Reklama

Pyszna, pachnąca i luksusowa Wielkanoc z Dolnośląską Mąką Luksusową

Unoszący się w całym domu zapach świeżo upieczonej babki drożdżowej, aromat gotowanego żuru, rumiany bochenek chleba według babcinego przepisu - to zapachy i smaki, które przywołują ciepłe wspomnienia z dzieciństwa i czas spędzany z bliskimi podczas Świąt Wielkanocnych. W Młynie Jaczkowice, gdzie od ponad 200 lat najlepsze gatunki pszenicy są starannie selekcjonowane i przemielane, powstała Dolnośląska Mąka Luksusowa, która pomaga w przygotowaniu świątecznych dań i wypieków.
Pyszna, pachnąca i luksusowa Wielkanoc z Dolnośląską Mąką Luksusową
Dolnośląska Mąka Luksusowa jest składnikiem wielu ciast, m.in. baby wielkanocnej. Fot. Młyn Jaczkowice

Wielkanoc to czas, w którym nasze domy wypełnione są świąteczną atmosferą bliskości, pierwszym wiosennym słońcem i zapachem świeżych kwiatów. Tradycyjne malowanie pisanek czy przygotowywanie wielkanocnego koszyczka sprawiają, że czas oczekiwania staje się bardzo ekscytujący. Całości towarzyszy wspólne gotowanie świątecznych potraw, które jednoczy domowników.

Słodkie święta

Rodzinne święta Wielkanocne to feerie barw, które goszczą na polskich stołach. Babka wielkanocna oprószona cukrem pudrem, bogato zdobiony mazurek czy ciasteczka serowe - to tylko niektóre ze słodkości, przy których dekorowaniu pobudzamy naszą wyobraźnię. Jest to moment, gdy w domu unoszą się zapachy dzieciństwa – chwile, gdy babcie i mamy sięgają po przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, a najmłodsi wyczekują pierwszego kawałka ciasta.

Świąteczne dania według rodzinnych receptur przenoszą nas do czasu, gdy jako dzieci krzątaliśmy się między nogami babci, pomagając swoimi drobnymi rączkami w ich przygotowaniu. Te chwile, gdy w ukryciu przed starszymi podjadaliśmy suszone owoce przygotowane do mazurka lub czekoladę czekającą na przeistoczenie w polewę. Smak tradycyjnej babki drożdżowej czy ciasta wypiekanego przez najbliższych smakowały wtedy najlepiej. To dzięki włożonemu sercu, ale i odpowiednio dobranym składnikom. Pomocna w świątecznym - i nie tylko - pichceniu będzie Mąka Luksusowa z Młyna Jaczkowice. To właśnie rodzinne przepisy i właściwie dobrane składniki stoją za powodzeniem naszych wypieków, które podczas rodzinnych odwiedzin przy filiżance kawy, umilają nam świąteczny czas.

 Wielkanocny obiad

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań. Oprócz tradycyjnego śniadania w wielu domach ważną rolę odgrywa obiad, na który przyjeżdżają bliscy. Pomysłów na przepyszne dania jest wiele. Dla wielu nie ma Wielkanocny bez barszczu białego lub żuru podanego w chlebie. Własnoręcznie wypiekany bochenek  sprawia, że świąteczna zupa smakuje inaczej niż zawsze. By poczęstować gości pysznym pieczywem, należy pamiętać o doborze właściwej mąki. To dzięki niej będziemy mieli pewność, że bochenek chleba będzie chrupiący i rumiany. Po zupie przychodzi czas na drugie danie. Pomysłów na świąteczne menu jest wiele: schab ze śliwką, pieczeń, kaczka czy rolada. Tych potraw nie wyobrażamy sobie bez mięsnego sosu. Do jego przyrządzenia możemy wykorzystać Mąkę Luksusową z Młyna Jaczkowice, dzięki której sos będzie delikatny i aksamitny.

W duecie

Każdy region w Polsce posiada swoje odrębne tradycje, smaki i przepisy. Podczas przygotowywania świątecznych wypieków warto również skorzystać z właściwości Mąki Tortowej z Młyna Jaczkowice. Ta bardzo dobrze sprawdzi się przy lżejszych wypiekach, jak ptysie czy biszkopty, które zachwycą bliskich nie tylko wyglądem, ale i delikatnym smakiem. Typ mąki 450 świadczy o wysokim przemiale, produkt ma bardzo jasny kolor i wyjątkową lekkość, dzięki czemu jest szczególnie doceniany przy wypieku delikatnych ciast. Mąka Luksusowa różni się od Mąki Tortowej tym, że jest nieco ciemniejsza, co jest wynikiem większej zawartości związków mineralnych.

Dolnośląska Mąka Luksusowa

Młyn Jaczkowice położony jest nieopodal Wrocławia, w dolinie Odry, w otoczeniu żyznych ziem Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Urodzajne gleby, łagodne zimy i ciepłe lata powodują, że to tutaj dojrzewają najlepsze odmiany pszenicy, z których tworzy się najlepsze jakościowo mąki. Mąka Luksusowa z Młyna Jaczkowice to niezawodny składnik kuchni, w której nie brakuje smakoszy domowych wypieków. To dzięki niej powstają tak lubiane przez nas świeże, domowe ciasta, chleb z przypieczoną, chrupiącą skórką, a także kopytka, zacierki i sosy.

 

Wartość odżywcza w 100 g produktu

Mąka Luksusowa*

Wartość energetyczna

1483kJ / 350 kcal

Tłuszcz

1,3 g

W tym: kwasy tłuszczowe nasycone

0,2 g

Węglowodany

71,4 g

W tym: cukry

0,4 g

Błonnik

1,5 g

Białko

12,3 g

Sól

0,005 g

 

*wartości średnie

Dolnośląska Mąka Luksusowa TYP 550

 

 

P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o. o. MŁYN JACZKOWICE to producent mąki, który stosuje rozbudowany system kontroli jakości obejmujący każdy etap produkcji mąki i otrąb począwszy od dostawy surowca a skończywszy na gotowym produkcie. Młyn Jaczkowice położony jest wśród żyznych pól doliny Odry, które słyną z uprawy znakomitej pszenicy, wykorzystywanej do produkcji najwyższej jakości mąk. Produkty marki są wyróżniane licznymi certyfikatami przyznawanymi przez czołowych ekspertów żywienia.

www.mlynjaczkowice.pl

 

Przepis na wielkanocną babkę

Ciasto:

300 g Mąki Luksusowej z Młyna Jaczkowice

2 łyżeczki proszku do pieczenia

150 g margaryny

150 g cukru

2 jajka

5 - 10 kropli aromatu waniliowego 

125 ml  śmietany 18%

Sposób przygotowania:

Dolnośląską Mąkę Luksusową przesiać z proszkiem do pieczenia. Margarynę starannie utrzeć z cukrem, dodać żółtka, aromat, mąkę i śmietankę. Całość dokładnie wymieszać. Następnie ubić białka. Połączyć składniki. Masę umieścić z formie babkowej (średnica 24 cm) wysmarowanej tłuszczem i oprószoną mąką.

Pieczenie:

Piec około 45 min w piekarniku ustawionym na 180°C


Dolnośląska Mąka Luksusowa. Fot. Młyn Jaczkowice


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Edwin Furman 02.03.2019 05:17
Komentarz usunięty

Charmain Schirmeister 02.03.2019 00:51
Komentarz usunięty

intensywne opady deszczu

Temperatura: 6°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 31 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test