Reklama

System wykańczania ścian Baumit Ionit nagrodzony statuetką TopBuilder 2022

Już po raz czternasty miesięcznik "Builder" wyróżnił najbardziej innowacyjne rozwiązania stosowane w budownictwie. Jedna z prestiżowych statuetek powędrowała w tym roku do firmy Baumit za system pokrycia ścian Baumit Ionit, oczyszczający powietrze dzięki generowaniu zdrowych jonów we wnętrzach. Nagrody przyznano podczas Gali TopBuilder 2022, która odbyła się 20 kwietnia w Warszawie.
System wykańczania ścian Baumit Ionit nagrodzony statuetką TopBuilder 2022

Statuetka TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym, przyznawana corocznie najlepszym innowacyjnym produktom, usługom i rozwiązaniom oraz realizacjom, a także produktom IT, wykorzystywanym w architekturze i budownictwie. 

 

Tegoroczna edycja była czternastą odsłoną tego projektu. 20 kwietnia w gmachu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala TopBuilder 2022, podczas której zaprezentowano laureatów. Jednym z wyróżnień odznaczono system Baumit Ionit, w którego skład wchodzą farba wewnętrzna IonitColor oraz masy szpachlowe IonitFino i IonitFinish. Co go wyróżnia? 

 

To jedyny na polskim rynku system wykończenia ścian wewnętrznych, który aktywnie wytwarza zdrowe jony, eliminując znaczną część aerozoli mogących przenosić szkodliwe wirusy, a także pyłków czy drobinek kurzu. Reguluje przy tym wilgotność w pomieszczeniach, utrzymując ją na optymalnym dla zdrowia poziomie. Działanie systemu zostało potwierdzone przez niezależne, renomowane jednostki naukowo-badawcze. Powietrze we wnętrzach staje się czystsze, a jego jakość jest porównywalna do tej, której doświadczamy na łonie natury, co przekłada się na łatwiejsze oddychanie, lepsze samopoczucie, lepszą koncentrację czy zdrowszy sen, a także mniejsze ryzyko infekcji czy wystąpienia reakcji alergicznych. 

 

Dla producenta materiałów budowlanych z Wrocławia to już drugie prestiżowe wyróżnienie w tym roku. Niedawno Baumit świętował otrzymanie tytułu Dobra Marka 2022. 

 

Każde przyznane nam wyróżnienie bardzo nas cieszy i napawa dumą, bo stanowi uhonorowanie wkładu firmy i jej pracowników w rozwój polskiej branży budowlanej. To znak, że nasze produkty oraz działania są dostrzegane i doceniane, a także potwierdzenie, że nasza praca jest ważna i ma sens – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit i dodaje: – Nagroda TopBuilder 2022 dla systemu Baumit Ionit cieszy nas podwójnie, bo dotyczy zagadnienia szczególnie dla nas ważnego – zdrowego mieszkalnictwa, które promujemy od lat, podkreślając za każdym razem znaczenie jakości powietrza w pomieszczeniach. Dbanie o nią z systemem Baumit Ionit jest znacznie łatwiejsze. Umożliwia on bowiem wykorzystanie ścian i sufitów jako skutecznego narzędzia w walce o czyste powietrze w pomieszczeniach. Takiego, które działa bez przerwy, nie wymagając zasilania, napraw czy innych dodatkowych inwestycji.

 

Więcej informacji o nagrodzonym systemie wykończenia ścian wewnętrznych można znaleźć na stronie internetowej www.baumit.com.

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 

Fot. Baumit



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test