Reklama

Fasada Roku 2018: zgłoszenia na półmetku!

Czas pędzi nieubłaganie. Wydaje się, że dopiero co ogłoszono początek konkursu Fasada Roku 2018, a tymczasem jesteśmy już na półmetku etapu przyjmowania zgłoszeń. Choć wielu architektów, inwestorów oraz wykonawców ze względów taktycznych czeka z tym do ostatniej chwili, to warto zgłosić się już dziś i zwiększyć swoje szanse w głosowaniu internautów, a także nie przegapić okazji na zdobycie prestiżowego tytułu, 10 000 tys. zł oraz przepustki do rozgrywki na poziomie międzynarodowym.
Fasada Roku 2018: zgłoszenia na półmetku!

Konkurs „Fasada Roku” może pochwalić się już wieloletnimi tradycjami. Tegoroczna edycja jest już dwunastym aktem tego niezwykłego „teatru”, w którym główne role odrywają elewacje wykonane w technologii Baumit. Jego celem jest wyłonienie najlepszych aktorów, czyli fasad, które poprzez obecność w otoczeniu korzystnie wpływają na jego atrakcyjność. Idea przedsięwzięcia spotyka się z uznaniem środowisk branżowych. Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA) już od kilku edycji sprawują Patronat Honorowy nad konkursem. Natomiast patronat medialny nad wyścigiem o tytuł „Fasada Roku 2018” objęły tak prestiżowe redakcje jak: „Architektura-Murator”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, a także portale internetowe: architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl czy muratorplus.pl.

 

5 kategorii konkursowych

Rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy”, „Budynek historyczny po renowacji”. Elewacje budynków muszą zostać w pełni ukończone między 01.01.2017 r. a 30.09.2018 r. Projekt może zgłosić Architekt, Inwestor lub Wykonawca. Droga jest prosta. Wystarczy wejść na stronę www.fasadaroku.pl i poprawnie wypełnić elektroniczny formularz. Kandydatury zbierane są do 30.09.2018 r.

 

Gra warta świeczki

Jest konkurs – są nagrody i to wcale nie byle jakie. Na zwycięzców każdej kategorii, oprócz prestiżowego tytułu, czeka 10 000 zł i automatyczna nominacja do tytułu Europejskiej Fasady Roku, którą następnie wyłoni międzynarodowa odsłona konkursu – Baumit Life Challenge. O tym kto z Polski otrzyma taką szansę, wygrywając na poziomie krajowym, zdecyduje jak zawsze profesjonalne jury złożone z uznanych autorytetów w dziedzinie architektury i budownictwa.

 

Każdy głos się liczy

Choć jak pokazały poprzednie edycje, zdecydowana większość zgłoszeń dokonywana jest w ostatnich dniach przed upływem przewidzianego terminu, nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili. Otóż wcześniejsze wejście do gry to szansa na zdobycie większego poparcia w głosowaniu on-line, w którym stawką jest „Wyróżnienie Internautów”. A to na stronie www.fasadaroku.pl trwa od 1 maja br. – dnia rozpoczęcia tegorocznej odsłony konkursu. Na szczęście jeszcze nic nie jest przesądzone, bo do 31 października br., kiedy to zarejestrowane zostaną ostatnie głosy, jest jeszcze trochę czasu.

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 24 lat firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Gryfice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MongolianTreść komentarza: Kazdy ma swój sposób na jesienna chandrę. U mnie jest leżenie pod ciepłym kocem wool & cashmere, i czytanie ciekawej książki :)Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:53Źródło komentarza: Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?Autor komentarza: KiniaTreść komentarza: Radzę sobie z upałami, dzięki klimatyzacji w mieszkaniu, zapasowi cisowianki i lodów :) Nie chce mi się gotować, robię sobie lekkie sałatki.Data dodania komentarza: 3.07.2024, 16:09Źródło komentarza: Jak radzić sobie w upały? PoradnikAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:45Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: Elżbieta StepienTreść komentarza: Piękne słowa,Marzenko głowa do góry i do przodu ,jesteś dobrą mamą,zoną i silną osobowoscią,wierze że twój harakter mówi za siebie .Życzę powodzenia i dalszych sukcesowData dodania komentarza: 28.04.2024, 00:44Źródło komentarza: Marzena StępieńAutor komentarza: DiesTreść komentarza: Jak nazywa się dziewczyna z reklamy?Data dodania komentarza: 22.03.2024, 09:23Źródło komentarza: Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz! „Kupon za uśmiech"Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Tyle, ile z tamtych czasów pamiętam, bo byłam wtedy dzieckiem, to kolejki po rozmaite rzeczy i nie tylko. Ludzie odstali swoje w kolejce, ale cieszyli się z tego, co mieli. Meblościanki, za którymi ludzie stali nawet dwa dni do dziś stoją w niejednym salonie i w przeciwieństwie do obecnych "zwykłych" i wcale nie tanich mebli były znacznie lepszej jakości. W centrach miast tętniło życie, bo właśnie tam kupowało się najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz handel przeniósł się do galerii. Jaka była radość, gdy mama wypowiedziała magiczne zdanie - idziemy do miasta :-) Luksusowe wyroby były dostępne za dolary, marki i bony w PEWEXie, ale też dla nielicznych i w tzw. sklepach zagranicznych, gdzie ludzie sprzedawali wyroby z zachodu, a czasem także na ryneczkach. W tamtych czasach ludzie byli życzliwsi i pomagali sobie nawzajem, choć i dziś ma to miejsce, ale nie jest rzeczą tak oczywistą.Data dodania komentarza: 15.12.2023, 12:40Źródło komentarza: Dlaczego na wystawach montowano orła z kalesonów?
Reklama
test