Reklama

GDY UBRANIE DAJE OSZCZĘDZANIE

Po zawirowaniach związanych z pandemią, branżę budowlaną i przemysłową mocno doświadczają gospodarcze skutki wojny w Ukrainie. W czasach niepewności i kryzysu inwestorzy oraz wykonawcy poszukują więc kolejnych sposobów na optymalizację kosztów swojej działalności. Ważną cegiełką może być tu... pracownicza garderoba. Odpowiedni wybór strojów roboczych to szansa na mądre, a przez to skuteczne oszczędzanie.
GDY UBRANIE DAJE OSZCZĘDZANIE

Autor: Fot. Blaklader

Ubranie robocze to w branży budowlanej i przemysłowej jedno z podstawowych narzędzi pracy. I jako takie ma za zadanie służyć długo oraz skutecznie. Wytrzymały i wygodny strój ma wpływ zarówno na efektywność, jak i bezpieczeństwo pracy. A to przekłada się na wymierne korzyści dla wykonawców oraz inwestorów.

 

Trwała opłacalność

 

W przypadku jednego z naszych obecnych klientów ustaliliśmy, że jego pracownicy zużywali średnio od 4 do 5 par spodni rocznie. Po zdecydowaniu się na nasze produkty, średnia ta spadła do 2 par na rok. Przy liczbie pracowników idącej w tysiące, w widoczny sposób przełożyło się to na oszczędności kosztowe dla firmy – zwraca uwagę Grzegorz Marcinkowski z firmy Blaklader.

 

O trwałości roboczej garderoby stanowi przede wszystkim dobór materiałów oraz odpowiedniej metody ich obróbki. Zwłaszcza przy pracach narażających strój na przetarcia ważne jest stosowanie certyfikowanych materiałów, takich jak np. cordura, z reguły na kolanach czy w kroku. Wybierając odzież należy również sprawdzić ilość zastosowanych szwów oraz precyzję ich wykonania i zabezpieczenia. 

 

Wygodnie i pod kontrolą

 

Konieczność wymiany przedwcześnie zużytych strojów to nie jedyny koszt, jaki może ponieść inwestor bądź wykonawca stawiający na nieodpowiednią garderobę roboczą. Równie istotne są sytuacje wynikające z tego, że odzież nie zapewnia pracownikom odpowiedniego komfortu użytkowania.

 

Niewłaściwie dobrany rozmiar może w najlepszym przypadku powodować irytację pracownika, który będzie pracował wolniej i mniej dokładnie, a w najgorszym – doprowadzić do wypadku, gdy na przykład zbyt luźny element ubrania wkręci się w mechanizm obsługiwanego narzędzia – przestrzega Grzegorz Marcinkowski. Zwraca również uwagę na to, jak ważne jest, by strój był odpowiednio elastyczny w dwóch ujęciach: motorycznym oraz termicznym. – Pierwszy aspekt to po prostu rozciągliwość materiału, dzięki której na przykład spodnie nie będą zsuwały się w dół przy każdym kucnięciu. Rozwiązaniem jest stosowanie stretchu, zwłaszcza w najbardziej „pracujących” miejscach, takich jak chociażby biodra w spodniach czy ramiona w kurtce. 

 

Trzy warstwy – wiele korzyści

Drugi aspekt wiąże się z zapewnieniem użytkownikowi komfortu cieplnego. Jest to wyzwanie ze względu na fakt, że podczas pracy zmianie ulega zarówno ciepłota ludzkiego ciała, jak i warunki pogodowe w przypadku prac prowadzonych na zewnątrz. – Dlatego ważne jest traktowanie stroju roboczego jako całości składającej się z kilku części i warstw. Pierwsza to bawełniana bądź poliestrowa bielizna, najczęściej rozumiana jako przylegające bezpośrednio do ciała bluzki i getry, utrzymujące użytkownika w cieple i suchości. Kolejna warstwa pełni funkcję regulacyjną – to łatwo zakładane i zdejmowane w czasie pracy bluzy czy koszule. Warstwa trzecia, czyli kurtki i spodnie, ma zadanie ochronne przed czynnikami zewnętrznymi, ale również zatrzymuje ciepło i jednocześnie odprowadza wilgoć – wyjaśnia Grzegorz Marcinkowski

 

Warto także wspomnieć o tym, że robocza garderoba posiada spory potencjał... marketingowy, co w aktualnych czasach jest szczególnie warte wykorzystywania. Obrandowana odzież wysokiej jakości wspiera budowanie profesjonalnego wizerunku firmy, zarówno wobec otoczenia zewnętrznego, jak i wobec aktualnych bądź potencjalnych pracowników. W pierwszym wypadku widoczna jakość świadczy o zawodowym profesjonalizmie i fachowym podejściu do obowiązków. W drugim – daje pracownikom poczucie odpowiedniego traktowania i dbałości o ich wygodę, samopoczucie i bezpieczeństwo. 

 

Planując więc przyszłość firmy w czasach szczególnych wyzwań, warto postawić na odzież roboczą wysokiej jakości. W odpowiedniej perspektywie jest to inwestycja, która potrafi przynieść wiele oszczędności, a nawet przełożyć się na dodatkowy zysk.

 

Blaklader Workwear Sp. z o.o. 

www.blaklader.pl

 

.........................

Firma Blaklader to szwedzki producent wysokiej jakości odzieży roboczej. Od ponad 60 lat dostarcza profesjonalistom ubrania przystosowane do pracy w najróżniejszych warunkach – od niewielkich warsztatów po ekstremalne miejsca takie jak kopalnie czy platformy wiertnicze. Renomę marki zbudowało połączenie wyjątkowej trwałości, funkcjonalności i estetyki produktów Blaklader z szybką i nastawioną na klienta obsługą serwisową.

 

Odzież i akcesoria Blaklader są dostępne w 16 krajach. Polski oddział firmy został uruchomiony w 2019 roku.

 


Bezpieczeństwo oraz wygoda pracowników to jedna z zalet inwestowania w profesjonalną odzież roboczą. Fot. Blaklader

Grzegorz Marcinkowski Sales Manager Blaklader Workwear


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test