Reklama

Nowy zakład produkcyjny Schöck w Tychach już otwarty!

W dniu 4 kwietnia w Tychach odbyło się oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Schöck, wiodącego producenta elementów do izolacji termicznej balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych. Podczas uroczystości zaproszeni goście poznali nie tylko tajniki produkcji łączników termoizolacyjnych Isokorb, ale usłyszeli również o planach firmy na najbliższy okres.
Nowy zakład produkcyjny Schöck w Tychach już otwarty!

Nowy zakład produkcyjny firmy Schöck jest zlokalizowany w polskim zagłębiu gospodarczym i funkcjonuje od początku tego roku. Tyski zakład wytwarza rozwiązania, które trafiają m.in. na polski, niemiecki, austriacki i węgierski rynek. Produkty pochodzące z polskiej fabryki wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

 

Oktoberfest w Tychach

Główna siedziba firmy Schöck zlokalizowana jest w urokliwiej Badenii-Wirtembergii w południowych Niemczech. Jest to bogaty turystycznie region, w którym odbywa się wiele festiwali. Podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Tychy zamieniły się w małe Baden-Baden, gdzie odbył się najlepszy w Polsce „Oktoberfest”. Przy biesiadnych stołach na gości czekały specjały kuchni naszego zachodniego sąsiada podawane przez obsługę w tradycyjnych strojach. Obiad umilała Krapkowicka Orkiestra Dęta, a odrobiną magii zachwycił pokaz "Magiczna ulica Piotra Szumnego".

 

Postaw na niezawodność

Janusz Kumor - Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu polskiego oddziału firmy Schöck rozpoczął swoje przemówienie od nawiązania do słów założyciela firmy: - Działamy zgodnie z filozofią Pana Eberharda Schöck „Nigdy nie można się zatrzymywać. By odnieść sukces, trzeba rozwijać nowe rzeczy lub ulepszać te istniejące”. – tymi słowami Janusz Kumor powitał wszystkich zgromadzonych gości, przekazując jednocześnie nadzieję na to, że otwarcie nowej hali będzie stanowiło również otwarcie nowej, bogatej w sukcesy kolejnej dekady w historii polskiego oddziału firmy Schöck. Z kolei Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck mówił, że nowa fabryka Schöck ma 4.060 m2 powierzchni, z czego 3.500 m2 stanowi hala produkcyjna – zatem tak duża powierzchnia daje firmie większe możliwości rozwoju. Dzięki temu Schöck będzie w stanie przyjąć znaczenie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych. Z gromkimi brawami spotkało się przemówienie Alfonsa Hörmann, które podkreślił, że zakład produkcyjny w Tychach jest obecnie najlepszym ze wszystkich zakładów grupy Schöck.

 

Medal zostaje w Tychach

Sporym zaskoczeniem dla firmy oraz przybyłych gości było pojawienie się na scenie przedstawiciela Politechniki Częstochowskiej, który wręczył Alfonsowi Hörmann medal za zasługi. Podkreślił on ekologiczność, energooszczędność i wysoką jakość produktów, ale również wartości edukacyjne, którymi kieruje się firma Schöck, szkoląc studentów czy projektantów. Alfons Hörmann, Prezes Zarządu firmy Schöck oraz przewodniczący Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego poprosił, aby medal pozostał w Tychach, by przypominać pracownikom o tym, jak ważne ogniwo stanowi tyski zakład.

Po gorących i wzruszających przemówieniach nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi - a tym samym oficjalne otwarcie zakładu. Przecięcia dokonali wspólnie Alfons Hörmann, Janusz Kumor, Czesław Gąsiorek, Dr Harald Braasch, Thomas Stürzl,  August Brügel oraz Chris Willett.

 

Więcej zmian

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Tychach to początek wielu zmian, które w ciągu kolejnych miesięcy zostaną wdrożone w firmie Schöck. Jak zapowiada Janusz Kumor: - W tym roku przeprowadziliśmy się do nowego obiektu, wprowadzamy zmianę nazewnictwa łączników termoizolacyjnych oraz nowy łącznik o nazwie Alphadock. Dalej będziemy rozwijać współpracę z zakładami prefabrykacji w zakresie kotew termoizolacyjnych Isolink stosowanych do produkcji ścian zespolonych i trójwarstwowych.

Oficjalne otwarcie połączone było ze zwiedzaniem zakładu. Przybyli na uroczystość goście: przedstawiciele firmy Schöck, na czele z Alfonsem Hörmann, Prezesem Zarządu firmy Schöck, którzy przyjechali prosto z Baden-Baden oraz osoby z polskiego oddziału firmy Schöck, na czele z Dyrektorem Zarządzającym Januszem Kumor oraz Kierownikiem Zakładu – Czesławem Gąsiorek, przedstawiciele KSSE Tychy, dziennikarze oraz Partnerzy Biznesowi firmy Schöck -  mieli okazję poznać sekrety produkcji najpopularniejszych łączników termoizolacyjnych Isokorb.

 

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego Schöck w Tychach - Fot. Schöck

 

Dodatkowe informacje o firmie Schöck Sp. z o.o. :

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia łącznie ponad 900 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen, Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Rosji i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii). Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych. Schöck oferuje doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej zgodnie z hasłem: „Postaw na niezawodność”. Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego mają dostęp do szkoleń i aktualnych informacji technicznych. Praktyczne materiały oraz dostępne programy, wsparcie budowlane i wysoka jakość produktów przekładają się na trwałość konstrukcji - ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej budynku. Wysoką jakość, bezpieczeństwo produktów oraz innowacyjność firmy Schöck potwierdzają m.in. statuetka Budowlanej Firmy Roku 2017 oraz trofeum Architects’ Darling 2017 dla flagowego produktu firmy Schöck – łącznika termoizolacyjnego Isokorb.

 

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe opady deszczu

Temperatura: 3°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test