Czy można negocjować cenę pożyczki online?
Instytucje pożyczkowe, odmiennie niż banki, raczej nie dopuszczają możliwości bezpośredniej negocjacji i udzielenia indywidualnego upustu cenowego. Nie wynika to ze złej woli, lecz z charakterystyki produktu. Pożyczki pozabankowe udzielane są bowiem prawie wyłącznie online, a więc wyeliminowany jest element bezpośredniego kontaktu z klientem. Z tego powodu pożyczki na odległość muszą zawrzeć swoją ofertę w pewnych ramach finansowych i proceduralnych, by możliwe było szybkie i płynne obsłużenie dużej ilości osób, które każdego dnia składają wnioski pożyczkowe.
Jak mówi ekspert Chwilowo.pl: „Zakłada się, że podejmowanie negocjacji przy korzystaniu z pożyczek online mija się z celem. Oferta jest tutaj tak różnorodna, zarówno pod względem formy (np. pożyczki z obsługą domową, pożyczki z kurierem wypłacane czekiem GIRO), jak i kosztów, że trafią praktycznie do każdej grupy docelowej.”
Z pożyczek online mogą korzystać również osoby mające niską zdolność kredytową, emeryci i renciści, osoby zadłużone, a nawet osoby, które nie posiadają konta bankowego. Wachlarz pożyczek internetowych jest bardzo szeroki i zróżnicowany pod względem cenowym.
O ile negocjowanie ceny pożyczki online raczej nie jest możliwe, o tyle pożyczkodawcy mogą zaproponować pewne bonifikaty finansowe występujące w innych formach. Nie można więc powiedzieć, że ramy cenowe w firmach pożyczkowych są sztywne – bonusowanie odbywa się po prostu na innych warunkach.
Opcja najtańsza: darmowa pożyczka na 30 dni
Obecnie wielu pożyczkodawców udzielających pożyczek krótkoterminowych może pochwalić się promocją na darmową pożyczkę dla nowych klientów. Jak mówi ekspert Chwilowo.pl: „W tym przypadku można powiedzieć, że taniej już się nie da. Jeżeli kiedykolwiek wcześniej korzystaliśmy już z takiej promocji, nie ma powodów do zmartwień – nic nie stoi na przeszkodzie, by o ponowną starać się u innego pożyczkodawcy.”
Pożyczkodawców jest na tyle dużo, że możemy pożyczać za darmo niemalże co miesiąc. Co więcej – możemy skorzystać ze sporego zróżnicowania kwotowego: od 1000 aż do 6000 złotych – w zależności od firmy pożyczkowej.
Programy lojalnościowe
Aby u pożyczkobiorcy wywołać pozytywne skojarzenia i odpowiednio wypromować swoją markę, pożyczkodawca może podążać za różnymi, przyjaznymi pożyczkobiorcom praktykami. Jest wśród nich między innymi udzielanie rabatów na kolejne pożyczki – czyli kumulowanie rabatu procentowego wraz z każdym kolejnym pożyczaniem. Wybrane instytucje pozabankowe oferują bezpośrednie wypłaty pieniężne na konto klienta – dostępne zazwyczaj w ramach akcji polecania pożyczek znajomym.
W niektórych przypadkach pożyczkodawcy umożliwiają z kolei zaciąganie kolejnych pożyczek za darmo – na przykład w ramach akcji „Co piąta pożyczka za darmo”. Jeszcze inni pozwolą na zwiększanie dostępnej kwoty pożyczki i okresu spłaty.
Artur Więckowski wskazuje, że nie każdy z programów lojalnościowych będzie usystematyzowany: „Część z pożyczkodawców przyznaje indywidualne profity za regularne pożyczanie. Jeśli tylko dostępna będzie atrakcyjna oferta na kolejną pożyczkę, klient zostanie o tym poinformowany. Trudno jednak przewidzieć, czy taka promocja będzie miała miejsce”.
Darmowa pożyczka ratalna
Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na spłatę pożyczki w miesiąc, powstała oferta darmowych pożyczek na 60 dni, a nawet darmowych pożyczek na raty. Jak mówi ekspert Chwilowo.pl: „Co prawda ten ostatni rodzaj dostępny jest na razie tylko w jednej firmie, ale tego typu oferta ma duży potencjał, który w przyszłości może zostać szerzej wykorzystany.” Dzięki takiej ofercie możemy pożyczyć od 500 do 1500 złotych i oddać pożyczkę w ciągu 4 miesięcy w równych ratach. Warunkiem otrzymania tak korzystnych warunków jest terminowa spłata.
Krótszy okres spłaty to niższe koszty
Ci, którzy poszukują jak najtańszej pożyczki na raty, powinni zastanowić się nie tylko nad wyborem odpowiedniej oferty, ale także nad skomponowaniem jej w taki sposób, by wygenerowała jak najniższe koszty. Oczywiście najprostszym sposobem na zredukowanie kosztów jest pożyczka w niższej kwocie. Jak radzi Artur Więckowski z serwisu Chwilowo.pl: „W tej kwestii pożyczkobiorca ma jednak małe pole manewru i jeżeli potrzebuje konkretnej kwoty, to taką musi pożyczyć. Może jednak zastanowić się na krótszym okresem spłaty, który nie pociągnie za sobą tak wysokich kosztów. Oczywiście taki wybór będzie rozsądny tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni swoich możliwości spłaty większej miesięcznej raty.”
Korzystajmy z porównywarki pożyczkowej
Dobrym narzędziem pomagającym w znalezieniu najniższych kosztów pożyczek jest z pewnością porównywarka pożyczkowa, taka jak Chwilowo.pl. Dzięki niej nie musimy doskonale znać rynku pożyczkowego i orientować się w nazwach pożyczkodawców, ponieważ mamy możliwość pogrupowania ofert od najtańszej do najdroższej. Pamiętajmy jednak o tym, aby oprócz interesującej nas ceny sprawdzić także inne parametry pożyczki i dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Tylko takie podejście gwarantuje wybór najlepszej i najbardziej dopasowanej oferty.
Chwilowo.pl to serwis pomagający podejmować właściwe decyzje finansowe. Jest to również porównywarka firm pożyczkowych, udzielających pozabankowych pożyczek krótkoterminowych (tzw. chwilówki) oraz pożyczek ratalnych. Serwis zajmuje się zbieraniem, analizowaniem i aktualizowaniem ofert pozabankowych pożyczkodawców – po to, aby bezpiecznie pożyczać pieniądze na atrakcyjniejszych warunkach. Oprócz tego, Chwilowo.pl pomaga osobom, które planują zaciągnięcie pierwszej pożyczki pozabankowej oraz tym, które na skutek nietrafionych decyzji nadmiernie się zadłużyły.
Napisz komentarz
Komentarze