Reklama

Dla kogo trzynastka okaże się szczęśliwa? Rusza kolejna odsłona konkursu Fasada Roku

1 kwietnia w tym roku to nie tylko okazja do żartów, przynajmniej nie dla wszystkich. Powód? Początek rywalizacji o prestiżowy tytuł Fasada Roku 2019, premię w wysokości 10 000 zł i przepustkę do rozgrywki na poziomie międzynarodowej – Baumit Life Challenge. 13. edycja, nad którą patronat honorowy objęła Fundacja Twórców Architektury, z pewnością nie będzie dla nikogo pechowa, a zwyciężą jak zwykle najlepsi. Czas start!
Dla kogo trzynastka okaże się szczęśliwa?         Rusza kolejna odsłona konkursu Fasada Roku

Fasada Roku – tego projektu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Na polskiej scenie architektonicznej gości od 2007 r. Jego ideą jest promowanie ciekawej architektury oraz wysokich standardów budowlanych, jak również podkreślenie znaczenia elewacji w procesie kształtowania otaczającego nas krajobrazu. Za sprawą tegorocznej edycji już po raz 13-ty wyłoni najlepsze realizacje budowlane z fasadą wykończoną w technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

 

5 kategorii, 5 zwycięskich obiektów

 

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 rozpoczęła się 1.04.2019 r. W tegorocznej odsłonie konkursu zgłoszone projekty klasyfikowane są w kategoriach „budynek jednorodzinny nowy”, „budynek wielorodzinny nowy”, „budynek po termomodernizacji”, „budynek niemieszkalny” i „budynek zabytkowy po renowacji”. W początkowej fazie rywalizacji wszystkie karty w rękach trzymają architekci, wykonawcy i inwestorzy, którzy do 30 września 2019 r. mają czas, by wejść do gry o prestiżowy tytuł, premię w postaci 10 000 zł i prawo startu w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge, z jeszcze wyższą pulą nagród. O tym, kto zgarnie pulę zdecyduje profesjonalne jury. Komisja, w której skład wchodzą cenione autorytety z branży architektonicznej i budowlanej, przy ocenie poszczególnych kandydatur będzie kierować się takimi kryteriami jak dbałość o detale, kolorystyka i struktura elewacji oraz jej relacja z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji – także poszanowanie ich historycznej tradycji.


Formularz – pierwszy krok do wygranej

 

Architekci, inwestorzy oraz wykonawcy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w konkursie, mogą wypełnić formularz elektroniczny na stronie www.fasadaroku.pl. Ważne, by do zgłoszenia dołączyć co najmniej 5 zdjęć (min. 2400x1600 px), na których widoczny będzie obiekt względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek zabytkowy po renowacji” i „budynek po termomodernizacji” pamiętajmy o dołączeniu fotografii prezentujących zgłaszany obiekt przed i po metamorfozie.

 

Internauci, zagłosujcie!

 

Wzorem ubiegłych lat swój niezależny ranking stworzą także internauci. Entuzjaści architektury będą mogli wskazać swoich faworytów poprzez głosowanie online, które zostanie uruchomione 1.05.2019 na oficjalnej stronie konkursu. Każdy będzie miał do rozdysponowania 5 głosów – po jednym w każdej kategorii. Plebiscyt potrwa do 31.10.2019. Obiekty, które spotkają się z największym uznaniem społeczności internetowej zostaną uhonorowane specjalnym „Wyróżnieniem Internautów”.

 

Patronat honorowy nad 13-tą edycją konkursu objęła Fundacja Twórców Architektury, a wśród mediów patronujących tegorocznej edycji konkursu znalazły się takie redakcje jak „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Property Journal” „Renowacje i Zabytki”, „Zawód:Architekt”, architektura.info, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl,  w-a.pl czy 4budowlani.pl

 

 

www.fasadaroku.pl

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 25 lat firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe opady deszczu

Temperatura: 3°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test