃ NAUCZYCIELEM!

Aby zostać nauczycielem – zarówno w szkole podstawowej jak i ponadpodstawowej – musisz mieć ukończone odpowiednie studia. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie w 2019 roku, wymagany jest dyplom magistra, i to na wszystkich poziomach edukacji.

Jeśli podczas studiów przedmiotowych ukończyłeś/aś specjalizację nauczycielską, masz uprawnienia, aby uczyć w szkole. W przeciwnym razie dodatkowo musisz ukończyć odpowiedni kurs lub studia podyplomowe.

JAK ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM? DZIĘKI STUDIOM W SZKOLE EDUKACJI!

Jeśli chcesz zostać nauczycielem biologii, historii, języka polskiego lub matematyki i masz magisterium z jednego z powyższych lub pokrewnych kierunków, ale nie masz uprawnień nauczycielskich, rozpocznij bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji. Po ich ukończeniu możesz uczyć zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Oferujemy Ci także stypendium w wysokości 2500 zł/mc i darmowy akademik w Warszawie

Zdarzają się osoby, które mają uprawnienia do nauczania, ale wciąż nie czują się pewnie w zawodzie nauczyciela. Mogły np. nie być zadowolone ze swoich praktyk studenckich, nie odnaleźć się w pracy w klasie lub przez lata pracować w innym zawodzie. Idealnym rozwiązaniem są wówczas studia podyplomowe z rozbudowanym programem praktyk i tutoringu.

CZY WARTO ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM?

Nauczyciel to bez wątpienia jeden z najważniejszych zawodów na świecie. Daje satysfakcję, codzienny kontakt z ludźmi, pozwala realnie wpływać na naszą przyszłość. Jednak jeśli nauczyciel nie ma odpowiedniego przygotowania merytorycznego: zarówno przedmiotowego, jak i dydaktycznego, zderzenie z rzeczywistością może się okazać wymagające. Zdarza się, że w efekcie pedagodzy po kilku latach rezygnują z pracy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do zawodu. Jeśli więc musisz ukończyć studia podyplomowe aby zdobyć uprawnienia do nauczania, zadbaj o to, by nie był to jedynie “papierek”. Kurs powinien zapewnić nie tylko wiedzę przedmiotową, ale przede wszystkim umiejętność jej przekazywania, co dla wielu pedagogów bywa wyzwaniem.

Zwróć uwagę na doświadczenie kadry i na to, czy wykładana teoria jest konfrontowana z edukacyjną rzeczywistością podczas praktyk w szkołach. To podstawa, która ułatwi wejście do zawodu. Ważne, by praktyki nauczycielskie nie ograniczały się tylko do obecności na lekcjach, ale pozwalały na stopniowe i samodzielne planowanie i prowadzenie lekcji oraz na solidną informację zwrotną.

Jeśli chcesz zostać nauczycielem i masz odpowiednie magisterium, ale nie masz uprawnień nauczycielskich, możesz rozpocząć studia podyplomowe w Szkole Edukacji. Po ich ukończeniu możesz uczyć zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Prowadzimy 4 ścieżki nauczycielskie:

  • język polski
  • historia i WOS
  • matematyka
  • biologia z przyrodą

NAUCZYCIELSKIE STUDIA PODYPLOMOWE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

  • program zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami o zawodzie nauczyciela
  • program oparty na aktualnej wiedzy i skutecznych narzędziach edukacyjnych
  • łączą zagadnienia psychologiczno-pedagogiczne z dydaktyką konkretnego przedmiotu
  • jak największa liczba godzin praktyk w szkołach pod okiem przeszkolonych nauczycieli
  • indywidualna opieka tutorska
  • określenie nauczycielskich standardów rozwoju
  • wsparcie w pierwszych latach pracy po ukończeniu studiów
  • możliwość uzyskania stypendium i darmowego akademika

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test