Reklama

Koncert charytatywny Kena Burtona & Croydon SDA Gospel Choir dla Buczy

W sobotę, 14 maja o 17:00 w kościele ewangelicko-augsburskim na Rynku Pszczynie odbędzie się specjalny koncert charytatywny Kena Burtona & Croydon SDA Gospel Choir dla Buczy w Ukrainie. Środki zebrane podczas koncertu przez Fundację ADRA Polska wesprą mieszkańców ukraińskiej Buczy.
Koncert charytatywny Kena Burtona & Croydon SDA Gospel Choir dla Buczy
koncert_Kena Burtona

Ken Burton –laureat nagród Grammy i Oscara

Ken Burton to wybitny brytyjski muzyk, solista, kompozytor, juror oraz lider 5 chórów w Londynie, laureat Grammy i Oscara za oprawę chóralną do filmu Czarna Pantera. Współpracował ze Stevenem Spielbergiem oraz występował na festiwalu filmowym w Cannes. W 2019 roku w Filharmonii Śląskiej w Katowicach prawdopodobnie po raz pierwszy na świecie wykonał koncert muzyki gospel w aranżacji muzyki klasycznej na 150-osobowy chór i orkiestrę symfoniczną. Artysta koncertował już w Pszczynie kilkukrotnie. Z brytyjskim muzykiem wystąpi jeden z najlepszych chórów gospel – Croydon SDA Gospel Choir.

Koncert charytatywny dla Buczy

Zarówno Ken jak i członkowie chóru zrezygnowali z honorarium i odwołali szereg innych wydarzeń, aby móc przylecieć do Polski na ten szczególny koncert. Wstęp na koncert jest wolny. Bezpłatne wejściówki można rezerwować mailem pisząc na adres: [email protected].

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka środków na pomoc Buczy. Dla tych, którym leży na sercu przyszłość ukraińskiej Buczy przygotowano również 26 ekskluzywnych miejscówek VIP. Aby je zająć, należy dokonać wpłaty minimum 5000 zł/osobę poprzez www.adra.pl/bucza/ a dowód wpłaty przedstawić mailem w celu rezerwacji miejsca VIP. Liczy się kolejność dokonywania rezerwacji. Wszystkie osoby, pragnące wesprzeć Buczę –mogą włączyć się do zbiórki za pośrednictwem strony www.adra.pl/bucza/ (płatność kartą, BLIK lub przelewem na konto).

– Fundacja ADRA Polska od pierwszego dnia wojny w Ukrainie wspiera ofiary, organizując transporty humanitarne i zakupując potrzebne materiały oraz busy do rozwożenia pomocy humanitarnej w Ukrainie. Serdecznie zapraszamy na koncert i do wspólnej pomocy za pośrednictwem internetowej zbiórki na naszej stronie internetowej – razem możemy ratować ofiary wojny przed głodem i ubóstwem – mówi dr Piotr Nowacki, prezes Fundacji ADRA Polska.

Fundacja ADRA Polska jest oficjalnym Partnerem wydarzenia. Wpłaty dokonane przy okazji koncertu zostaną przekazane do realizacji pomocy dla mieszkańców Buczy poprzez ukraiński oddział organizacji – ADRA Ukraina.

Koncert został objęty patronatem Burmistrza Pszczyny oraz Pszczyńskiego Centrum Kultury. 

Ken Burton & Croydon SDA Gospel Choir
Kościół Ewangelicko-Augsburski, Rynek 1 Pszczyna
14 maja 2022 r. Start godz. 17:00

Więcej informacji o Kenie oraz nagrania jego koncertów w Polsce dostępne są na stronie: warsztatygospel.eu. 

***

Fundacja ADRA Polska – powstała w 2009 roku dobroczynna organizacja pożytku publicznego. Jest polskim oddziałem międzynarodowej Fundacji ADRA, działającej obecnie w 118 krajach. Jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie, poprzez działania z obszaru edukacji, zdrowia, organizowania źródeł utrzymania oraz pomoc rozwojową i humanitarną w rejonach dotkniętych kataklizmami. Międzynarodowy charakter organizacji pozwala jej działać szybko i efektywnie. Fundacja od pierwszego dnia wojny w Ukrainie wspiera ofiary, organizując transporty humanitarne i zakupując potrzebne materiały oraz busy do rozwożenia pomocy humanitarnej w Ukrainie. ADRA Polska posiada również 50 punktów pomocy uchodźcom zlokalizowanych w całej Polsce, w których mieszkańcy Ukrainy mogą znaleźć schronienie po przekroczeniu granicy polskiej. Więcej informacji na stronie: www.adra.pl 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test