Reklama

Młodzi programiści na start!

Do 22 lutego 2019 r. potrwają zapisy dzieci i młodzieży na drugi cykl warsztatów realizowanych przez Politechnikę Koszalińską i Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w ramach projektu „Młody Inżynier Programista”.
Młodzi programiści na start!

Pierwszy cykl trwał od października 2018 r. do stycznia 2019 roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Wzięło w nim udział w sumie 70 młodych ludzi z Koszalina, a także m.in. z Kołobrzegu i Dźwirzyna.


Drugi cykl zajęć zakończy się tuż przed wakacjami. Propozycja jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Koszalina i okolic (miejscowości odległych do 100 km).


Celem projektu jest podniesienie kompetencji młodych ludzi w zakresie umiejętności matematyczno-przyrodniczych, ICT (techniki przetwarzania, gromadzenia lub przesyłania informacji w formie elektronicznej), kreatywności i zdolności krytycznego myślenia. W ramach projektu zorganizowanych zostanie 6 różnych warsztatów lub wykładów.


Każdy uczeń może wziąć udział w jednym rodzaju zajęć. Wśród propozycji są zajęcia obejmujące:
- naukę programowania w języku Phyton z użyciem płytek Micro:bit;
- budowę samochodu elektrycznego RC;
- projektowanie i prototypowanie z zastosowaniem drukarek 3D;
- projektowanie i wykonanie własnych układów elektronicznych;
- programowanie dla najmłodszych – ozoboty, czyli roboty edukacyjne;
- budowę inteligentnego domu na przykładzie Arduino.


Projekt – w zamyśle jego autorów – ma zmotywować dzieci do nauki i do rozwiązywania problemów, rozbudzić zainteresowania i rozwinąć pasje, wyrobić umiejętność pracy w zespole. Ma też wyposażyć dzieci w wiedzę z zakresu podstaw programowania, ICT, elektroniki i fizyki.
Realizacja projektu „Młody Inżynier Programista” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej...
 

Zdjęcia: Anna Skubała/Politechnika Koszalińska

Na zdjęciach: zajęcia podczas pierwszego cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu "Młody Inżynier Programista" (u góry - młodzi ludzie projektują własne układy elektroniczne, poniżej - uczestniczki warsztatów poznają zasady działania modelu zdalnie sterowanego).

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test