Reklama

Santander Orchestra zagra w Katowicach

W sobotę 6 kwietnia w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach wystąpi Santander Orchestra. Koncert odbędzie się w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga Van Beethovena.
Santander Orchestra zagra w Katowicach

Młodzi muzycy wystąpi pod batutą utalentowanego dyrygenta Macieja Tworka, który koncertował m.in. w Europie, Azji i obu Amerykach. Publiczności swoje umiejętności zaprezentuje na fortepianie Yutong Sun, laureat wielu międzynarodowych prestiżowych nagród. W repertuarze znalazły się m.in. kompozycje Ludwiga van Beethovena oraz Dymitra Szostakiewicza. Na koncert zaprasza Santander Bank Polska.

- Od 2015 r. jesteśmy częścią jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie muzyki klasycznej. W tym roku w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga Van Beethovena wystąpimy w czterech miastach w Polsce, w tym po raz kolejny będziemy mogli zaprezentować się w Katowicach. Do udziału w koncertach organizatorzy festiwalu zapraszają najwybitniejszych artystów o międzynarodowej renomie. Dla naszych muzyków to symbol uznania dla ich pracy oraz ważny krok w rozwoju kariery – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Santander Bank Polska.

Tegoroczny repertuar

Młodzi muzycy z Santander Orchestra w pierwszej części koncertu wykonają wraz z Yutongiem Sunem III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 Ludwiga Van Beethovena, uważany za punkt zwrotny dla jego twórczości. W drugiej części zaprezentują I Symfonia f-moll op.10 Dymitra Szostakowskiego, którą artysta napisał jako pracę dyplomową w wieku osiemnastu lat.

Cztery koncerty Santander Orchestra w kwietniu

Koncert w Katowicach będzie drugim na tegorocznej, wiosennej trasie Santander Orchestra. Muzycy wystąpią również 4 kwietnia w Kielcach, 8 kwietnia w Warszawie i 9 kwietnia w Olsztynie.

Bilety

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach przy ul. Sokolskiej 2. Bilety są dostępne na stronie filharmonia-slaska.eu

Santander Orchestra rozwija młode talenty

Santander Orchestra to autorski, edukacyjny projekt Santander Bank Polska, dzięki któremu młodzi muzycy z całej Polski mają możliwość rozwoju pod okiem znakomitych polskich i zagranicznych artystów. Oprócz szlifowania umiejętności muzycznych młodzi artyści zdobywają wiedzę z zakresu public relations, social mediów, zarządzania finansami czy prawa autorskiego – zwykle pomijanych w programie uczelni muzycznych, a bardzo ważnych przy budowaniu kariery zawodowej. Od 2015 r. Santander Orchestra zagrała 12 koncertów pod kierunkiem Krzysztofa Pendereckiego, Johna Axelroda, Jerzego Maksymiuka, José Marii Florêncio oraz Lawrence’a Fostera. Pomysłodawcami Santander Orchestra są Santander Bank Polska i Fundacja MyWay, które realizują projekt przy wsparciu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

***

Santander Bank Polska S.A. jest drugim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, który oferuje rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest zadowolenie i lojalność klientów, stąd Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest największym bankiem w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. Według stanu na koniec 2018 r. grupa posiadała 144 mln klientów, 13 000 oddziałów i 200 000 pracowników, a wartość środków zdeponowanych w jej bankach przez klientów (łącznie depozyty i aktywa w zarządzaniu) wynosiła 981 mld EUR. W 2018 r. Grupa Santander wypracowała zysk należny akcjonariuszom na poziomie 7 810 mln EUR, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z poprzednim rokiem.

***

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Projekt unikatowy na skalę międzynarodową – pierwszy tego rodzaju ośrodek rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Centrum jest miejscem spotkań utalentowanych artystów, młodych muzyków i znakomitych pedagogów oraz przestrzenią wymiany doświadczeń, wspólnej edukacji i rozwoju. Ideą powstania tego wyjątkowego obiektu było stworzenie warunków umożliwiających zarówno konfrontację z rówieśnikami, jak również kontakt z niekwestionowanymi autorytetami polskiego i europejskiego świata muzycznego. Centrum tętni muzycznym pulsem przez cały rok, zapraszając artystów i publiczność do udziału w koncertach, festiwalach, kursach, seminariach, spotkaniach i warsztatach muzycznych. W skład obiektu w Lusławicach wchodzą m.in. sala koncertowa mieszcząca 650 widzów, zespół dydaktyczny obejmujący sale do ćwiczeń indywidualnych i zespołowych, biblioteka oraz zespół pobytowy z częścią mieszkalną dla uczestników programów – pedagogów i młodych artystów. Architektura nowoczesnego obiektu Centrum harmonijnie komponuje się z otoczeniem i jest idealnym miejscem do twórczego działania.

***

Fundacja MyWay

Założona w 2013 roku Fundacja MyWay koncentruje swoją działalność na wspieraniu młodych, utalentowanych muzyków klasycznych w budowaniu kariery zawodowej. W pierwszym roku działalności Fundacja objęła opieką czworo wybitnie uzdolnionych muzyków, studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie. Flecistka Jennyfer Fouani, skrzypaczki: Agata Nowak i Magdalena Langman oraz saksofonista Szymon Zawodny, przez kilka miesięcy korzystali z profesjonalnego wsparcia Fundacji w postaci szkoleń i warsztatów m.in. z zakresu zarządzania prawem autorskim, finansów, motywacji i radzenia sobie ze stresem. Oprócz wsparcia warsztatowego, otrzymali też indywidualne multimedialne portfolio zawierające profesjonalne nagrania wykonań utworów muzycznych, biografię, nagrania wideo, profesjonalną sesję zdjęciową i stronę internetową. Jest to dziś podstawowy zestaw narzędzi marketingowych ułatwiających start kariery na rynku muzycznym.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

RonnieDox 11.07.2019 14:59
Komentarz usunięty

PeterNet 11.07.2019 14:56
Komentarz usunięty

MichaelDiape 11.07.2019 14:49
Komentarz usunięty

CharlieSnows 11.07.2019 14:40
Komentarz usunięty

JeremyReody 11.07.2019 14:36
Komentarz usunięty

Shannonjaify 11.07.2019 14:36
Komentarz usunięty

słabe opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test