Reklama

Firma Schöck otwiera nową fabrykę w Tychach

Wiodący producent elementów izolacji termicznej oraz akustycznej, firma Schöck, otwiera w Tychach nową fabrykę. Inwestycja stwarza doskonałe perspektywy dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.
Firma Schöck otwiera nową fabrykę w Tychach
Nowa fabryka w Tychach. Fot. Schöck

Tyska fabryka specjalizuje się głównie w wytwarzaniu łączników termoizolacyjnych Isokorb, które dostarczane są na rynek polski, a także m.in. niemiecki, austriacki i węgierski. Rozwiązania te wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

Większa przestrzeń

Dynamiczny rozwój firmy związany jest z rozwojem produkcji. Nowy zakład w Tychach znacząco wzmacnia pozycję firmy Schöck na rynku elementów izolacji termicznej. Jak mówi Janusz Kumor, Dyrektor Zarządzający Schöck: - Nowoczesny obiekt, większe możliwości produkcyjne, nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje to droga do zrównoważonego rozwoju dla polskiego oddziału firmy Schöck.

 

Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck dodaje: - Nowa fabryka to aż 4 060 m² powierzchni - z czego 3 500 m² stanowi hala produkcyjna. Tak duża powierzchnia daje nam większe możliwości rozwoju. Będziemy w stanie przyjąć znacznie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych.

Rzetelny dostawca nowoczesnych rozwiązań

Schöck jest wiodącą, światową firmą, która oferuje rozwiązania w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Główną specjalnością firmy Schöck są rozwiązania dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego, które są dopasowane do wymogów poszczególnych międzynarodowych rynków.  Schöck Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem Grupy Schöck, która prowadzi swoją działalność na całym świecie w ramach 14 spółek zatrudniających około 900 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Baden-Baden. Firma posiada również swoje fabryki w Essen, Halle/Saale i na terenie Austrii, Węgier oraz w Tychach. Tyski zakład już od ponad 10 lat stanowi bardzo ważne ogniwo w łańcuchu logistycznym i produkcyjnym firmy Schöck. Nowa fabryka, której uroczyste otwarcie odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku, stwarza przed firmą Schöck nowe, szerokie możliwości produkcyjne.

 

Dodatkowe informacje o firmie Schöck Sp. z o.o. :

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia łącznie ponad 900 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen, Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Rosji i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii). Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych. Schöck oferuje doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej zgodnie z hasłem: „Postaw na niezawodność”. Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego mają dostęp do szkoleń i aktualnych informacji technicznych. Praktyczne materiały oraz dostępne programy, wsparcie budowlane i wysoka jakość produktów przekładają się na trwałość konstrukcji - ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej budynku. Wysoką jakość, bezpieczeństwo produktów oraz innowacyjność firmy Schöck potwierdzają m.in. statuetka Budowlanej Firmy Roku 2017 oraz trofeum Architects’ Darling 2017 dla flagowego produktu firmy Schöck – łącznika termoizolacyjnego Isokorb.


Fabryka w Tychach funkcjonuje od 2 stycznia br. Fot. Schöck


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test